Mlade talenty

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně!

13.2.2018 | redakce
 

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně! Kondiční trenér Aleš Buzek v rozhovoru přiblížil práci s fotbalisty, hledal rozdíly mezi letní a zimní přípravou, pochválil tréninkové podmínky na Kypru nebo prozradil, proč pravidelně hráče váží.

 

Hráči mají za sebou pět týdnů přípravy. Můžete konkrétně prozradit, jak jste s nimi pracoval na kondici?
Kondiční příprava začala hráčům už před Štědrým dnem, kdy si museli plnit individuální plány z dvou částí - běžecké a posilovací. Musím říct, že na startu zimní přípravy 3. ledna byli v docela slušném stavu. Vše jsme si ještě ověřili na tradičních fyzických zátěžových testech, které hráči podstoupili v Ostravě na Klinice sportovní medicíny.

Jak velký rozdíl je připravovat hráče po fyzické stránce v zimě a v létě?
Je to hodně podobné, i když v zimě je důležité dbát na volbu terénu a musíme počítat s tím, že přípravu můžou nějakým způsobem narušit různá onemocnění jako nachlazení nebo zvýšená teplota. Dá se tedy říct, že v zimě je to s přípravou o něco složitější.

Máte na starost také pravidelná vážení. Co tím sledujete?
Kluci chodí na váhu jednou týdně. Jde nám o to zjistit, jestli v nějakém časovém období nejsou v jejich váze zásadní odchylky. I váha ovlivňuje výkon a každý hráč by si měl svou váhu držet, aby mohl podávat optimální výkony.

Osm dnů jste strávili v teple na Kypru. Sice šlo o herní soustředění, ale určitě jste se tam nenudil a práce měl dost. Je to tak?
Ano, měl jsem na starost rozcvičení společně s asistentem Ivanem Kopeckým a různé posilovací věci. Některé pomůcky, které nám klub koupil, jsme si vzali přímo s sebou, takže kluci měli veškerý servis, na jaký jsou zvyklí. Každý hráč měl navíc kdykoliv možnost se mnou využít hotelovou posilovnu. Od začátku přípravy navíc pracujeme s novými sporttestery. Jde o pokročilé univerzální sportovní hodinky s funkcí GPS, které jsou důležitou součástí kondiční přípravy a vyhodnotí určité parametry výkonu při zátěži.Trenéři i hráči byli s tréninkovými podmínkami spokojení. Jak jste to vnímal vy?
Posilovna i regenerace byla určitě o stupeň výš než minulý rok v Turecku. Posilovna, různé pomůcky a kardio zóna – to vše bylo na vysoké úrovni. To samé se dá říct u regenerace - bazény, sauny. Velká paráda!

Jak tělo reaguje po návratu zpět do zimy? Přeci jen jste byli víc než týden téměř v plus dvaceti stupních Celsia a po příletu se hráči museli přeorientovat na mráz. Dá to tělu zabrat?
Jasně, není to příjemné a každý organismus reaguje jinak. Ale obecně je potřeba dbát na zvýšený přísun vitamínů a doplňků stravy, tzv. suplementace. Trénink je jedna věc, ale důležité jsou i věci okolo - kvalitní spánek, regenerace nebo stravování.

A co se například vhodně oblékat?
Samozřejmě, to k tomu také patří. Považuji za zbytečné dva tři týdny kvalitně trénovat a potom jednou podcenit počasí, z kterého můžou kluci onemocnět a zůstat v tom horším případě na antibiotikách.

Po kondiční stránce je tedy tým v pořádku? O jarní část v tomto ohledu nemáte strach?
Celý realizační tým udělal během přípravy pro úspěch maximum. Všechno se ale ukáže až na hřišti (úsměv.)

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
dnes - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
včera - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 2 dny - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
před 3 dny - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

• Ve středu na žáky
15.5. - Vložená středeční kola mládežnických týmů slibují zajímavou podívanou. Starší žáci U15 a U14 hostí na Bažantnici od 16 a 17:45 hodin Prostějov, mladší žáci U13 a U12 od 17 hodin na Jäklu Přerov. Ligoví dorostenci hrají přes poledne v Plzni.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.