Mlade talenty

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne

11.1.2018 | redakce
 

Dreksa: V Baku jsem přežil dva trenéry, třetího už ne Navrátilec z dalekého Ázerbájdžánu sice měl nabídku na pokračování v zahraničí, nakonec však zůstává doma. Stoper Pavel Dreksa se tak poctivě se svými (staro)novými spoluhráči připravuje na náročné jaro.

 

Jak hodnotíte roční působení v Ázerbájdžánu?
Tři čtvrtě roku bylo skvělých. Hrál jsem, zdraví sloužilo. Přežil jsem dva trenéry, toho třetího bohužel ne. Stavěl na jiných hráčích a stávalo se, že většina cizinců zůstávala jen na lavičce. Hrával jsem pouze poháry.

Nečekalo se od Něftči víc? Je to jeden z nejtradičnějších ázerbájdžánských klubů, ale postavení v tabulce tomu moc neodpovídalo a asi ani stále neodpovídá. Po podzimu je až páté s čtrnáctibodovou ztrátou na kvalifikaci o EL.
Určitě to neodpovídá klubovým ambicím. Když jsem tam přišel minulý rok v zimě, tak to bylo špatné. Něftči mělo pouze devět bodů. Na jaře jsme se zvedli a v závěru bojovali o Evropskou ligu. Bohužel nám nevyšly poslední tři zápasy. I přesto nakonec bylo hodnocení vedení klubu spíš pozitivní. Začátek této sezóny byl možná ovlivněný nějakými změnami uvnitř klubu a bylo cítit, že trenér už nemá takovou důvěru – po dvou kolech skončil. Další trenér se snažil něco změnit, ale koncem září také skončil. Od příchodu toho třetího už to bylo špatné i se mnou. Mluvil jsem i se sportovním ředitelem a ten mi řekl, že si nový trenér chce dotáhnout své vytipované hráče. To jsem samozřejmě respektoval a věděl, že tam po podzimu končím. 

Zvykl jste si tam?
Ano, v Baku se mi líbilo. Kdybych pravidelně hrával, tak bych uvažoval o pokračování. Ale takhle to nešlo.

Vracíte do se do známého prostředí, je to plus?
Nóó, trochu se to tady obměnilo (úsměv). Zatím se spíš rozkoukávám a ostatní pozoruji, protože některé kluky neznám. Rok jsem tu nebyl a musím se zase rychle „přepnout“  a přeorientovat na něco jiného. Třeba na šatnu, kterou jsme v Baku vůbec neměli. Na báze měl každý svůj pokoj, kde se převlékal, sprchoval. Jedinou šatnu, kterou jsme měli, byla ta hodinu před zápasem.Fanoušci na váš návrat čekali a do jednoho si ho pochvalují. Věří, že velkou měrou pomůžete k záchraně…
To uvidíme, ale cíl je jasný, o tom se ani nemusíme bavit. Ale bude to moc těžké, v minulé sezóně jsme měli po podzimu 21 bodů, teď máme 14 a to je obrovský rozdíl. Navíc rozestupy jsou malé. Jaro nebude jen o fotbalovosti, ale také o hlavě. Bude to zápřah!

Podzimní část jste sledoval?
Jasně, viděl jsem téměř všechno. Přiznám se, že například po zápase na Dukle jsem už neměl chuť to sledovat. A třeba zápas v Ostravě s Baníkem jsem po třiceti minutách radši vypnul.

Uvidí vás fanoušci s číslem 5?
No, asi jo. Pětka byla na startu přípravy po odchodu Davida Lischky volná, tak jsem si ji vzal. Ale nejsem vůbec pověrčivý a je mi jedno, jaké číslo mám na dresu. V Něftči jsem hrával třeba se šestkou.

• Jednotné termíny 29. a 30.kola
včera - Také sezóna 2017/2018 skončí v jednotném úředním termínu - poslední dvě kola se budou hrát v sobotu od 16 hodin. 19. května dojde na slezské derby s Baníkem a v posledním kole 26. května vycestují Karvinští do Jihlavy. Zařazení zápasů do TV přenosů bude známo později.

• Minirepublika U12: Dvě výhry
před 2 dny - Žáci U12 na domácí půdě v rámci Minirepubliky dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli - MFK-Hodonín 6:3, MFK-Viktoria Plzeň 4:3, MFK-Baník Ostrava 0:6, MFK-Č.Budějovice 1:3.

• U21: S Boleslaví až 9.5.
před 2 dny - Vložené utkání 5. kola nadstavbové části JL o titul mezi Karvinou a Mladou Boleslaví bylo po dohodě obou klubů posunuto o týden. Hrát se bude na Kovoně ve středu 9. května od 11 hodin.

• Minirepublika v Karviné
před 3 dny - Jarní část Minirepubliky kategorie U12 pokračuje ve středu 25. dubna v Karviné. Na hřišti č.2 v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji se představí domácí tým, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice, Hodonín a Baník Ostrava. Začíná se v 11 hodin.

• V Jablonci v neděli večer
23.4. - 28. kolo zná přesné termíny. Karvinští se v severočeském Jablonci představí v neděli 13. května od 18 hodin. Utkání bude přímým přenosem vysílat stanice O2 TV Sport.

• Sestřih remízy s Teplicemi
23.4. - Web iSport.cz nabízí sestřih nejdůležitějších momentů utkání 25.kola mezi Karvinou a Teplicemi, které skončilo 1:1. Podívejte se ZDE.

• Juniorka hostí Liberec
22.4. - V pondělí od 11 hodin hraje své třetí utkání v nadstavbové části o titul juniorka MFK Karviná, která na Kovoně přivítá liberecký Slovan a po dvou porážkách to chce zabrat!

• Výsledky mládeže
21.4. - Slavia-U19 2:0, U18-Sigma Olomouc 1:3, Slavia-U17 3:0, U16-Sigma Olomouc 1:5, U15-Zlín 0:0, U14-Zlín 2:3, st.žáci B-Petřkovice 4:2, ml.žáci B-Petřkovice 5:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.