MLÁDEŽ: Ml. žáci porazili Valmez, U15 Jihlavu

Přinášíme tradiční přehled víkendových výsledků zbývajících mládežnických týmů. Týmy U18 a U16 čekaly těžké duely v Olomouci, patnáctka potvrdila roli favorita proti Jihlavě. Uspěli také mladší žáci proti Valmezu a starší žáci B v Petřkovicích.
MSDL – st.

SK Sigma Olomouc U18 - MFK Karviná U18 5:2 (2:1)
Branky: 3. Ždánský, 35. Vybíral, 50. Langer, 55. Grygar, 77 Fencl - 22. a 66. Ratica
Sestava Karviné: Herdzina - Marčan, Paholík, Klimek, Bielan (77. Adamus) - Klepáček, Noga, Wala, Zielina (50. Jurčák) - Ratica, Navrátil.
Trenér Eduard Gábriš: „Prvních dvacet minut zápasu jsme Sigmě doslova darovali. Kromě prvního gólu si domácí vypracovali několik dalších šancí. Ve 22. minutě jsme sice po vydařené a pěkně akci vyrovnali, jenže do poločasu jsme stejně ještě jednou inkasovali a domácím nedokázali konkurovat. Druhý poločas už byl z naší strany jiný. Soupeře jsme nepouštěli do jeho hry, kterou praktikoval v první půli a vypracovali jsme si několik vyložených šancí – například ve 49. minutě jsme neproměnili velkou možnost a z protiútoku domácí udeřili a šli do dvoubrankového vedení po špatném bránění ve vlastní šestnáctce. Zápas jsme si prohráli v první půli, i přes nepříznivé skóre mě v některých herních parametrech potěšila druhá část duelu.“

MSDL – ml.

SK Sigma Olomouc U16 - MFK Karviná U16 2:0 (1:0)
Branky: 36. Raclavský, 63. Galus
Sestava Karviné: Drobek - Samuhel, Dawid, Dadak, Rychtařík - Blatoň, Goj, Bystřičan (71. Pavlica), Gredka (48. Adamus) - Špirko (65. Luka), Popov (76. Michailidis V.).

U15

MFK Karviná U15 – FC Vysočina Jihlava U15 4:0 (3:0)
Branky: 13. Molitorisz, 18. Jurásek, 22. Jurčák, 52. Szkuta Dom.
Sestava Karviné: Szkuta Dan. (68. Kolář) - Ondračka (65. Krajčík), Volný (49. Szkuta Dom.), Szczygiel, Motyčka - Molitorisz, Klváček, Fukala, Jurčák (68. Cina) - Holiš (63. Rohal), Jurásek.
Trenér Čestmír Kročil: „Prvních deset minut hrál soupeř dobře, měl tam šikovné hráče a z toho vyplynuly tři čtyři závary před naší šestnáctkou. Zlom nastal po našem prvním gólu, ke kterému jsme se hezky prokombinovali. Pak už to bylo o tom, kolik dáme gólů. Ještě začátek druhé půle byl vyrovnaný, po čtvrtém gólu bylo jasno. Kluci opět zahodili velké příležitosti skóre se tedy zastavilo na výsledku 4:0.“

U14

MFK Karviná U14 – FC Vysočina Jihlava U14  1:4 (0:2)
Branky: 47. Holub R. - 24. Fila, 34. Farka, 58. Šimánek, 69. Smejkal
Sestava Karviné: Foltýn - Pochopeň, Buřík, Třaskalík, Majchrowski (58. Kresila) - Pilch, Kaleta, Szostek, Toráč (31. Přibyla) - Opiol, Holub R.
Asistent trenéra Daniel Novák: „V nedělním utkání jsme hostili poměrně dobrého soupeře z Jihlavy. Utkání se hrálo za neustávajícího deště a na těžkém terénu. Kluci od začátku bojovali a hráli to, co jsme po nich chtěli. Dostávali jsme se i do šancí, které jsme však neproměnili. Soupeř pak z prakticky první šance, kterou jsme mu vytvořili sami, dal gól. Celý zápas měl podobný průběh - měli jsme několik velkých šancí, bohužel naše trápení je momentálně proměňování šancí. Nedokážeme proměnit i jasné gólovky, někdy nám chybí i štěstí. Soupeř pak promění každou vážnější situaci a prohráváme. Tento zápas jsme mohli klidně i vyhrát. Bohužel skóre moc neodpovídá předvedené hře, přestože kluci se zlepšují každým zápasem. V klíčových situacích nám však chybí klid v koncovce. Vzadu pak dostáváme velice laciné branky, které sráží celý tým dolů.“

U13

MFK Karviná U13 – TJ Valašské Meziříčí U13 5:4
Branky Karviné: 2. Pecold, 25. Pastrňák, 82. Urbánek, 86. Baumgartner, 88. Matuška

U12

MFK Karviná U12 – TJ Valašské Meziříčí U12 10:1
Branky Karviné: 9. a 70. Prokeš, 5. Mbaye, 21. Michejda, 26. Malík, 54. Hvojník, 57. Stavař, 62. Kijonka, 75. Drobek, 90. Radecki