24. květen 2015

U19: Mistrovská Příbram dobyla Bažantnici

Kouzlo domácích zápasů na Bažantnici prolomeno! Prvním týmem, který tady na jaře dokázal zvítězit byl mistr z Příbrami - a to vysoko 4:0.

MFK OKD Karviná U19 – 1. FK Příbram U19 0:4 (0:3)

Branky: Januška 2, Rys a Břížďala 1

Sestava Karviné: Pastornický - Jadamík (64. Pavlík), Moskál, Leibl - Putyera, Ďuriš, Puškáč, Smrž, Škrečko (64. Kalous) - Duda (87. Jaworek), Lingr.

Hodnocení trenéra Romana Westa: „Běžela dvacátá vteřina utkání, Duda obchází brankáře a z úhlu trefuje tyč. Místo našeho vedení 1:0, nás hosté potrestají z brejku a ve třetí minutě vedou oni. V desáté minutě má opět šanci Duda. Tentokrát hlavičkou po centru Smrže. Dvě velké šance si vytvoří i Příbram, která má vynikající rychlý protiútok. Krátce po půlhodině hry se láme celý zápas. Dobře zahraný přímý kop Škrečka neproměnil na zadní tyči v tutovce Moskál. Ihned po něm má šanci z úhlu Lingr. Tentýž hráč pak hlavičkuje nad v totožné situaci jako před ním Moskál. Tady jsme měli výsledek otočit a zápas by se zcela jistě vyvíjel jinak. Měli jsme územní převahu, na naše poměry drželi dobře míč. Byl tam dobrý tlak na balon, vytvořili jsme si sérii rohových kopů a na šance vedli 5:3. V poslední pětiminutovce jsme ale dvakrát inkasovali a v podstatě bylo po zápase. Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit gól a utkání alespoň zdramatizovat. Což se nám především z dvou dobrých pozic okolo šestnáctky v přímých kopech nepodařilo. Naopak hosté neustále hrozili z rychlých protiútoků. A i když se nám je dařilo vždy uhasit, vrátit se do obranného postavení ve větším počtu hráčů pod míč, stejně jsme inkasovali. Příbram má obrovsky silný tým, plný vynikajících individualit. Pokud chceme takové utkání zvládnout, musíme příště proměnit své šance a vyvarovat se chybám v obranné fázi, které hosté nemilosrdně potrestali."