29. srpen 2016

VÍKEND MLÁDEŽE: Žáci U14 deklasovali Baník

Mladší dorostenci (na fotce zápas U17) o víkendu podlehli Slovácku, byť tým U16 měl kopec smůly. Husarský kousek se povedl čtrnáctce, která vyhrála na hřišti Baníku 6:1. V zápase B žáků střelecky zazářil Jan Malý, který dal šest gólů.
U17

MFK Karviná U17 – 1. FC Slovácko U17 0:2 (0:0)
Branky: 62. Řehola, 69. Hajnou
Sestava Karviné: Neuman - Bijok, Gandzel, Holzer, Bielan (67. Podbiol) - Seriš, Buzek (67. Pisarek), Klimek, Černický (17. Kaczmarczyk) - Szotkowski (74. Noga), Vlachovský.
Trenér Marcel Frajt: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a už ve druhé minutě jsme se dostali do velké šance, ale bohužel jsme ji neproměnili. To se opakovalo ještě několikrát, a jak se ukázalo, bylo to rozhodující v konečném výsledku. Hosté byli fotbalovější a kvalitnější na míči, ale pod žádný větší tlak nás nedostali. Po změně stran byli efektivní, když ze tří střel dali dvě branky. Kluci pracovali velmi dobře takticky, jenže nás vždy zradilo kvalitní zakončení. Vypracovali jsme si pět velmi dobrých příležitostí na vstřelení branky, ale ani jednu neproměnili. Nemusíme se stydět za předvedený výkon a věříme, že se v dalších utkáních už střelecky prosadíme.“

U16

MFK Karviná U16 – 1. FC Slovácko U16 2:3 (0:2)
Branky: 68. Podbiol, 71. Zach - 23. Velecký, 25. Šenkeřík, 60. Švrček
Sestava Karviné: Herdzina - Jurčák, Věčorek, Weideman, Štromp - Osvěčík, Pisarek, Zach, Zielina - Podbiol, Szturz (58. Buzek).
Trenér Čestmír Kročil: „V sobotním utkání bylo Slovácko jednoznačně fotbalovější, my zase bojovnější a hladovější. Málem se nám podařilo smazat ztrátu tří branek, ale to bychom před koncem museli proměnit penaltu. Kluci po změně stran neskutečně zabojovali, snížili na rozdíl jedné branky a sahali po remíze. Všem patří velká pochvala.“

U15

FC Baník Ostrava U15 – MFK Karviná U15 7:3 (2:2)
Branky: 13., 46., 54. a 63. Kaniok, 34. Říha, 38. Sotorník, 68. Knedla - 23. a 33. Bystřičan, 64. Goj
Sestava Karviné: Drobek - Lukáš (36. Rychtařík), Stuchlík, Dawid, Čopík - Volný (36. Goj), Špirko (58. Malý), Bystřičan, Palička (36. Golasowski) - Přichystal (54. Adamus) Dadák (36. Zych).
Trenér Zbyšek Gazda: „Po dvou vydařených zápasech jsme zajížděli na horkou půdu ostravského Baníku. V přípravě jsme se připravovali na úplně jinou hru než v zápasech předešlých. Baník byl v tomto utkání favoritem, což od první minuty potvrzoval. Držet krok se soupeřem se nám dařilo třináct minut, poté jsme po pasivitě obdrželi nešťastnou branku po rohovém kopu. Inkasovaný gól nás ovšem nepoložil a za deset minut se nám podařilo po chumlu před bránou vyrovnat. Soupeř byl i nadále lepší, ovšem do vedení jsme šli my. Po chybě v rozehrávce soupeře se z dálky trefil Bystřičan. Radost nám ovšem nevydržela ani minutu a Baník srovnal. Do kabin jsme tedy odešli za remízového stavu. Po poločase jsme provedli pár změn, kterými jsme reagovali na střídání soupeře. Bohužel ve druhém poločase se projevila větší individuální kvalita soupeře a už se nám nepodařilo odrážet útoky soupeře tak, jako v poločase prvním. Čestný úspěch ještě zaznamenal gólem v závěru Patrik Goj, který po protiútoku lobem překonal brankáře soupeře. Ve středu přivítáme opět Baník na domácím hřišti a budeme jim chtít vrátit sobotní porážku. Děkujeme všem hráčům za předvedený výkon ve velmi nepříjemném horku.“

U14

FC Baník Ostrava U14 – MFK Karviná U14 1:6 (1:4)
Branky: 34. Nevřela - 11. a 55. Jurásek, 15. a 43. Rohal, 18. Molitorisz, 29. Jurčák
Sestava Karviné: Kolář - Koudela (9. Ondračka), Szkuta, Fukala, Motyčka - Molitorisz (48. Holiš), Rohal, Klváček, Jurásek, Kanclerz - Jurčák.