7. srpen 2017

Výborná juniorka porazila Sigmu 2:0

Zatím to klape po všech stránkách. Juniorský tým MFK i ve druhém utkání nové sezóny vyhrál a navíc opět neinkasoval. O výhře nad týmem z Hané rozhodly dva góly po standardních situacích.
neděle 6.8.2017
2:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 50
SK Sigma Olomouc
Le Giang - Čolić, Sorochenko, Lischka, Putyera - Smrž, Duda (66. Egri) - Sas (85. Gros), Piňa, Lingr (58. Kyriakopoulos) - Ramirez (81. Mader).
Branky: 26. Smrž, 73. Sas
ŽK: Madreulis, Antl, Juráš (vš. OL.)
Rozhodčí: Proske

Dva zápasy se skóre 7:0 – to se asi moc nečekalo, přesto je to realita. Juniorka Karviné posílena o několik hráčů prvoligového týmu po všech stránkách přehrála olomouckou Sigmu, které toho po celých devadesát minut příliš nedovolila.

V obou poločasech padlo po jednom gólu ze standardní situace. Ten první v šestadvacáté minutě, kdy se Ondřej Lingr postavil k zahrání přímého kopu, který skončil na břevně. Jenže dobíhající Vojtěch Smrž už měl před prázdnou bránou i díky totálnímu zaspání hráčů soupeře snadný úkol – 1:0!

Další šance, především ty z kopaček Lingra, zůstaly nevyužity a do kabin šli Karvinští s jednogólovým náskokem. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí byli lepší na míči a Sigma neměla šanci něco smysluplného vymyslet. Po gólu volala dorážka Ostapa Sase a hlavně sólo Erica Ramireze, který běžel po hodině hry sám na brankáře Machalického.

Potvrzení aktivity a zvýšení náskoku přišlo v 73. minutě, kdy se nechytatelně z přímého kopu trefil Ostap Sas – 2:0! Zbytek utkání se už pak pouze dohrával, domácí si výsledek hlídali a dovedli zápas do zaslouženého vítězného konce.

Trenér Marek Bielan: „Zasloužené vítězství. Musím pochválit kluky z áčka za přístup a hlavně práci celého týmu směrem dozadu, včetně obou stoperů. Sigma se dostala za celý zápas do jedné šance, což je perfektní zpráva. Pomohli jsme si výborně zahranými standardními situacemi a další příležitosti ještě kluci nevyužili.“