Mlade talenty

Vyhřívání jede na plné obrátky

9.2.2018 | redakce
 

Vyhřívání jede na plné obrátky Makalo se nejenom na Kypru, ale také v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Chlapi z údržby vyrovnávali branky na hřišti číslo 2 a připravovali hrací plochu k zahájení vyhřívání.

 

Na konci minulého týdne bylo potřeba na tréninkovém hřišti za tenisovými kurty opravit obě branky. Ty už byly nějaký čas vychýlené. „Museli jsme srovnat tzv. pouzdra, branková konstrukce se totiž skládá z tří částí. Zmiňovaná pouzdra jsme následně zalili betonem, aby vydržela nárazy,“ informoval pracovník údržby stadionu Jiří Feik s tím, že zase nějakou dobu můžou hráči zvesela trefovat "zařízení".

Také trávník na hlavní hrací ploše se chystá na jarní část. Před sněhovou nadílkou byl zakryt plachtou, která izoluje teplotu povrchu hřiště. V úterý bylo zapnuto vyhřívání. Trávník se prohřívá do hloubky dvaceti centimetrů a aktuální teplota povrchu je 3,4 stupně Celsia. „Chceme se dostat na 5 stupňů Celsia. Ovšem důležitější je teplota v deseticentimetrové kořenové vrstvě, kde je potřeba mít mezi pěti až deseti stupni Celsia,“ podotkl technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Po příletu týmu z Kypru bylo připraveno hřiště na Bažantnici, ovšem přívaly sněhu znemožnily trénink na přírodním pažitu. „Na začátku příštího týdne se snad už hráči na přírodní trávu v areálu U Bažantnice dostanou. Na hlavní hrací plochu vyběhnou jeden nebo dva dny před utkáním v Mladé Boleslavi. Vše se bude odvíjet podle aktuálního počasí,“ dodal Górniok.   

Fotogalerie

       
 

• U12: 13. místo ve Vys. Mýtě
dnes - Žáci U12 obsadili na finále Ondrášovka Cupu, které je bráno jako neoficiální mistrovství republiky, hezké 13. místo v konkurenci čtyřiadvaceti nejlepších. Podrobnosti přineseme v tomto týdnu.

• Sestřih slezského derby
včera - Poslední domácí duel přinesl v sobotu odpoledne bezbrankovou remízu. Na sestřih nejzajímavějších akcí se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 2 dny - Zlín-U19 3:0, U18-Znojmo 3:3, Zlín-U17 4:0, U16-Znojmo 1:2, Baník-U15 6:0, Baník-U14 1:1, Kopřivnice-st.žáci B 2:0, Kopřivnice-ml.žáci B 1:6.

• Fukala do Prahy na sraz
před 3 dny - Národní tým do 15 let čekají v úterý a ve čtvrtek dva přípravné zápasy s Ukrajinou - hrát se bude v Praze. V nominaci figurovali dva borci MFK Karviná, Roman Fukala a Matěj Jurásek. Druhý jmenovaný je však zraněný, a tak se v neděli na srazu bude hlásit pouze Fukala.

• U12 jede do Vysokého Mýta
17.5. - O víkendu čeká žáky U12 finále Ondrášovka Cupu, které se pro tuto kategorii uskuteční ve Vysokém Mýtě. V základní skupině čeká na svěřence Tomáše Červenky postupně Dynamo Č. Budějovice, SFC Opava, Ústí nad Labem, Kladno a Frýdek-Místek. V neděli budou následovat zápasy o konečné umístění!

• Výsledky vložených kol mládeže
16.5. - Plzeň-U19 1:1 5:3np, Frýdek-Místek-U18 6:1, Plzeň-U17 4:0, Frýdek-Místek-U16 2:0, U15-Prostějov 4:1, U13-Přerov 5:8, U12-Přerov 27:2.

• Dorost zná termíny dohrávek
16.5. - Ligoví dorostenci U19 a U17 už ví, kdy je čekají zápasy v Teplicích a s Příbramí, které musely být v původních termínech kvůli jejich virovému onemocnění odloženy. V Teplicích budou hrát ve středu 30. května a doma s Příbramí v úterý 5. června.

• Ve středu na žáky
15.5. - Vložená středeční kola mládežnických týmů slibují zajímavou podívanou. Starší žáci U15 a U14 hostí na Bažantnici od 16 a 17:45 hodin Prostějov, mladší žáci U13 a U12 od 17 hodin na Jäklu Přerov. Ligoví dorostenci hrají přes poledne v Plzni.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.