Žáci rozdrtili Prostějov, dorost s nulou ze Znojma

17.10.2017 | redakce

Žáci rozdrtili Prostějov, dorost s nulou ze Znojma Skvělé individuální výkony byly k vidění v žákovských zápasech týmů U15 a U14. Ve starší kategorii nasázel 6 gólů Matěj Jurásek, v mladší se pak čtyřikrát trefil Adam Opiol! Nedařilo se dorostencům U18 a U16, kteří na jihu Moravy nebodovali a nedali ani gól.

MSDL – st.

1. SC Znojmo FK U19 – MFK Karviná U18 2:0 (2:0)
Branky: 21. Pacula, 42. Švarc
ČK: 85. Moravec (ZNO.)
Sestava Karviné: Kunz - Pisarek, Věčorek, Šlachta (70. Buzek), Cieslawski - Wala (65. Szotkowski), Mader, Noga, Bielan (65. Streit) - Ratica (79. Giľák), Navrátil.
Trenér Eduard Gábriš: „Fotbal k nám tentokrát nebyl spravedlivý, ale to k němu patří. Bohužel jsme vyhořeli v koncovce. Pokud by se nám v první půli podařilo proměnit aspoň dvě šance (napočítali jsme jich 9, z toho 6 tutových), tak ze Znojma nemůžeme odjet s prázdnou. Naopak domácí, obrazně řečeno, využili jednu šanci a vstřelili dva góly. Po přestávce se hra víc vyrovnala, i přesto jsme se ocitli ve dvou možnostech ke skórování. Utkání, což objektivně uznali i domácí, vyhrálo šťastnější družstvo. Pokud bychom hledali pozitiva, tak hráči dokázali v prvním poločase domácí jasně přehrávat a vytvářeli si jednu šanci za druhou, byť my jsme nastoupili pouze s dvěma hráči ročníku 1999, zatímco domácí s osmi…“

MSDL  ml.

1. SC Znojmo FK U17 – MFK Karviná U16 1:0 (0:0)
Branka: 56. Kohoutek
Sestava Karviné: Ferenc - Rychtařík, Stuchlík, Čopík, Lukáš - Blatoň, Goj, Bystřičan, Gredka (78. Samuhel) - Popov (64. Špirko), Zych.

U15

MFK Karviná U15 – 1. SK Prostějov U15 9:0 (5:0)
Branky: 1., 23., 29., 37., 47. a 51. Jurásek, 5. a 54. Jurčák, 30. Szkuta Dom.
Sestava Karviné: Szkuta Dan. (63. Kolář) - Ondračka, Szczygiel, Motyčka, Holiš (55. Kanclerz) - Molitorisz, Klváček, Jurčák, Rohal (48. Krajčík) - Jurásek (58. Cina), Szkuta Dom. (50. Koudela).
Trenér Čestmír Kročil: „Pohlídali jsme si soupeřova kvalitního útočníka a střed zálohy. Když se k tomu navíc přidala naše velmi kvalitní produktivita, tak bylo brzy jasno. Do vedení jsme šli už v první minutě, do poločasu jsme přidali ještě další čtyři góly. Hráli jsme bez Fukaly s Volným, tedy dvěma hráči stabilní základní sestavy. Jsme rádi, že jsme to zvládli po zodpovědném výkonu. Ve druhém poločase jsme dali možnost i klukům z lavičky a dovedli utkání k vysokému vítězství. Dvě nebo tři šance Prostějova lapili naši gólmani, takže spokojenost.“

U14

MFK Karviná U14 – 1. SK Prostějov U14 6:1 (4:1)
Branky: 11., 21., 33. a 50. Opiol, 5. a 53. Holub - 20. Čermák
Sestava Karviné: Lipčák (58. Foltýn) - Pochopeň, Třaskalík, Buřík, Majchrowski - Kresila (48. Toráč), Hruška, Kaleta (50. Přibyla), Szostek - Holub R. (54. Mrázek), Opiol (62. Pilch).
Asistent trenéra Daniel Novák: „Narazili jsme na poslední tým tabulky - Prostějov. Po vydařeném utkání v Hlučíně jsme chtěli navázat na dobrý výkon a toto utkání vyhrát. Začali jsme dobře a celý první poločas jsme měli pod kontrolou - převahu jsme potvrdili čtyřmi góly. Soupeř skóroval z ojedinělé situace. V útočné fázi jsme převáděli pěkné akce, které vycházely z tréninku a jsme rádi, že je kluci dokázali přenášet do zápasu. S obrannou fází jsme úplně spokojeni nebyli, přistupovali jsme k prostějovským hráčům lehkovážně a nedůrazně. Pokud bychom narazili na soupeře s kvalitnější útočnou fází, dostali bychom více gólů. V druhém poločase jsme hru opět kontrolovali, většinu času drželi míč, pěkně otáčeli hru a přidali další dva góly do sítě soupeře. Kluci jdou trénink od tréninku nahoru, zesilují, začínají vyhrávat osobní souboje, je však třeba dál pracovat a posouvat se dopředu ve všech aspektech hry.“

St. žáci B

MFK Karviná st. žáci B – FC Kopřivnice 1:2 (0:2)
Branka Karviné: 69. Holiš
Sestava Karviné: Kolář - Szalbot, Di Carlo, Holiš, Voborník - Koudela, Kanclerz, Krajčík, Cina - Szkuta, Rohal. Náhradníci: Poruba, Škripek, Trmač, Michalski, Švec, Sliwka.

Ml. žáci B

MFK Karviná ml. žáci B – FC Kopřivnice 4:5 (0:4)
Branky Karviné: 33. vl. Bartoň, 38. Urbánek, 41. Kučera, 59. Ročkar

• U19+U17: Z Pardubic bez bodů
před 2 dny - Ligoví dorostenci odjeli ve středu z východních Čech bez bodů - devatenáctka prohrála 1:4, sedmnáctka 0:1!

• Žáci U13 neuspěli
před 2 dny - O víkendu se v Bílovci konal kvalifikační turnaj na každoroční halové mistrovství republiky. Žáci U13 skončili až pátí a na finálový turnaj se tak nepodívají.

• U19 ve středu v Pardubicích
20.11. - Dohrávka 10. kola čeká na ligové dorostence U19 a U17! Ve středu po obědě se představí na hřišti Pardubic - devatenáctka od 12:15 hod., sedmnáctka od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Jabloncem
19.11. - Vychutnejte si tříbodový zisk z nedělního odpoledního utkání proti severočeskému Jablonci. Nejdůležitější okamžiky zápasu, který Karvinští vyhráli 2:1, najdete ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
18.11. - U19-Sigma Olomouc 2:1, U18-Opava 1:1, U17-Sigma Olomouc 1:4, U16-Opava 0:0, Baník Ostrava-U15 2:0, Baník Ostrava-U14 12:0.

• Zápas trenérů pro MFK
17.11. - Ve čtvrtek se pod umělým osvětlením ve Sportovním centru Kovona uskutečnil zápas trenérů MFK Karviná vs. FC Baník Ostrava. Z vítězství 2:1 se radovali domácí po trefách trenérů přípravek Michaela Klose a Roberta Martinčka!

• Čtrnáctka vyhrála na ve Zlíně
14.11. - V úterý dohrávali starší žáci U15 a U14 zápasy 13.kola žákovské ligy ve Zlíně. Starší kategorie prohrála 2:3, čtrnáctka naopak veze tři body za vítězství 1:0!

• Lingr odehrál 20 minut
14.11. - Reprezentace do 20 let vyhrála ve Švýcarsku v dalším utkání Elite tournament 4:1. Ondřej Lingr nastoupil na posledních dvacet minut, David Lischka nehrál vůbec. Po pěti utkáních je český tým v tabulce druhý za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku.