4. srpen 2013

Cenný skalp exligisty, Karviná - Hr. Králové 2:1

Karvinští mají po dvou utkáních plných počet šesti bodů! V nedělním utkání, prvním na domácím trávníku, zdolali exligový Hradec Králové 2:1. Všechny góly padly už v prvním poločase. O ty domácí se postarali Jakub Hottek s Mihailo Jovanovičem.
neděle 4.8.2013
2:1
(2:1)

Diváci: 1688
FC Hradec Králové
Paleček - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig -Vaněk (80. Gonda), Hottek - Ciku (68. Svatonský), Vladavič, Eismann - Mišinský (72. Pavelka).
Lindr – Poděbradský, Plašil, Hochmeister, Zelený – Kraják (75. Shejbal), Šisler, Kučera, Malinský (67. Voltr) – Kopáč, Kulič (58. Zec).
Branky: 10. Hottek, 36. Jovanovič - 25. Malinský
ŽK: Hottek, Hoffmann - Hochmeister, Shejbal, Kučera
Rozhodčí: Adámková - Černý, Kubr

Začátek sezóny svěřencům Josefa Mazury prozatím vychází. Stejně jako minulý týden, tak i v domácím prostředí, vyhráli 2:1. Vše podstatné se v tomto utkání odehrálo již v první půli. Nejprve Jakub Hottek perfektně z pětadvaceti metrů vymetl levou šibenici. Na tento gól stihli hosté po chybě obrany odpovědět díky Malinskému. Podruhé dostal domácí do vedení stoper Mihailo Jovanovič, který si krásně naskočil na rohový kop střelce první branky Hottka.

Po první vstřelené brance mohli Karvinští přidat i druhou. Bohužel Admir Vladavič spálil tutovku, když trefil padajícího brankáře Lindra jen do obličeje a míč skončil v zázemí. Diváci však tleskali dál, protože se hrál pohledný fotbal. Krátce na to se do šance po přiťuknutí od kapitána Mikuly dostal Josef Hoffmann, ale Lindr jeho tvrdou střelu vyrazil. Poté už přišlo zaváhání vzadu a pohodlné srovnání z kopačky Malinského.

Hradec mohl vzápětí přidat druhý gól, když Kulič uviděl Kučeru, kterého vychytal Lukáš Paleček. Z protiútoku vysoko přestřelil Mišinský. Ve 36. minutě se už ale domácí radovali. Mihailo Jovanovič si vyskočil na rohový kop zahraný Jakubem Hottkem a stadion aplaudoval podruhé. Druhá půle už tak pohledná nebyla. Přesto si v ní domácí tým vytvořil dvě opravdu stoprocentní šance a hosté jednu. Dvacet minut před koncem uvolnil Hottek krásnou uličkou středem hřiště Vladaviče, ale nedopadlo to. Bosenský záložník prováhal vhodný moment k obstřelu a Lindra v hostující bráně následně už neobešel.

V poslední desetiminutovce šlo do tuhého. Nejprve gólman Lindr vyrobil kiks, kdy špatně vyhodil míč. Ten se dostal ke Svatonskému, který se už možná radoval z gólu, ale brankář Hradce svou minelu napravil a tygřím skokem míč vytěsnil mimo tři tyče. Poté Svatonský pálil znovu, ale míč netrefil zcela ideálně a skončil těsně vedle tyčky. A to se Karvinským málem vymstilo. Hosté zahrávali v poslední minutě rohový kop, ale střídající Shejbal nezamířil přesně byť byl zcela neobsazený. Domácí tak přežili tuto akci bez úhony a nakonec se mohli začít radovat z výhry a tříbodového zisku.

Fotky ze zápasu najdete v přiložené fotogalerii. Kompletní fotogalerie je k dipozici na facebooku.

Domácí trenér Josef Mazura: „První poločas byl výborný. Divákům se to muselo líbit, protože na obou stranách bylo k vidění několik šancí. Druhou půli jsme zahájili pasivně, ale od šedesáté minuty se to už zase vyrovnalo. Škoda, že jsme nepřidali třetí branku, protože na konci nám bylo poměrně horko a nebylo to jen počasím. V poslední minutě standardka a my tam necháme zcela volného hráče. Naštěstí toho Hradec nevyužil. A Hottkův gól? Ale tak my víme, že má tu levačku výbornou. Je to cenné vítězství nad velmi silným protivníkem, který u nás potvrdil svou kvalitu vepředu.“

Hostující trenér Luboš Prokopec: „V Karviné jsme chtěli bodovat. Bohužel první poločas rozhodl. Při prvním gólu si domácí hráč bez jakéhokoliv našeho ataku v pohodě vystřelí. Při druhé brance držíme míč, ztratíme ho a z následného rohu nás potrestají domácí znovu díky zcela volnému Jovanovičovi. Pokud se soupeřům nevyrovnáme v osobních soubojích a nezvýšíme agresivitu, tak budeme mít ve Fotbalové národní lize problémy.“