3. září 2011

Karviná hrála, Vlašim si dávala vlastní góly

Naši fotbalisté v dopoledním utkání II. ligy zdolali silnou Vlašim 3:1 a definitivně odčinili předchozí výpadky. Prožili skvělý týden, neboť již ve středu si postupem přes Opavu vybojovali pohárová utkání s ligovými Teplicemi.
sobota 3.9.2011
3:1
(0:1)
Městský stadion Karviná-Ráj
Diváci: 1752
FC Sellier & Bellot Vlašim
Paleček – Hrtánek, Motyčka (69. Cverna), Bolf, Hoffmann (46. Knötig) – Jursa – Ciku, Gonda, Ficek, Milosavljev (87. Bartošák) – Chovanec. Trenér: Karel Kula.
Toma – Vebr, Petrů, M. Nešpor, Mareš (61. Kolašinac, 82. Průcha) – Kotyza, Pokorný, Macek, D. Nešpor – Vrťo (68. Vukovič), Strnad. Trenér: Roman Nádvorník.
Branky: 57. vlastní M. Nešpor, 63. Gonda, 89. vlastní Vebr – 33. Strnad
ŽK: Hoffmann, Gonda – Macek, Vebr
Rozhodčí: Drábek – Santarius, Pilný

Utkání začalo kvůli oslavám Dne horníků již v 10:30 dopoledne a jakoby se to na výkonu domácích v první půli podepsalo. V nohách měli navrch úspěšné středeční pohárové utkání s Opavou, takže první půle nebyla z jejich strany dvakrát ideální.

Do utkání se oba celky dostávaly toporně. Vyložené šance se v první půlhodině nevyskytly. Karviná se snažila o kombinaci a nutno dodat, že aktivnější byla. Hráči bojovali v ohromném vedru o důležitý vstupní gól.

Ten však přišel na opačné straně hřiště. Vlašim ze svého druhého za zmínku stojícího brejku skórovala, když Vrťo našel na zadní tyči nekrytého Strnada - 0:1.

Karvinští však rozhodně neskládali zbraně! Ciku okamžitě odpověděl, když obešel Vebra, do jeho rány však vložil nohu Petrů a kopal se jen roh.

V 42. minutě měli domácí na noze jasnou tutovku. Ficek parádně našel za obranou Elvista Cikua, ale ten akci prováhal a místo přihrávky na zcela volného Chovance střílel pozdě do brankáře.

Druhá půle odstartovala karvinským tlakem, který neustával. Nejprve pálil po závaru ve vápně Bolf vedle, pak po odkopu vlašimského brankáře Tomy minul o fous prázdnou bránu Vlado Milosavljev, který střílel téměř ze čtyřiceti metrů.

Když to nešlo karvinským hráčům, vyrovnal za ně jeden z Vlašimi. Centr Milosavljeva usměrnil hlavičkou do šibenice M. Nešpor - jeho gólmanský kolega byl absolutně bez šance - 1:1.

Gól domácí nastartoval a brzy přidali druhý gól. Michal Gonda vniknul po pravé straně do vápna, vycvičil obránce Graffinu a parádně zavěsil k tyči - 2:1.

Ani za tohoto stavu domácí nepolevili a příkladně bojovali, za což si vysloužili od uznalých diváků potlesk na otevřené scéně.

V 77. minutě musel Toma vyrážet pardálím skokem k tyči jedovatou ránu Tomáše Jursy, následný lob Cikua skončil v boční síti.

Aktivní domácí pak v 84. minutě zahrozili znovu. Milosavljev ze z vlastního vápna vydal na poznávací výlet celým hřištěm, našel před šestnáctkou Cikua, ale tomu balon nesedl.

Pojistka přišla v 89. minutě. Střídající Lukáš Bartošák se dostal do sprinterského souboje s Vebrem, ten si ale ve snaze odebrat mu míč dal dalšího "vlastňáka" - 3:1.

Karvinští si tak do tabulky připsali veledůležité tři body, které je před nedělními zápasy katapultovaly do první poloviny tabulky.