10. říjen 2010

Karviná otočila zápas se Spartou.

Premiéra Karla Kuly byla úspěšná. Karvinští fotbalisté totiž dokázali zvrátit nepříznivý stav 0:1, a po brankách Cikua a Opice nakonec zaslouženě zvítězili 2:1.
neděle 10.10.2010
2:1
(0:1)

Diváci: 2456
AC Sparta Praha B
Kafka – Gonda, Mihálik (55. P. Pavlík), Homola, Knötig – Ficek (88. Motyčka), M. Pavlík, Slončík (58. Ciku), Milosavljev – Opic, Mišinský
Švenger - Doležal, Krch, Krob - Hašek, Rada, Pavelka, Kadeřábek, Krejčí - Kraják, Skalák
Branky: 62. Ciku, 72. Opic – 25. Krejčí
ŽK: Ficek, Milosavljev, Opic – Rada
Rozhodčí: Nenadál – Chytil, Nádvorník

Hned od počátku střetnutí se domácí tým vrhl do útoku. V první šanci zápasu se ocitl po rohovém kopu Milosavljev, ale jeho střela mířila nad. Vzápětí se po dalším rohu zrodil před Švengerovou bránou závar, který museli sparťanští obránci řešit razantním odkopem. K dalšímu střeleckému pokusu se odhodlal Knötig, ale hostující gólman byl na svém místě.

Krásná akce přišla v 11. minutě po ose Slončík, Opic, Milosavljev, kdy srbský záložník ve službách Karviné přehlavičkoval sparťanského obránce a Švenger konečky prstů vyrazil míč nad bránu. Patnáctá minuta nabídla příležitost Mišinského, který však z hranice vápna nevystřelil příliš razantně a brankář hostí si s jeho ránou poradil.

Do té doby neškodní hosté poprvé zahrozili ve 22. minutě, kdy Kadeřábek technickou střelou vylekal Kafku. A další šance Sparty již skončila gólem. Krejčí si naběhl na zadní tyč a tvrdou hlavičkou do protipohybu Kafky vymetl šibenici – 0:1.

Ve třicáté minutě napřáhl z dvaceti metrů Ficek a Opicovi chyběl jen krůček, aby usměrnil míč do brány. Potlesk na otevřené scéně si vysloužil o několik chvil později Mišinský za střelu z první. K dokonalosti jí chybělo jen jediné. Aby skončila gólem. Karvinský festival zahozených šancí pokračoval. Milosavljev vyslal jedovku a Švenger se musel položit na zem, aby ji vyrazil. A těsně před koncem poločasu obešel Knötig dva protihráče a posadil míč Opicovi na hlavu. Ten však bohužel hlavičkoval mimo.

Druhá půle začala obrovskou šancí Krajáka a Kafka míč letící pod břevno bravurně vyrazil na rohový kop. A v 55. minutě se karvinský gólman jen ohlédl za pumelicí Rady z přímého volného kopu.

Po těchto zajímavých příležitostech Sparty konečně přišla radost na druhé straně. Ficek v šestnáctce předložil balón volnému Cikuovi a ten z brankové čáry nemohl netrefit – 1:1.

A v 72. minutě se v ochozech Městského stadionu jásalo znova. Ciku byl faulován před pokutovým územím a Opic z následného přímého kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Zápas v těchto chvílích gradoval až k infarktovému konci. Zelenobílí se nejméně čtyřikrát ocitli v přečíslení, ale scházela finální přihrávka. Nakonec mohli děkovat vynikajícímu Kafkovi, který v nastaveném čase zastavil na brankové čáře hlavičku Jirouše.

Potvrdit tři body mohou karvinští v Čáslavi, kde se představí v neděli 17. října od 15:30 hodin.