13. srpen 2011

Karviná v hlavním městě neuspěla

V sobotním dopoledni sehráli fotbalisté MFK OKD Karviná druhé utkání II. ligy, a to na hřišti exligových Bohemians ze Střížkova. Karviné se v Praze nedařilo, ovšem pouze výsledkově. Domácí exligisty přehrála, vytvořila si více šancí, hlavně ze standardních situací, ale v koncovce byla jalová a všechny tři body si tak připsali Střížkovští.
Bohemians Praha
sobota 13.8.2011
1:0
(1:0)
Střížkov
Diváci: 690
Winter – Flachbart, Horáček, Drsek, Grznár – Duchnič (68. Ibe), Macháček, Demeter, Janda (89. Kwame) – Huňa, Očovan (86. Križan). Trenér: František Barát.
Kafka – Hoffmann, Motyčka, Bolf, Knötig – Bartošák, Hrtánek, Jursa, Milosavljev (79. Chovanec) – Mišinský (79. Ciku), Presl (65. Látal). Trenér: Karel Kula.
Branka: 32. Drsek
Rozhodčí: Hrubeš – Urban, Makovička
ŽK: Macháček, Očovan, Winter, Demeter, Huňa – Jursa

Trenér Karel Kula vsadil od začátku na sestavu, která zahrála slušně v domácím poháru. Zkušený Vladimír Mišinský se okamžitě chopil role tahouna a po jeho akci se hosté málem dostali do gólové šance. Střížkovští odpověděli náznakem útočné akce Huni, ale ani oni nebyli dostatečně přesní.

Po zahřívací desetiminutovce zahrozili jako první Karvinští. „Upozorňoval jsem, že standardky budou hrát klíčovou roli a to se potvrdilo. Po rohu jsme nastřelili břevno,“ informoval trenér Karviné.

Rohový kop Bartošáka usměrnil domácí Grznár málem do vlastní svatyně, klokany zachránila branková konstrukce!

Karviná vycítila šanci a z dalších rohových kopů permanentně hrozila. „Scházel ale větší důraz a přesnost,“ poznamenal Karel Kula. „Po pětadvaceti minutách jsme mohli vést klidně 3:0,“ litoval promarněných příležitostí.

V 15. minutě scházely jeho týmu skutečně jen milimetry. Druhý útočník MFK OKD, který se herně prosazuje, tedy Antonín Presl, vymyslel akci, na jejímž konci oslovil Milosavljeva. Jeho dloubáček ale skončil na tyči!

Obrana Karviné fungovala do té doby znamenitě. K prvnímu rohu připustila domácí až v 22. minutě. Teprve poté přišlo malé nedorozumění v defenzivních řadách, které však Demeter nepotrestal.

V 32. minutě přišla branka. Po akci, která ani nezaváněla gólem, se dočkala Bohemka. Očovan poslal přihrávku volnému Drskovi, jenž trefil odkrytou bránu – 1:0. „To ani nebyla pořádná šance, bohužel jsme trochu zaspali a zkušený soupeř to potrestal,“ přiblížil chybu trenér Kula.

Karviná málem bleskově odpověděla a opět to bylo po rohovém rohu. „Bartošák a Jursa je dnes kopali výtečně, škoda, že jsme z toho nedali aspoň gól. Šancí jsme měli asi čtyři a to opravdu velké,“ upozornil Kula. Mišinskému ale chybělo pár centimetrů, aby na míč dosáhl.

První půle patřila jasně hostům a brankář Pražanů Winter v 37. minutě zlikvidoval včasným vyběhnutím další šanci Milosavljeva.

Do druhé části šli hosté s touhou minimálně po vyrovnání. „Průběh hry naznačoval, že máme na to tady uhrát solidní výsledek,“ poznamenal Kula.

Prvních deset minut se ovšem nic podstatného nedělo. Bohemians si těsný náskok celkem bez potíží udržovali.

V 63. minutě se dlouhý aut Flachbarta dostal až k Očovanovi, jehož těžkou střelu zlikvidoval bravurně gólman Kafka.

Tato akce hosty pořádně probrala a začali mít znovu navrch. Mišinský běžel sám na Wintera, ten sice vyběhl, ale kdyby karvinský útočník viděl na druhé straně zcela volného Milosavljeva a nahrál mu, musel to být stoprocentní gól.

„Tohle byla velká škoda. Častěji jsme drželi míč, což bylo dáno vývojem utkání. Snažili jsme se rychle kombinovat a dařilo se. Výkonem hráčů mohu být opravdu spokojen, zklamán jsem jen z výsledku,“ komentoval Kula druhou část hry.

Trenér Karviné sestavu oživil Látalem, který naskočil do hry místo Presla a karvinský hbitý útočník se okamžitě dostal do stoprocentní šance. Sám před Winterem ho ale neprostřelil. Po této tutovce přišla další, ovšem na druhé straně. V 77. minutě trefil Očovan po bleskovém kontru tyč Kafkovy svatyně.

Ve snaze vsadit vše na jednu kartu provedli hosté během 79. minuty dvě střídání. Místo tahounů Milosavljeva a Mišinského se do hry dostali Chovanec a Ciku, který v týdnu začal po svém zranění konečně trénovat.

Sedm minut před koncem Karviná ještě přitlačila. Další obrovskou šanci si vypracovala jak jinak než po rohovém kopu, Hrtánek však v chumlu hráčů vystřelil jen těsně vedle.

Domácí se celý druhý poločas bránili a jen sbírali žluté karty. Karvinští po závěrečném hvizdu zklamaně popadali na trávník. Předvedli statečný výkon, ligového soupeře přehráli, ale výsledek je špatný.