8. březen 2015

Nepříjemná ztráta na úvod, Kolín-Karviná 0:0

Karvinští nepotvrdili roli favorita a v Kolíně i přes jasnou převahu pouze remizovali a přišli tak o možnost posunout se v případě vítězství na třetí místo.
FK Kolín
neděle 8.3.2015
0:0
(0:0)

Diváci: 520
Vejmola (46. Řehák) – Ježdík, Biško, Šourek, Hýbl – Procházka, Jelínek, Skwarczek (19. Čavoš), Bláha – Mehanovič (72. Veselý), Teplý.
Lipčák – Růžička, Janíček, Cverna, Eismann (73. Puchel) – Tarczal (61. Castanier), Daníček - Hatok (77. Komenda), Budínský, Zelený – Urgela
ŽK: Hýbl (KOL.)
Rozhodčí: Houdek – Hock, Hrabovský

Opět se ukázalo, že příprava a samotná soutěž jsou dvě naprosto odlišné věci. Karvinští nastoupili v očekávané sestavě. Čekalo se akorát, kdo se postaví do brány a kdo zaujme pozici na pravé straně zálohy. Volba padla na gólmana Lipčáka a záložníka Jána Hatoka. Chyběl pouze zraněný stoper Jan Trousil, kterého nahradil Václav Cverna.

Od úvodního do posledního hvizdu to byli fotbalisté v bílých dresech, kteří měli převahu a šance. Bohužel kýžený gólový efekt se nedostavil. Po Daníčkově výzvě netrefil prázdnou bránu Urgela, Zelený běžel sám na brankáře, Daníček trefil v další jasné pozici gólmana. Radovat se mohl v samotném závěru první půle Budínský, ale jeho pokus z nebezpečné vzdálenosti zneškodnil Vejmola tak, že byl o přestávce rovnou odvezen do nemocnice a do druhé půle nastoupil jeho kolega Řehák.

Když byl i po hodině hry stav stále bezbrankový, sáhl trenér Weber k první změně. Defenzivního Tarczala nahradil Španěl Castanier. Za dalších deset minut šel dolů kapitán Eismann a nastoupil mladík Puchel. Krátce po něm pak ještě Hatoka vystřídal útočník Komenda. Ani tyto manévry však vytouženou branku nepřinesly, přestože tutovku zahodil střídající Komenda, Cverna trefil břevno a v poslední minutě navíc Budínský trefil jen boční síť. A tak zápas skončil nerozhodně 0:0. Pozitivem je aspoň fakt, že Martin Lipčák si připsal čisté konto, i když mnoho práce mezi třemi tyčemi neměl.

Domácí trenér Ladislav Bobek: „Za bojovnost a perfektní přístup všech hráčů jsme si bod zasloužili. Navíc několik našich hráčů před utkáním postihla viróza a dva se nám zranili během utkání. Uvidíme, jak to bude vypadat na pondělním pozápasovém tréninku."

Hostující trenér Jozef Weber: „Výsledek pro nás není příznivý. I přes hodně šancí jsme se nedokázali střelecky prosadit. Druhá půle byla obtížná, neboť domácí už na nás číhali v desetičlenném bloku. I přesto jsme si jeden gól zasloužili. Ale bohužel, chyběla nám kvalita v závěrečné fázi a ztratili jsme dva body."