6. listopad 2016

Rozpačitý výkon, nula bodů! Karviná-Slovácko 0:1

Karvinští před reprezentační přestávkou zklamali herně i výsledkově a před domácími fanoušky podlehli o jednu branku týmu z Uherského Hradiště.
neděle 6.11.2016
0:1
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 2912
1.FC Slovácko
Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Zelený – Janečka, Budínský - Moravec (79. Juřena), Jurčo (67. Puchel), Eismann (46. Panák) – Voltr.
Heča – Šimko, Rada, Košút, Chvátal – Šumulikoski, Havlík, Diviš (85. Reinberk), Daníček, Civič (90. Kerbr) – Koné.
Branka: 13. Koné
ŽK: Janečka, Budínský - Šumulikoski, Daníček, Reinberk
Rozhodčí: Berka – Arnošt, Vít

Nejnižší letošní domácí návštěva sledovala v chladném a deštivém podvečeru zápas, který se domácím bez mj. vykartovaného Jana Šislera moc nevydařil. Na jeho pozici se stáhl Lukáš Budínský, do základní sestavy se naopak vrátil Pavol Jurčo, který zaujal místo podhrotového hráče. Vpředu nastoupil (stejně jako v Hradci Králové) Radek Voltr.

Vstup do utkání domácím v bílých dresech opět příliš nevyšel. Slovácko si vypracovalo několik zajímavých příležitostí a jednu z nich s přehledem proměnilo, když po hezké kombinaci uprostřed hřiště našel Šimko přízemním centrem na zadní tyči Koného. Ten už neměl problém uklidit míč do sítě – 0:1!

Za tři minuty mohlo být srovnáno, jenže Lukáš Budínský trefil z přímého kopu břevno brány, kterou střežil Milan Heča. Za pět minut po krásné akci zakončoval Voltr, ale Heča držel slovácké akcie. Na druhé straně Laštůvka vytáhl pokus Havlíka z šibenice, stejně tak střelu levačkou Koného. Druhá půle začala zostra a hned v jejím úvodu se urodila největší šance domácího celku. Kolmici na Zeleného Heča vyrazil pouze k Voltrovi, který dorážel do poloprázdné brány, ale skvělým zákrokem na brankové čáře překazil radost většině fandů na stadionu stoper Tomáš Rada.

Následovala zhruba dvacetiminutová hluchá pasáž, během které se nic podstatného neudálo. Až v 74. minutě pálil na Heču nebezpečně asi nejlepší hráč domácích Voltr, ale gólman hostů jeho střelecký pokus vytěsnil. V samotném závěru nejprve po rychlém přechodu do útoku trefil Civić, za jehož prudkou střelou do tyče se Laštůvka jen ohlédl a navíc Budínský uviděl žlutou kartu - jelikož byla jeho čtvrtá, tak následující utkání na Spartě se ho týkat nebude. Ze stejného důvodu pak bude trenér Weber postrádat i Marka Janečku.

Domácí trenér Jozef Weber: „Porážka nás moc mrzí, protože Slovácko bylo srovnatelným soupeřem. Svou nekvalitou v úvodní čtvrthodině jsme hosty dostali do vedení. My jsme se snažili zjednodušit hru, pár pěkných akcí se nám povedlo, ale bez gólového efektu. Do druhého poločasu jsme vstoupili slušně, akce Zeleného se zakončujícím Voltrem toho byla důkazem. Potom hra upadala do hluchého období, kdy se na hřišti nic podstatného nedělo. Podruhé za sebou jsme doma nevstřelili ani gól – a to pak vyhrát prostě nejde!“

Hostující trenér Stanislav Levý: „Vítězství v Karviné je cenné, utkání jsme po taktické stránce zvládli velmi dobře. Potěšil mě náš gól po krásné kombinaci, následně jsme však přestali být aktivní, dopouštěli jsme se zbytečných nevynucených chyb a faulů. Domácí hrozili převážně z centrů nebo nakopávaných míčů. Po změně stran jsme čekali, že domácí budou hrát jednoduše - to se potvrdilo. Škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív nějakým povedeným brejkem. Velmi příjemně jsem byl navíc překvapený stadionem a atmosférou během celého zápasu. Škoda jen nepříznivého počasí.“