4. červen 2014

Smutný závěr sezóny, Varnsdorf si odvezl tři body

Karvinští nezvládli závěrečný duel sezóny a prohráli jej 1:2. V domácím prostředí tak nevyhráli tři zápasy za sebou. Tato porážka tedy znamená konečné osmé místo.
středa 4.6.2014
1:2
(0:2)

Diváci: 789
FK Varnsdorf
Pindroch – Cverna O., Mikula, Cverna V., Eismann – Gonda, Vaněk – Fiala, Hottek (30. Koutný), Juřena (73. Puchel) – Halaška (61. Holek).
Fendrich – Jakobovský, Filip, Zbrožek, Tvaroha – Kotiš – Rudnickij, Breite, Daníček (72. Jurča), Schubert (84. Kouřil) – Volf (77. Mikinič).
Branky: 90. Gonda - 6. Daníček, 17. Schubert
ŽK: Cverna O. (KAR.)
Rozhodčí: Nenadál – Hock, Peřina

Do základní sestavy se po dvou zápasech vrátil kapitán David Mikula, ale naopak z ní vypadl Mihailo Jovanovič. Jinak domácí nastoupili v totožné sestavě jako v sobotním zápase v Sokolově.

Ráz utkání určila úvodní dvacetiminutovka, která domácím hrubě nevyšla. Gól mohl dát Václav Juřena, ale krásnou střelou orazítkoval jen břevno. Za pár chvil přišel asi klíčový okamžik celého utkání. Jakub Hottek rozehrál standardní situaci na Michala Gondu. Ten však trestuhodně netrefil míč a hosté šli do rychlého přečíslení, které ukázkově zakončil Nikolas Daníček - 0:1.

Po čtvrthodině se do šance dostal Milan Halaška, ale o kousek minul. Za dvě minuty tak udeřilo na druhé straně. K odraženému míči se dostal Jiří Schubert a uklidil jej za brankáře Pindrocha - 0:2. Pro domácí to byl tvrdý direkt, ze kterého se bohužel ve zbytku utkání už neprobrali.

Uběhlo třicet minut a trenér Mazura sáhl ke střídání. Jakuba Hottka nahradil Václav Koutný a byl to právě on, který měl obrovskou šanci na snížení, leč trefil posledního muže na brankové čáře, stopera Zbrožka, který zabránil jasnému gólu. „Kubu jsem vystřídal, protože to nebylo ono. Po tom jeho zranění byl pro něj rytmus sobota-středa velkým soustem. Neběhalo mu to,“ vysvětlil trenér Josef Mazura.

Do konce poločasu už si hosté pouze výsledek hlídali, což se jim bez větších problémů nakonec podařilo. Druhá polovina zápasu se odehrávala převážně ve středu hřiště. Střelec druhého gólu Schubert měl na kopačce ještě jeden gól, ale výborně jej vychytala karvinská brankářská jednička Pindroch.

Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale to se podařilo až v poslední minutě Michalu Gondovi - 1:2. Bohužel jeho kontaktní gól přišel příliš pozdě. A protože Ústí remizovalo v Praze s Loko Vltavín, tak je jasné, že Karvinští zakončili sezónu se ziskem dvaačtyřiceti bodů na osmém místě, což je sice v horní polovině, ale spokojenost panovat určitě nebude. Naopak Varnsdorfu nahrály výsledky ostatních zápasů a tým ze Šluknovského výběžku nakonec obsadil konečnou čtvrtou pozici.

Domácí trenér Josef Mazura: „Po slibném úvodu jsem si myslel, že zápas dopadne dobře. Bohužel při vlastní standardce vyrobíme nesmyslnou chybu. Při druhém gólu nás zase hosté rozebrali. Pak už to bylo těžké. Možná kdybychom dali dřív kontaktní gól...“

Hostující trenér Zdenko Frťala: „Vyšla nám úvodní půlhodina, ve které jsme se prezentovali velmi dobře. Ve druhé půli jsme si výsledek pohlídali. Celkově jsme skončili čtvrtí, což je pro nás historický úspěch a sezónu hodnotím jako maximálně úspěšnou.“