25. květen 2013

Vítězná domácí derniéra, Karviná-Sokolov 1:0

Karvinští fotbalisté se s domácím prostředím rozloučili hubenou výhrou 1:0. Tu zařídil ve 27. minutě možná nejsnadnějším gólem své kariéry Elvist Ciku. Hosté si za celý zápas vypracovali jedinou vážnou šanci, když po střele kapitána Vaněčka orazítkovali tyč.
sobota 25.5.2013
1:0
(1:0)

Diváci: 1051
Baník Sokolov
Paleček - Hoffmann J., Mikula, Cverna V., Knötig - Fiala (86. Fischer), Vaněk, Hottek, Limanovský (90. Puškáč) - Ciku - Legierski (66. Besta).
Bertelman - Blažek, Vondráček, Hošek, Dřížďal - Vrtělka, Čada - Vaněček (64. Hoffmann M.) , Dvořák, Hrubý (80. Machek) - Šamánek.
Branka: 27. Ciku
ŽK: Mikula, Hoffmann J. - Hoffmann M., Šamánek, Vrtělka
Rozhodčí: Mikel - Pochylý, Arnošt

Domácí trenér Josef Mazura musel před zápasem improvizovat se sestavou, protože mu kvůli zranění vypadli dva hráči. Stopera Jiřího Homolu nahradil Václav Cverna a Aleše Bestu mladý Jakub Legierski. Pozici podhrotového hráče zaujal Elvist Ciku a to byl od trenéra Mazury výborný tah. Na jeho místo se na levé straně postavil Martin Limanovský.

Prvních pětadvacet minut utkání bylo nezáživných. Až potom přišla nevídaná chyba hostujícího brankáře. Ten hrubě podcenil „malou domů“, přišel o míč a na Elvista Cikua zírala prázdná branka. Domácí se tak dostali do jednobrankového vedení. To mohl za osm minut navýšit Martin Limanovský. Jeho dělovka však pouze orazítkovala tyč brankáře Bertelmana.

Druhá půle začala stejně ospale jako ta první. Ale v 55. minutě se zrodila největší šance hostů. Ke kapitánu Vaněčkovi se dostal balón, který ho však napálil pouze do tyče. V tom okamžiku měl gólman Paleček štěstí. Krátce po hodině hry přišla krásná akce domácích. Po ose Hottek-Legierski, jenž přiťukl Fialovi, přestřelil bránu z osmi metrů právě Matěj Fiala. Tato akce si vysloužila potlesk karvinského publika.

Za dalších deset minut se zrodil na domácích kopačkách rychlý brejk 4 na 3. Ciku přihrál Fialovi, ale jeho přízemní střelu vyrazil hostující gólman pouze na roh. Poslední zajímavou akci celého utkání měl střídající Roman Fischer. Jeho pěkná křížná střela bez přípravy musela hostujícího brankáře přinejmenším vystrašit. Kromě tříbodového zisku musela potěšit také čtvrtá nula pro brankáře Palečka v průběhu této sezóny.

Domácí trenér Josef Mazura: „Za vítězství v posledním domácím duelu sezóny jsme pochopitelně rádi. Sokolov hrál hodně kombinačně, my jsme spoléhali na brejky, což se podařilo. Vstřelili jsme šťastně jeden gól, ale i to se stává. Další šance, které jsme si vypracovali, se nám bohužel proměnit nepodařilo. Měli jsme hodně rychlé kraje, ale chyběl možná potřebný klid. Především Matěji Fialovi, který se dostane k bráně a z několika metrů přestřelí bránu. Chce to neustále pracovat a pracovat. Výhra nad silným protivníkem je povzbuzením pro poslední dva venkovní výjezdy, které budou podobně náročné."

Hostující trenér Aleš Jindra: „Zápas možná ovlivnil nabitý program. Tempo utkání nebylo z obou stran ideální. My jsme jeli přes celou republiku tady do Karviné a domácí se vraceli ve středu z Mostu. Každopádně zápas ovlivnila hrubá chyba našeho brankáře. Neměli jsme kvalitu ve hře dopředu. V průběhu celého utkání jsme si vypracovali minimum šancí. Podařilo se nám vlastně trefit pouze břevno a zbytek byly jen náznaky šancí.“