5. srpen 2012

Vítězná premiéra, Karviná - Pardubice 1:0

Tým trenéra Pavla Malury zvládl úvodní duel nové sezony. Za velkého horka si poradil s nováčkem z Pardubic 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Roman Fischer.
neděle 5.8.2012
1:0
(1:0)

Diváci: 1578
FK Pardubice
Rakovan - Cverna O., Mikula, Bolf (78. Cverna V.), Knötig - Hoffmann, Fischer (82. LeGiang) - Ciku, Wojnar (58. Vaněk), Vladavič, Besta.
Shejbal - Přibyl, Němeček, Prorok, Norek - Dittrich, Řezníček (75. Dubský), Jeřábek, Javorek (86. Janecký) - Petrus, Sklenář (67. Hundák).
Branka: 45. Fischer
ŽK: Wojnar, Cverna O., Bolf, Vaněk - Petrus, Němeček
Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž

Karvinští začali aktivně, vytvořili si tři šance, ale ani jednu z nich hlavou přesně nezakončili, byť Ondřej Cverna byl gólu blízko. Největší šanci tak měli paradoxně hosté. V osmnácté minutě běžel sám na brankáře Rakovana hostující Sklenář, ale domácí gólman reflexivně levou nohou míč vyrazil. Za osm minut měli domácí standardní situaci. Admir Vladavič však mířil nad bránu. Domácím se v té době příliš nedařilo prosazovat se proti dobře fungující pardubické obraně.

Poslední dvouminutovka první půle přinesla tlak domácích. Nejprve tutovou šanci zahodil Roman Fischer, který si obhodil hostujícího obránce, ale přesně zasáhl brankář Shejbal. O minutu později už diváci nové posile aplaudovali ve stoje. Fischer se dostal k odraženému míčí a trefil se krásně do levého horního rohu – 1:0.

Hned po přestávce měl velkou šanci Petr Wojnar, ale selhal. V 56. minutě o sobě dali vědět také hosté. Kanonýr Petrus obelstil Tomáše Knötiga, ale v čisté šanci trefil pouze boční síť. V poslední půlhodině měl ještě dvě velké příležitosti Aleš Besta, ale ani jednu z nich neproměnil. Karviná byla v té době na hřišti jasně lepším týmem, ale pojistky v podobě druhé branky se nedočkala. Pardubice naposledy zahrozily patnáct minut před koncem, kdy se zblízka po přímém kopu neprosadil hostující Přibyl.

Domácí tým tak úspěšně vstoupil do nové sezóny a připsal si první tři body za vítězství 1:0.

Domácí trenér Pavel Malura: „Spokojeni můžeme být jen se třemi body. Věřím, že v příštích zápasech budeme předvádět mnohem kvalitnější výkony, protože dneska to nebylo podle představ, což určitě postřehli i naši fanoušci. Zápas jsme doslova vydřeli. K vítězství jsme však měli blíž a jsem rád, že jsme do soutěže vstoupili vítězstvím. Utkání výborně zvládl především Roman Fischer, který zápas také rozhodl."

Hostující trenér Martin Svědík: „Odehráli jsme proti Karviné velmi dobré utkání. Škoda neproměněné šance z osmnácté minuty. Udělali jsme jednu individuální chybu a nevyužili svoje šance a o tom přesně je druholigový fotbal. Domácím strašně pomohl gól do šatny, od toho se odvíjel zbytek utkání. Ve druhé půli jsme byli aktivní, ale na druhou stranu jsme to vzadu museli víc otevřít. Škoda, že jsme nějakou příležitost nevyužili.“