11. březen 2017

Vítězná přestřelka, Jihlava-Karviná 2:4!

Hned šest gólů bylo k vidění na Vysočině, a protože čtyři dali svěřenci Jozefa Webera, tak Karvinští vyhráli 4:2 po trefách Budínského, Eismanna, Panáka a Janečky.
Vysočina Jihlava
sobota 11.3.2017
2:4
(2:3)
MěS v Jiráskově ulici
Diváci: 2501
Hanuš – Tlustý, Krejčí, Mišůn, Vaculík – Ikaunieks, Hronek (73. Popovič), Štěpánek, Batioja (46. Zoubele) – Dvořák, Rabušic.
Laštůvka – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann – Janečka, Šisler – Budínský, Panák (90. Jovanović), Kalabiška (72. Puchel) – Wágner (84. Weber).
Branky: 37. Hronek, 45. Dvořák – 14. Budínský, 36. Eismann, 39. Panák, 68. Janečka
ŽK: Hošek (KAR.)
Rozhodčí: Franěk – Myška, Arnošt

Trenér Weber poslal do utkání totožnou základní jedenáctku jako k utkání se Zlínem. V Jihlavě se začalo překvapivě útočně a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ve druhé minutě po zaváhání kapitána Eismanna na levé straně odcentroval Rabušic, ale Batioja hlavou míč v ideální pozici netrefil.

Za dvě minuty se na druhé straně dostal k nebezpečnému pokusu Filip Panák, ale Hanuš byl pozorný. Z následné dorážky na zadní tyči zamířil Tomáš Wágner vysoko nad bránu. Na druhé straně po velkém závaru odkopával do bezpečí Jan Šisler a z nadějného brejku mohl zahrozit Janečka. Bohužel se do svých kliček zamotal, přitom stačilo vystřelit.

Atraktivní první desetiminutovku zakončily dvě tyče Jihlavy v rozmezí asi pěti vteřin, po kterých musel být ošetřován gólman Laštůvka, jehož doslova „zboural“ Michael Rabušic. Šok pro domácí přišel v čtrnácté minutě, kdy se k odraženému míči dostal Lukáš Budínský a ten se z podobných pozic příliš nemýlí – přesně umístěná střela skončila za zády Hanuše.

Karvinští neměli dost a Hanuš měl co dělat s bombou Košťála. Ještě předtím předvedla parádní zákrok proti Ikaunieksovi brankářská jednička MFK. Tempo hry postupem času opadalo, ovšem všechny na stadionu probraly tři trefy během čtyř minut. Nejprve prudká střela sedla svátečnímu střelci Pavlu Eismannovi a ten si připsal svou vůbec první ligovou trefu. Euforie netrvala ani minutu, centr Hronka si do sítě nešťastně srazil Jan Laštůvka a Jihlava byla zpět v zápase.

Všechny však okamžitě usměrnil Filip Panák, který využil nepozornosti možná ještě slavící obrany Vysočiny a vrátil Karviné dvoubrankový náskok. Ovšem už v nastaveném čase prvního poločasu se domácí podruhé vrátili do zápasu. Dvořák zužitkoval centr od Štěpánka a překonal zblízka Laštůvku.

Bitva na stadionu v Jiráskově ulici pokračovala, oba týmy neměly nic jistého. Hosté však drama nechtěli připustit a dá se říct, že nepřipustili. Budínský z přímého kopu protáhl Hanuše u pravé tyče, ale v 68. minutě už jihlavská jednička inkasovala. Po rohu Budínského se hezky hlavou trefil Marek Janečka a definitivně překlopil misky vah na karvinskou stranu.

Vysočina se nezmohla na odpověď, naopak útočník Wágner trefil deset minut před koncem tyč. Závěrečné minuty si mohl poprvé na hřišti v karvinském dresu vychutnat Tomáš Weber. I on tak mohl sledovat zmar domácích, kdy Rabušic nikým neatakován sám před Laštůvkou ani netrefil bránu. Ofenzivně laděný zápas skončil výhrou Karviné, které tak chybí bod k magické třicetibodové hranici, naopak Jihlava je čím dál víc namočená v sestupovém pásmu.

Domácí trenér Michal Bílek: „Věděli jsme, o co se hraje. Bohužel jsme utkání nezvládli v defenzivě. Jsem zklamaný z předvedené hry, soupeř nás předčil v důrazu a potrestal naše chyby.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Vydechli jsme si, máme tři neskutečně cenné body. Po divokém začátku jsme přežili velký závar, kdy domácí trefili dvě tyče. Hrálo se pořád nahoru dolů. Hru uklidnila až naše první branka, po které začali velmi dobře pracovat naši středoví hráči. Následný vývoj hodně připomínal naši podzimní přestřelku v Hradci Králové, kdy jsme si pro nás velmi dobrý vývoj sami úplně zbytečně zkomplikovali. Druhou půli jsme si i přes územní převahu domácích pohlídali a rozhodli ze standardní situace.“