5. srpen 2017

Z Prahy s porážkou! V Ďolíčku se MFK dál nedaří

Z Vršovic opět s prázdnou. Karvinští nedokázali na hřišti Bohemians Praha 1905 bodovat ani na další pokus a odjeli s porážkou 1:2, o které rozhodl domácí Jirásek pět minut před koncem.
sobota 5.8.2017
2:1
(1:1)
Ďolíček
Diváci: 4192
Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (68. Nečas), Švec, Mašek (60. Kabajev), Hašek, Bartek (79. Jirásek) – Kuchta.
Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (46. Vondra) – Šisler, Janečka – Štepanovský (86. Ramirez), Panák (70. Weber), Kalabiška – Wágner.
Branky: 30. Bartek, 85. Jirásek - 37. Wágner
ŽK: Bartek, Kuchta - Eismann, Šisler, Weber, Janečka
Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kříž

Vítězná sestava se nemění – tohoto starého pořekadla se trenér Weber držel i před duelem v Ďolíčku s Bohemians 1905. V úvodní desetiminutovce viděli fanoušci tři šance – jednu na domácí straně a především dvě karvinské po rohových kopech. Nejprve pálil těsně vedle Švec a na druhé straně konečky prstů vyrazil hlavičku stopera Hoška domácí gólman Fryšták. Za další dvě minuty pak musel Fryšták do vzduchu, míč se dostal k Peterovi Štepanovskému, ale ten trefil právě domácího brankáře.

V prvních dvaceti minutách Karvinští nezvykle chybovali v rozehrávce a pouštěli Bohemku nebezpečně blízko k vlastní bráně, což se kouči Weberovi vůbec nelíbilo a hráči to dle jeho intonace hlasu určitě poznali. Ovšem nedali si říct a ve 30. minutě se po pravé straně prohnal Reiter, míč naservíroval před bránu Davidu Bartkovi a ten se v ideální pozici uvnitř pokutového území nemýlil!

Ovšem vedení domácím nevydrželo dlouho. V 37. minutě vybojoval míč Štepanovský a poslal jej patičkou na Tomáše Wágnera - ten propálil Fryštáka a vyrovnal! Za dvě minuty si oba fotbalisté role vyměnili. Ve stoprocentním zakončení se ocitla posila z Dunajské Stredy, která volila kličku místo střely. Gólman Fryšták však skvělým zákrokem na zemi dostal míč pod svou kontrolu. Víc zajímavějšího se v první půli nestalo.

Do druhého dějství už hosté nastoupili bez svého kapitána Pavla Eismanna – místo něj dostal šanci Jan Vondra. A byl to právě mladý levý bek zapůjčený ze Sparty, který malinko vystrašil domácí. Od té chvíle už ale byli nebezpečnější domácí hráči. Drželi míč, hýřili aktivitou a byli v šancích, které se jim naštěstí nepodařilo dotáhnout do finální podoby (Mašek a Bartek).

Povedlo se to až střídajícími Kabajevovi, který přeloboval Berkovce a míč se od tyče odrazil do sítě. Ovšem rozhodčí signalizovali ofsajd, takže gól v 79. minutě neplatil. Sedm minut před koncem dostali domácí výhodu standardní situace, ale míč po střele Dostála jen těsně minul tyč. Vyústěním tlaku a špatné druhé půle nakonec byl gól v karvinské síti.

Zasloužil se o to v 85. minutě Milan Jirásek, který si našel odražený míč po centru z pravé strany a levačkou míč neomylně uklidil. Bohemka byla při chuti, Kabajev nadvakrát neuspěl, když nejprve napálil karvinského brankáře a z dorážky orazítkoval tyč. To už si první minuty na hřišti užíval venezuelský útočník Eric Ramirez. V samotném závěru se ještě dostal do šance na druhé straně Wágner, ale v koncovce byl zablokován. Následně už sudí Ardeleanu duel ukončil.

Domácí trenér Martin Hašek: „Předpokládali jsme, že průběh utkání bude takový, jako nakonec byl. Hráli jsme podle stanovené taktiky a měli herní převahu. Vytěžili jsme z toho však pouze jeden gól. Karvinští byli nebezpeční pouze ze standardních situací, jednou nás potrestali a vzápětí nám pomohl výborný Fryšták. Druhá půle byla z naší strany o trpělivosti, povedla se nám střídání a vyhráli jsme výborným kolektivním výkonem.“

Hostující trenér Jozef Weber: „V první půli jsme měli možnost jít po dvou standardních a brejkových situacích do vedení. Asi by zápas vypadal jinak, ale to je fotbal. Jsem zklamaný z výkonu ve druhém poločase. Byli jsme pasivní! Nakonec jsme na ten nepovedený druhý poločas doplatili vítězným gólem domácích.“