1. červen 2013

Zasloužený bod z hřiště soupeře, Pardubice-Karviná 1:1

Svěřenci Josefa Mazury uhráli na východě Čech zaslouženou remízu 1:1. Sice od desáté minuty prohrávali, ale už za šest minut dokázal Elvist Ciku srovnat. Do konce zápasu se už však skóre nezměnilo a oba týmy si body rozdělily.
FK Pardubice
sobota 1.6.2013
1:1
(1:1)

Diváci: 320
Shejbal – Přibyl, Tischler, Vencl, Norek – Pospíšil (70. Rezek), Kudrna, Jeřábek, Hundák – Fusek, Petrus (46. Rešetár).
Pindroch - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Limanovský, Vaněk, Hottek, Ciku (90. Hoferica) - Fischer (77. Puchel) - Legierski (71. Besta).
Branky: 10. Hundák – 16. Ciku
ŽK: Vencl, Přibyl - Knötig
Rozhodčí: Berka O. – Jiřík, Blažej

Karvinští fotbalisté poprvé pod trenérem Mazurou remizovali. Za vytrvalého deště se rozešli smírně s Pardubicemi a v tabulce je stále mezi oběma celky pouze jednobodový rozdíl. Hosté překvapivě nastoupili v brance s Branislavem Pindrochem a na závěrečnou čtvrthodinu se na hřiště podíval také talentovaný dorostenec Erik Puchel.

Utkání začalo na podmáčeném terénu opatrně. Přesto se už v desáté minutě měnilo skóre. Přes tři stovky fanoušků si mohlo zakřičet gól po krásné kombinaci, na jejímž konci byl domácí Martin Hundák a Pardubice vedly. Za šest minut bylo srovnáno. Josef Hoffmann poslal výborný pas na Elvista Cikua, který zachoval klid a vyrovnal. Kdo si myslel, že budou k vidění brankové hody, musel být na konci utkání zklamán.

Oba celky se i za špatného počasí snažily. Náznaky šancí byly na obou stranách, ale bez kýženého efektu. Po změně stran zahrozil jako první střídající Lukáš Rešetár, jehož sportovní příznivci znají hlavně coby futsalového reprezentanta a hráče takřka neporazitelného celku ERA-PACKu Chrudim, který připravil šanci pro Fuska. Ale byl z toho pouze roh. Na druhé straně odpověděl dělovkou do spojnice tyče a břevna Tomáš Knötig. Domácí hrozili centry především z levé strany, ale nic podstatného z toho nevyplynulo.

Východočeši se přeci jen druhého gólu dočkali, ale ten nemohl být uznán kvůli odmávanému ofsajdu. Do něho se chytil střelec první branky Hundák. Závěr zápasu nedoprovázely žádné velké emoce, utkání skončilo nerozhodně 1:1. Pro Karvinou to byla první remíza po deseti zápasech.

Domácí asistent trenéra Jiří Pospíšil: „Utkání se muselo fanouškům líbit. Karvinou jsme měli nastudovanou, přesto nás několikrát zaskočila nebezpečnými protiútoky. Nám k úspěchu chyběl důraz v koncovce, což je škoda, protože se nám hosty podařilo přehrávat po stranách."

Hostující trenér Josef Mazura: „Zápas měl velmi dobrou úroveň. Hrálo se nahoru-dolů, k vidění byly šance na obou stranách a konečná remíza je zřejmě zasloužená. Poměrně brzy jsme inkasovali po krásné akci domácích fotbalistů. Naštěstí se nám podařilo brzy po podobně pěkné akci vyrovnat. Ve druhé půli nás domácí přehrávali. Po celé utkání velmi dobře kombinovali. Klukům jsem po zápase za výkon poděkoval.“