Povinnost splněna! Slavičín-Karviná 0:2

9.8.2017 | redakce

Povinnost splněna! Slavičín-Karviná 0:2 Karvinští fotbalisté zvládli nástrahy druhého pohárového kola a postupují v MOL Cupu dál. Vše podstatné se ve Slavičíně událo na začátku a konci utkání.

Pohár, středa 9.8.2017
FC TVD Slavičín - MFK Karviná  0:2  (0:1)
Branky: 4. Lingr, 90. Duda
ŽK: Goňa - Lischka
Rozhodčí: Proske
FC TVD Slavičín: Vypušťák – Goňa, Kocián, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Elšík, Horáček (87. Bartoš), Pastorek (66. Salajka) – Juřica (73. Šťastný), Kříž.
MFK Karviná: Le Giang – Čolić, Hošek, Lischka, Vondra – Smrž (62. Eismann), Weber – Lingr (84. Panák), Duda, Puchel (53. Piňa) – Ramirez.
Počet diváků: 650

Do pohárového utkání ve Slavičíně přivedl tým jako kapitán stoper Jan Hošek, který byl nejstarším hráčem ve žlutém dresu. Trenéři Weber s Muchou totiž dali v tomto zápase šanci mladým hráčům. I přesto byli Karvinští proti diviznímu soupeři jasným favoritem.

Tuto roli potvrzovali od samotného začátku. Hned ve čtvrté minutě poslal přesný centr do vápna z levé strany Erik Puchel. Na ten si správně naběhl mládežnický reprezentant Ondřej Lingr a hlavou poprvé rozvlnil síť. Kdo čekal další góly, musel být zklamán. Hosté si sice vytvořili několik šancí, které volaly po navýšení náskoku, ale nepodařilo se.

Tu největší spálil oslavenec Lukáš Duda, který běžel ze strany sám na brankáře, ale cíl minul. Domácí Slavičín si vytvořil jedinou příležitost a ta skončila na břevnu – psala se 35. minuta. Do druhého poločasu prvoligista nestřídal a přál si co nejdřív přidat druhý pojišťovací gól.

Ten však dlouho nepřicházel. V 57. minutě Duda zblízka napálil pouze brankáře. Obraz hry se i nadále neměnil. Aktivnější byl favorit, domácí hrozili převážně ze standardních situací, kterých měli dostatek. Zápas víc připomínal boj než fotbal, což poznal na vlastní kůži i masér MFK, který se několikrát proběhl ošetřovat hráče na hrací plochu.

Domácí akcie na překvapení držel gólman Vypušťák. V 74. minutě zlikvidoval zblízka dvě hlavičky za sebou. Nejprve od Lischky a vzápětí i od Hoška. V samotném závěru pak byly k vidění zbytečné zmatky v hostující obraně. Vše nakonec na druhé straně ukončil až přesnou střelou k tyči v nastaveném čase Lukáš Duda a stylově tak oslavil své 21. narozeniny.

Tým MFK Karviná po dvoubrankové výhře postoupil do třetího kola, které se bude teprve losovat.

Asistent trenéra Josef Mucha: „Úkol v podobě postupu do dalšího kola jsme splnili, navíc se nám podařilo vstřelit rychlý gól. Herní stránka nebyla ideální, kluci kupili řadu nepřesností a dobrá nebyla ani finální fáze. Chtěli jsme brzy přidat uklidňující druhý gól, ale to se podařilo až na úplném konci. Dokud měl soupeř sílu, tak tvrdě bojoval. Jsme rádi, že máme toto utkání úspěšně za sebou.“

• Sestřih prohry v Teplicích
dnes - Karvinští měli na výhru, nevyužili celou řadu šancí a nakonec nemají ani bod. Na sestřih nejdůležitějších okamžiků sobotního utkání ze severu Čech najdete ZDE.

• Výsledky mládeže (pá+so)
včera - U19-Teplice 2:0, U17-Teplice 0:6, U15-Vítkovice 1:1, U14-Vítkovice 0:1, U13-Bílovec 4:3, U12-Bílovec 7:9.

• Devatenáctka porazila Teplice
před 2 dny - Ligový dorost U19 porazil v pátek severočeské Teplice 2:0 po gólech Pisarka a Macka. Sedmnáctka Teplicím podlehla vysoko 0:6!

• Holzer slaví s repre postup!
před 3 dny - Karvinský hráč Jan Holzer pomohl národnímu týmu do 17 let k postupu do další fáze kvalifikace o ME. V závěrečném utkání ve Svitavách stačila k postupu remíza (1:1) s Tureckem. Holzer odehrál celý první poločas. Sumář celé úspěšné 1. fáze kvalifikace včetně dojmů samotného Jana Holzera přineseme v příštím týdnu!

• Na Dukle v sobotu odpoledne
18.10. - Na pražské Julisce se svěřenci Jozefa Webera představí v sobotu 4. listopadu od 15 hodin. Rozhodlo o tom upřesnění Ligové fotbalové asociace.

• Kvalifikace Ondrášovka Cupu
17.10. - Ve středu od 9 hodin začne ve Sportovním centru Kovona kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup kategorie U12 za účasti osmi týmů včetně domácích. Fandové a rodiče jsou zváni.

• RepreU17 i s Holzerem prohrála
17.10. - Druhé utkání 1.fáze kvalifikace o ME nedopadlo pro českou sedmnáctku dobře. S Izraelem totiž tým kouče Václava Černého prohrál 0:2. Jan Holzer odehrál ve středu zálohy celý zápas a obdržel žlutou kartu. Rozhodující utkání je na programu ve čtvrtek ve Svitavách proti Turecku. Čechům by měla stačit k postupu remíza.

• Vstupenky na Plzeň v prodeji
16.10. - Od pondělí probíhá předprodej vstupenek na utkání 12. kola HET ligy, ve kterém Karvinští budou hostit v pátek 27. října Viktorii Plzeň. Bližší informace najdete ZDE.