Generální partner
Světlý režim
10. květen 2011

Knötig: Vítr v zádech jsme nevyužili

Stabilní člen obranné formace fotbalové Karviné Tomáš Knötig na sebe v zápase proti Sokolovu (0:0) upozornil dobrou předvídavostí a podporou útoku. Po centru Milosavljeva a hlavičce Pavlíka dokonce zakončoval zády k brance ve slibné pozici. Ani jeho snaha ale ke gólu nevedla.

„To je škoda, protože v závěru jsme měli šance opravdu velké a měli jsme to do gólu úspěšně dohrát,“ litoval odchovanec karvinského fotbalu.

Co chybělo?

V těch posledních případech už asi jenom štěstí. Taky Michal Gonda mohl rozhodnout, o fous minul. Třem bodům jsme byli blízko.

Obránci Karviné často podporují ofenzivu, projevuje se naplno rukopis trenéra Kuly?

Na tréninku to neustále nacvičujeme. V zápase se snažíme o přečíslení a o spolupráci se zálohou oba krajní obránci, tedy i já. Častokrát vyjíždíme dopředu.

Jde to vidět...

To jsem rád (úsměv).

Kromě nepříjemného soupeře jste dnes bojovali i s větrem. Jak se vám v něm hrálo?

Myslím, že jsme v tomto směru promrhali první poločas. V něm jsme měli vítr v zádech, ale málo toho využívali. Chtělo to více střílet. Sokolov střílel častěji.

To je pravda, o střelbu se nejvíce pokoušel jen váš vrstevník Jursa z přímých kopů.

Kopal to dobře. I jemu scházelo málo a dali jsme gól. Ale měli jsme víc pálit na bránu soupeře.

Zápas sliboval atraktivní duel s množstvím branek, ale nepadla ani jedna. Proč?

My jsme se proti obraně Sokolova prosazovali hůř než v předchozích zápasech. Oni jsou takoví siloví, prakticky celý zápas je to pak o osobních soubojích, přestože se snažíte tvořit. Musíme to holt napravit na Spartě B. Hlavně už musíme dát nějaké góly.

Také obrana dnes nebyla stoprocentní!

Taky nám to Kafe (brankář Jakub Kafka – poznámka aut.) vyčítal, že necháváme soupeře hodně zakončovat. Mezírky tam byly.

Včera hrálo vaše béčko také 0:0. Byly ty zápasy podobné?

To ne. Stonava neměla žádné šance, kdežto Sokolov si je dnes proti nám vytvořil. V obraně jsme rozhodně schopni zahrát lépe. Je třeba se z toho poučit.

Stává se pro Karvinou Sokolov nepříjemným soupeřem?

Netuším, já proti němu zažil jen poslední dva zápasy. Ta bilance ale není dvakrát dobrá. Asi to vyplývá ze stylu hry soupeře i z toho, jakými typy hráčů disponuje. Jak jsem řekl, oni jsou spíše siloví, důrazní, proti takovým se nám nehraje moc dobře.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii