Generální partner
Světlý režim
10. květen 2011

Knötig: Vítr v zádech jsme nevyužili

Stabilní člen obranné formace fotbalové Karviné Tomáš Knötig na sebe v zápase proti Sokolovu (0:0) upozornil dobrou předvídavostí a podporou útoku. Po centru Milosavljeva a hlavičce Pavlíka dokonce zakončoval zády k brance ve slibné pozici. Ani jeho snaha ale ke gólu nevedla.

„To je škoda, protože v závěru jsme měli šance opravdu velké a měli jsme to do gólu úspěšně dohrát,“ litoval odchovanec karvinského fotbalu.

Co chybělo?

V těch posledních případech už asi jenom štěstí. Taky Michal Gonda mohl rozhodnout, o fous minul. Třem bodům jsme byli blízko.

Obránci Karviné často podporují ofenzivu, projevuje se naplno rukopis trenéra Kuly?

Na tréninku to neustále nacvičujeme. V zápase se snažíme o přečíslení a o spolupráci se zálohou oba krajní obránci, tedy i já. Častokrát vyjíždíme dopředu.

Jde to vidět...

To jsem rád (úsměv).

Kromě nepříjemného soupeře jste dnes bojovali i s větrem. Jak se vám v něm hrálo?

Myslím, že jsme v tomto směru promrhali první poločas. V něm jsme měli vítr v zádech, ale málo toho využívali. Chtělo to více střílet. Sokolov střílel častěji.

To je pravda, o střelbu se nejvíce pokoušel jen váš vrstevník Jursa z přímých kopů.

Kopal to dobře. I jemu scházelo málo a dali jsme gól. Ale měli jsme víc pálit na bránu soupeře.

Zápas sliboval atraktivní duel s množstvím branek, ale nepadla ani jedna. Proč?

My jsme se proti obraně Sokolova prosazovali hůř než v předchozích zápasech. Oni jsou takoví siloví, prakticky celý zápas je to pak o osobních soubojích, přestože se snažíte tvořit. Musíme to holt napravit na Spartě B. Hlavně už musíme dát nějaké góly.

Také obrana dnes nebyla stoprocentní!

Taky nám to Kafe (brankář Jakub Kafka – poznámka aut.) vyčítal, že necháváme soupeře hodně zakončovat. Mezírky tam byly.

Včera hrálo vaše béčko také 0:0. Byly ty zápasy podobné?

To ne. Stonava neměla žádné šance, kdežto Sokolov si je dnes proti nám vytvořil. V obraně jsme rozhodně schopni zahrát lépe. Je třeba se z toho poučit.

Stává se pro Karvinou Sokolov nepříjemným soupeřem?

Netuším, já proti němu zažil jen poslední dva zápasy. Ta bilance ale není dvakrát dobrá. Asi to vyplývá ze stylu hry soupeře i z toho, jakými typy hráčů disponuje. Jak jsem řekl, oni jsou spíše siloví, důrazní, proti takovým se nám nehraje moc dobře.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.