Generální partner
Světlý režim
10. květen 2011

Knötig: Vítr v zádech jsme nevyužili

Stabilní člen obranné formace fotbalové Karviné Tomáš Knötig na sebe v zápase proti Sokolovu (0:0) upozornil dobrou předvídavostí a podporou útoku. Po centru Milosavljeva a hlavičce Pavlíka dokonce zakončoval zády k brance ve slibné pozici. Ani jeho snaha ale ke gólu nevedla.

„To je škoda, protože v závěru jsme měli šance opravdu velké a měli jsme to do gólu úspěšně dohrát,“ litoval odchovanec karvinského fotbalu.

Co chybělo?

V těch posledních případech už asi jenom štěstí. Taky Michal Gonda mohl rozhodnout, o fous minul. Třem bodům jsme byli blízko.

Obránci Karviné často podporují ofenzivu, projevuje se naplno rukopis trenéra Kuly?

Na tréninku to neustále nacvičujeme. V zápase se snažíme o přečíslení a o spolupráci se zálohou oba krajní obránci, tedy i já. Častokrát vyjíždíme dopředu.

Jde to vidět...

To jsem rád (úsměv).

Kromě nepříjemného soupeře jste dnes bojovali i s větrem. Jak se vám v něm hrálo?

Myslím, že jsme v tomto směru promrhali první poločas. V něm jsme měli vítr v zádech, ale málo toho využívali. Chtělo to více střílet. Sokolov střílel častěji.

To je pravda, o střelbu se nejvíce pokoušel jen váš vrstevník Jursa z přímých kopů.

Kopal to dobře. I jemu scházelo málo a dali jsme gól. Ale měli jsme víc pálit na bránu soupeře.

Zápas sliboval atraktivní duel s množstvím branek, ale nepadla ani jedna. Proč?

My jsme se proti obraně Sokolova prosazovali hůř než v předchozích zápasech. Oni jsou takoví siloví, prakticky celý zápas je to pak o osobních soubojích, přestože se snažíte tvořit. Musíme to holt napravit na Spartě B. Hlavně už musíme dát nějaké góly.

Také obrana dnes nebyla stoprocentní!

Taky nám to Kafe (brankář Jakub Kafka – poznámka aut.) vyčítal, že necháváme soupeře hodně zakončovat. Mezírky tam byly.

Včera hrálo vaše béčko také 0:0. Byly ty zápasy podobné?

To ne. Stonava neměla žádné šance, kdežto Sokolov si je dnes proti nám vytvořil. V obraně jsme rozhodně schopni zahrát lépe. Je třeba se z toho poučit.

Stává se pro Karvinou Sokolov nepříjemným soupeřem?

Netuším, já proti němu zažil jen poslední dva zápasy. Ta bilance ale není dvakrát dobrá. Asi to vyplývá ze stylu hry soupeře i z toho, jakými typy hráčů disponuje. Jak jsem řekl, oni jsou spíše siloví, důrazní, proti takovým se nám nehraje moc dobře.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo