Generální partner
Světlý režim
24. květen 2011

Pavel Vrána: Spolupráce s Latošem mi vyhovuje

Zimní posila karvinského fotbalového klubu Pavel Vrána naplňuje v jarní části sezony očekávání vedení i fanoušků a střílí góly jako na běžícím páse. Na jaře jich zaznamenal už šest a je nejlepším střelcem týmu.

Odchovanec brněnské kopané si pochvaluje především spolupráci s jiným brněnským útočníkem Zdeňkem Látalem. Po neděli hodnotil nejen výkon mužstva proti Čáslavi, ale i momentální situaci Karviné před závěrečným finišem.

Jak jste byl spokojen s výkonem a výsledkem proti Čáslavi? Byl to nejvydařenější zápas?

Myslím si, že ano. Dát pět gólů se nepodaří každý den, navíc jsme odehráli vynikající partii, soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili a diváci byli taky spokojení, a to nás těší. Pro ně to hrajeme.

Šancí bylo jako máku...

No právě. Šancí jako máku, nula v zádech, bylo to fakt výborné. Máme z dnešního zápasu super pocity. Aktuálně vůbec zažíváme povedené období, daří se nám a rádi bychom to protáhli až do konce sezony. Bojujeme o co nejlepší umístění.

Zdá se, že Karviné se vyplácí brněnský útok?

Jó, tak to je vždy na rozhodnutí trenéra, koho zrovna do zápasu postaví. Ale za sebe mohu říct, že mi spolupráce s Latošem (Zdeněk Látal – pozn. aut.) vyhovuje. Jsme na sebe zvyklí odmala, takže nějaké návyky tam jsou.

Vy jste spolu již někdy hrávali?

Ano, jsme oba odchovanci Brna, myslím že už od žáků jsme spolu působili v Boby Brno a doplňovali se v útoku. Důležitá je samozřejmě i podpora ostatních kluků ze zálohy, kteří nám v ofenzivě pomáhají. Na hřišti se to pak promítá do celkového skóre.

Jak je pro tým důležitá další udržená nula?

Je hodně podstatná. Když je nula vzadu, tak máte jistotu minimálně bodu. Pak už záleží na nás útočnících, jestli se podaří dát nějakou tu branku. Dneska se nám to podařilo a my výrazně vyhráli.

Co byste řekl k momentální situaci v tabulce?

Je pro nás určitě dobrá. Po úspěšné sérii jsme se dotáhli téměř na kontakt s postupovými adepty a ještě s celým vrchem tabulky hrajeme, takže pokud by se nám zadařilo, může se zrodit i velké překvapení. Ale ne, raději nebudu nic přivolávat, do zbývajících kol půjdeme vždy soustředění jen na nejbližší zápas, abychom prodloužili naši úspěšnou sérii.

Teď vás čeká Žižkov.

Ano, Žižkov je právě jedním z postupových kandidátů, ale pojedeme tam zkusit něco uhrát. Jaro máme dobře rozehrané a nemusíme se nikoho příliš obávat.

Svým nedávným spoluhráčům z Dukly už jste stihl pogratulovat?

To víte, že jo, pak mi chodily zprávy ještě v brzkých ranních hodinách, takže jak vidno, kluci si to v Praze náležitě užili a přeju jim to.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii