Generální partner
Světlý režim
24. květen 2011

Pavel Vrána: Spolupráce s Latošem mi vyhovuje

Zimní posila karvinského fotbalového klubu Pavel Vrána naplňuje v jarní části sezony očekávání vedení i fanoušků a střílí góly jako na běžícím páse. Na jaře jich zaznamenal už šest a je nejlepším střelcem týmu.

Odchovanec brněnské kopané si pochvaluje především spolupráci s jiným brněnským útočníkem Zdeňkem Látalem. Po neděli hodnotil nejen výkon mužstva proti Čáslavi, ale i momentální situaci Karviné před závěrečným finišem.

Jak jste byl spokojen s výkonem a výsledkem proti Čáslavi? Byl to nejvydařenější zápas?

Myslím si, že ano. Dát pět gólů se nepodaří každý den, navíc jsme odehráli vynikající partii, soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili a diváci byli taky spokojení, a to nás těší. Pro ně to hrajeme.

Šancí bylo jako máku...

No právě. Šancí jako máku, nula v zádech, bylo to fakt výborné. Máme z dnešního zápasu super pocity. Aktuálně vůbec zažíváme povedené období, daří se nám a rádi bychom to protáhli až do konce sezony. Bojujeme o co nejlepší umístění.

Zdá se, že Karviné se vyplácí brněnský útok?

Jó, tak to je vždy na rozhodnutí trenéra, koho zrovna do zápasu postaví. Ale za sebe mohu říct, že mi spolupráce s Latošem (Zdeněk Látal – pozn. aut.) vyhovuje. Jsme na sebe zvyklí odmala, takže nějaké návyky tam jsou.

Vy jste spolu již někdy hrávali?

Ano, jsme oba odchovanci Brna, myslím že už od žáků jsme spolu působili v Boby Brno a doplňovali se v útoku. Důležitá je samozřejmě i podpora ostatních kluků ze zálohy, kteří nám v ofenzivě pomáhají. Na hřišti se to pak promítá do celkového skóre.

Jak je pro tým důležitá další udržená nula?

Je hodně podstatná. Když je nula vzadu, tak máte jistotu minimálně bodu. Pak už záleží na nás útočnících, jestli se podaří dát nějakou tu branku. Dneska se nám to podařilo a my výrazně vyhráli.

Co byste řekl k momentální situaci v tabulce?

Je pro nás určitě dobrá. Po úspěšné sérii jsme se dotáhli téměř na kontakt s postupovými adepty a ještě s celým vrchem tabulky hrajeme, takže pokud by se nám zadařilo, může se zrodit i velké překvapení. Ale ne, raději nebudu nic přivolávat, do zbývajících kol půjdeme vždy soustředění jen na nejbližší zápas, abychom prodloužili naši úspěšnou sérii.

Teď vás čeká Žižkov.

Ano, Žižkov je právě jedním z postupových kandidátů, ale pojedeme tam zkusit něco uhrát. Jaro máme dobře rozehrané a nemusíme se nikoho příliš obávat.

Svým nedávným spoluhráčům z Dukly už jste stihl pogratulovat?

To víte, že jo, pak mi chodily zprávy ještě v brzkých ranních hodinách, takže jak vidno, kluci si to v Praze náležitě užili a přeju jim to.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.