Generální partner
Světlý režim
24. květen 2011

Pavel Vrána: Spolupráce s Latošem mi vyhovuje

Zimní posila karvinského fotbalového klubu Pavel Vrána naplňuje v jarní části sezony očekávání vedení i fanoušků a střílí góly jako na běžícím páse. Na jaře jich zaznamenal už šest a je nejlepším střelcem týmu.

Odchovanec brněnské kopané si pochvaluje především spolupráci s jiným brněnským útočníkem Zdeňkem Látalem. Po neděli hodnotil nejen výkon mužstva proti Čáslavi, ale i momentální situaci Karviné před závěrečným finišem.

Jak jste byl spokojen s výkonem a výsledkem proti Čáslavi? Byl to nejvydařenější zápas?

Myslím si, že ano. Dát pět gólů se nepodaří každý den, navíc jsme odehráli vynikající partii, soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili a diváci byli taky spokojení, a to nás těší. Pro ně to hrajeme.

Šancí bylo jako máku...

No právě. Šancí jako máku, nula v zádech, bylo to fakt výborné. Máme z dnešního zápasu super pocity. Aktuálně vůbec zažíváme povedené období, daří se nám a rádi bychom to protáhli až do konce sezony. Bojujeme o co nejlepší umístění.

Zdá se, že Karviné se vyplácí brněnský útok?

Jó, tak to je vždy na rozhodnutí trenéra, koho zrovna do zápasu postaví. Ale za sebe mohu říct, že mi spolupráce s Latošem (Zdeněk Látal – pozn. aut.) vyhovuje. Jsme na sebe zvyklí odmala, takže nějaké návyky tam jsou.

Vy jste spolu již někdy hrávali?

Ano, jsme oba odchovanci Brna, myslím že už od žáků jsme spolu působili v Boby Brno a doplňovali se v útoku. Důležitá je samozřejmě i podpora ostatních kluků ze zálohy, kteří nám v ofenzivě pomáhají. Na hřišti se to pak promítá do celkového skóre.

Jak je pro tým důležitá další udržená nula?

Je hodně podstatná. Když je nula vzadu, tak máte jistotu minimálně bodu. Pak už záleží na nás útočnících, jestli se podaří dát nějakou tu branku. Dneska se nám to podařilo a my výrazně vyhráli.

Co byste řekl k momentální situaci v tabulce?

Je pro nás určitě dobrá. Po úspěšné sérii jsme se dotáhli téměř na kontakt s postupovými adepty a ještě s celým vrchem tabulky hrajeme, takže pokud by se nám zadařilo, může se zrodit i velké překvapení. Ale ne, raději nebudu nic přivolávat, do zbývajících kol půjdeme vždy soustředění jen na nejbližší zápas, abychom prodloužili naši úspěšnou sérii.

Teď vás čeká Žižkov.

Ano, Žižkov je právě jedním z postupových kandidátů, ale pojedeme tam zkusit něco uhrát. Jaro máme dobře rozehrané a nemusíme se nikoho příliš obávat.

Svým nedávným spoluhráčům z Dukly už jste stihl pogratulovat?

To víte, že jo, pak mi chodily zprávy ještě v brzkých ranních hodinách, takže jak vidno, kluci si to v Praze náležitě užili a přeju jim to.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo