Generální partner
Světlý režim
10. říjen 2011

Výsledky mládeže: Starší žáci A nadále šlapou

O víkendu pokračovaly zápasy mládežnických kategorií MFK OKD Karviná. Dorostům se příliš nedařilo, vyhrál pouze výběr U16. Žáci byli úspěšnější...

MFK OKD Karviná U19 - FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Sestava MFK OKD Karviná U19: Pecha - Káňa, Marek, Maryniok, Taraba - Hanzel (50. Fulnek), Gorniok (56. Blaho), Roman, Kurušta (77. Ryšavý) - Legierski, Lišaník

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: "Utkání s vedoucím týmem tabulky bylo vyrovnané. Vyhrálo družstvo, které bylo v koncovce efektivnější. Vypracovali jsme si několik gólových příležitostí, ale bohužel nejsme schopni vstřeli gól ani ze dvou metrů, takže nemá smysl zdůrazňovat význam sporného momentu ze druhého poločasu, kdy za stavu 0:0 byl faulován v pokutovém území soupeře náš Legierski. Naše koncovka nás stále trápí, a proto v tak důležitých utkáních nebodujeme naplno. Odehráli jsme kvalitní utkání, bohužel jsme opět tím mužstvem, které bodově vyšlo naprázdno. Velice kvalitní výkon podali náš brankář Pecha a stoper Marek."

FC Hlučín - MFK OKD Karviná U17 3:2 (2:2)

Branky MFK OKD Karviná U17: 2. Moskál, 7. Puchel

Sestava MFK OKD Karviná U17: Mato - Šlampiak, Badura (77. Siekiera), Kloda, Berešík (63. Gabrysiak) - Procházka, Wenglorz (55. Hruška), Šimák, Puchel - Moskál, Uher

Hodnocení trenéra Jindřicha Dohnala: "Do utkání jsme vstoupili velice dobře, ve 2. a 7.minutě jsme dvakrát rozebrali obranu soupeře a vedli po brankách Moskála a Puchela 2:0. Další slibně se rozvíjející protiútoky jsme řešili příliš individuálně a chyběla nám mezihra. Branky jsme dostali po hrubých individuálních chybách, kterými jsme soupeře dostali zpět do utkání. Ve druhé půli se hra odvíjela hlavně ve středu hřiště bez pohledných fotbalových akcí. O výsledku rozhodla nepozornost při standardní situaci a po odraženém míči soupeř prostřelil hradbu těl a dal vítěznou branku. Smutné je, že soupeř si sám nevytvořil ze hry jedinou příležitost a všem brankám předcházely naše hrubé chyby."

FC Hlučín - MFK OKD Karviná U16 0:2 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná U16: 28. Jadamík, 66. Molnári

Sestava MFK OKD Karviná U16: Pastornický - Kurz, Malík, Leibl, Ceremuga - Jadamík, Molnári, Kamiňski, Strohalm - Duda, Puškáč

Hodnocení trenéra Petra Gibaly: "Utkání se hrálo za velmi špatného počasí, které znekvalitnilo hrací plochu a ovlivnilo tak úrověň hry na obou stranách. My jsme měli vždy lepší začátek poločasu, kdy jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale nedokázali jsme z toho vyprodukovat žádný gól. V průběhu prvního poločasu jsme měli několik slibných brejkových příležitostí, ale opět jsme nedokázali tyto šance proměnit. Až ve 28. minutě jsme se prosadili po levé straně Ceremugou, který obešel hráče, odcentroval a Jadamík na zadní tyči zakončil do protipohybu brankáře. Ve druhém poločase byl obraz hry obdobný prvnímu a naopak Jadamík z pravé strany po rychlém přechodu do útoku našel v pokutovém území volného Molnáriho a ten s přehledem zakončil do prázdné bránky."

Valašské Meziříčí - MFK OKD Karviná U15 0:8 (0:3)

Branky MFK OKD Karviná U15: 17. 23. 41. a 64. Kubiena, 15. Malyjurek, 57. Putyera, 65. Řapek, 69. Blanik

Sestava MFK OKD Karviná U15: Mušec - Matějek, Čermák, Stallmach, Budina - Putyera, Mareček, Blanik, Malyjurek (48. Mikulec) - Řapek, Kubiena

Hodnocení trenéra Jana Laslopa: "Utkání mělo od první minuty jednoznačný průběh, domácí jsme nepustili prakticky na svou polovinu a s přibývajícím časem byla jen otázka výše skóre. Střelecky se opět zaskvěl Kubiena, střelec čtyř branek a po jedné přidali Malyjurek, Putyera, Řapek a Blanik. Je jen škoda, že spousta dalších šancí zůstala nevyužita."

Valašské Meziříčí - MFK OKD Karviná U14 0:3 (0:2)

Branky MFK OKD Karviná U14: 9. 11. a 45. Jaworski

Sestava MFK OKD Karviná U14: Ciupa - Berešík (35. Všetička), Michailidis (35. Zeisberger), Poštulka, Hujo - Ligocký (35. Bolec), Štěrba (35. A Jaworski), Lingr, Břevčinský (35. Chloň) - Egri, S. Jaworski (46. Kondziolka)

Hodnocení trenéra Aleše Hujíka: "I přesto, že jsme ve Valašském Meziříčí vyhráli, s výkonem mužstva nemohu být spokojen. Po herní stránce to byl nejhorší výkon, který jsme v této sezóně předvedli a nebýt výborných zákroků brankáře Ciupy i výsledek mohl vypadat úplně jinak. I když se hrálo na umělé trávě, která byla extrémně úzká, měli jsme tento zápas zvládnout lépe a předvádět lepší hru. Už po pár minutách prvního poločasu bylo vidět, že to nebude lehký zápas. Na mokré umělé trávě se nám nedařily přihrávky, které nám často utíkaly za postranní čáru. Přes to se nám podařilo v 1. poločase dvakrát skórovat. První gól přišel v 9. minutě. Po rohu Lingra se odražený míč dostal k Ligockému na hranici pokutového území, a ten vystřelil. Střelu Ligockého ještě tečoval Slawomir Jaworski, který si připsal první branku. Druhá branka padla v 11. minutě. Lingr přihrál rozběhnutému Jaworskému. Ten přehodil vyběhlého gólmana a vstřelil gól. Bohužel více příležitostí nebylo dotaženo do úspěšného konce."

"Do 2. poločasu jsme kvůli zraněním nastoupili se změnami v sestavě. Bohužel se naše hra nezlepšila. Šance jsme si vytvářeli, ale chybělo více klidu v koncovce. Jedinou branku v druhém poločase jsme vstřelili ve 45. minutě. Egri dostal míč do běhu, zatáhl míč po pravé straně a přesnou přihrávkou našel v pokutovém území Jaworského, který svou třetí brankou v utkání zkompletoval hattrik. Soupeř se po této brance začal daleko více osmělovat a díky naším chybám v obraně jsme soupeře pustili do několika vyložených šancí. V těchto situacích jeden na jednoho se vyznamenal brankář Ciupa, který potvrdil své kvality a uhájil čisté konto."

MFK OKD Karviná U13 - Valašské Meziříčí 13:1 (6:1)

Branky MFK OKD Karviná U13 I: 10. a 28. Hruška, 15. Swaczyna, 19. Macko, 39. Szotkowski

Branky MFK OKD Karviná U13 II: 9. a 39. Pawlowicz, 45. a 48. Kvapil, 52. a 56. Chmiel, 21. Cieslawski, 37. Király

Sestava MFK OKD Karviná U13 I: Lipták - Sembol, Kožusznik, Macko, Szotkowski

Sestava MFK OKD Karviná U13 II: Egermajer - Motyčka (30. Janík), Cieslawski, Király - Kvapil (30. Dubravná), Feik, Pawlowicz - Chmiel

Hodnocení trenéra Lumíra Davida: "Na dnešního soupeře jsme se důkladně připravili, jelikož jeho výsledky napovídaly, že nepřijede odevzdaný tým, naopak musím potvrdit a pochválit soupeře, že ikdyž prohrával, hrál fotbal a neplácal jen do míče jako tomu většinou, když jsou ostatní týmy pod tlakem, bývá.Po dlouhé době jsme se chytli hned od začátku utkání a s přibývajícím časem jsme přidávali na tempu a soupeře jasně přehrávali. Pochvala dnes patří všem."

Valašské Meziříčí - MFK OKD Karviná U12 16:3 (5:3)

Branky MFK OKD Karviná U12 I: 30. a 40. Ostáš, 57. a 58. Bielan, 6. Ponča, 21. Toroň, 28. Bijok, 45. Urban

Branky MFK OKD Karviná U12 II: 19. a 58. Seriš, 40. a 52. Soušek, 49. a 56. Mrózek, 35. Kretek, 55. Buzek

Sestava MFK OKD Karviná U12 I: Kux - Vlachovský, Ponča, Bielan (30. Urban) - Brzózka (30. Madej), Bijok, Coufal (30. Toroň) - Ostáš

Sestava MFK OKD Karviná U12 II: Noworyta - Zorychta, Mynář, Mrózek - Soušek, Seriš, Kretek - Waśniowski

Hodnocení trenéra Zbyška Gazdy: "V tomto utkání jsme byli lepším mužstvem i přes nepřízeň počasí a špatný terén. Soupeř pouze první poločas byl nebezpečný a to díky naší nepozornosti v obranné činnosti. Druhou polovinu jsme jasně soupeře přehrávali a vyjádřením byly vstřelené góly. Celkově jich mohlo být ještě víc, ale všichní chtěli strašně moc, což nám svazovalo nohy při zakončení. Všichni si zaslouži pochvalu."

MFK OKD Karviná st. žáci C - ČSAD Havířov 5:2 (1:1)

Branky MFK OKD Karviná C: 50. 67. a 69. Molnári, 3. Popek, 63. Kielkowski

Sestava MFK OKD Karviná C: Kucza - Jung, Skalka, Gatnar, Gasior - Lotter (55. Vrba), Kielkowski, Szafarczyk (35. Kočíšek, 55. Kandaras)), Galusek, Popek - Molnári

MFK OKD Karviná ml. žáci C - ČSAD Havířov 3:4 (2:3)

Branky MFK OKD Karviná C: Budou doplněny

Sestava MFK OKD Karviná C: Egermajer - Kadlečík (40. Kandaras), Szafarczyk, Dubravná - Schutze (45. Zezulka), Vrba (50. Mareš), Franek (30. Kočíšek) - Janík (50. Riška)

Hodnocení trenéra Romana Franka: "Pro kluky to bylo smolné utkání, soupeř vystřelil osmkrát na bránu a dal čtyři góly, my jsme měli převahu v poli a patnáct pokusů, ale branky jsme dali jen tři. I přes inkasované čtyři branky musím pochválit obrannou řadu, která se stále snažila o konstruktivní rozehrávku. Dnes naopak selhali naši střelci."

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii