Generální partner
Světlý režim
9. leden 2012

Karviná zahájila zimní přípravu

Fotbalisté Karviné se dnes ráno sešli na Městském stadionu, aby zahájili zimní přípravu před jarními boji ve druhé nejvyšší soutěži.

"Dopoledne hráči absolvovali kondiční test v tělocvičně a odpoledne trénovali na umělém povrchu," řekl trenér Karel Kula.

Kádr A týmu opustili Tomáš Chovanec (konec smlouvy) a Ondřej Ficek (hostování SFC Opava). Naopak trenér Kula vítal testované hráče ze zahraničí, Bosňana Ajdina Maksumiće a Poláka Roberta Tkocze. Další legionář z Bosny Srdjan Savić se do přípravy zapojí ve středu.

Poslední detaily přestupu zbývají doladit u reprezentanta Bosny a Hercegoviny Admira Vladaviće. 29letý ofenzivní záložník působil v Žilině nebo Salzburgu. Naposledy oblékal dres Olimpiku Sarajevo.

Trenér Karel Kula nastínil plán letošní zimní přípravy. "Kluci měli individuální plán od 15. prosince do 7. ledna. V ostré přípravě se zaměříme na sílu a herní dovednosti. Samozřejmě budeme rozvíjet fyzičku, ale výhradně s míčem. Přípravné období bude pestré, proložíme jej také zápasy proti kvalitním soupeřům."

Celý týden budou hráči trénovat dvoufázově, v sobotu je čeká první přípravná utkání proti Baníku Ostrava (11:00) a FC Hlučín (13:30) na umělé trávě v areálu Kovona.

Fotogalerie prvního dne přípravy:

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo