Generální partner
Světlý režim
9. leden 2012

Karviná zahájila zimní přípravu

Fotbalisté Karviné se dnes ráno sešli na Městském stadionu, aby zahájili zimní přípravu před jarními boji ve druhé nejvyšší soutěži.

"Dopoledne hráči absolvovali kondiční test v tělocvičně a odpoledne trénovali na umělém povrchu," řekl trenér Karel Kula.

Kádr A týmu opustili Tomáš Chovanec (konec smlouvy) a Ondřej Ficek (hostování SFC Opava). Naopak trenér Kula vítal testované hráče ze zahraničí, Bosňana Ajdina Maksumiće a Poláka Roberta Tkocze. Další legionář z Bosny Srdjan Savić se do přípravy zapojí ve středu.

Poslední detaily přestupu zbývají doladit u reprezentanta Bosny a Hercegoviny Admira Vladaviće. 29letý ofenzivní záložník působil v Žilině nebo Salzburgu. Naposledy oblékal dres Olimpiku Sarajevo.

Trenér Karel Kula nastínil plán letošní zimní přípravy. "Kluci měli individuální plán od 15. prosince do 7. ledna. V ostré přípravě se zaměříme na sílu a herní dovednosti. Samozřejmě budeme rozvíjet fyzičku, ale výhradně s míčem. Přípravné období bude pestré, proložíme jej také zápasy proti kvalitním soupeřům."

Celý týden budou hráči trénovat dvoufázově, v sobotu je čeká první přípravná utkání proti Baníku Ostrava (11:00) a FC Hlučín (13:30) na umělé trávě v areálu Kovona.

Fotogalerie prvního dne přípravy:

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.