Generální partner
Světlý režim
29. květen 2009

Fotbalisté jedou do Opavy bodovat

Druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná hrají v neděli poslední zápas letošní sezony venku. A bude to hned velké derby na půdě slezského rivala z Opavy. Bojovat se bude o pozici nejlepšího týmu kraje a post nejúspěšnějšího celku z celé severní Moravy.

Karvinští by jen neradi přerušili svou vítěznou jízdu, během níž jedenáctkrát v řadě bodovali a poslední tři utkání si připsali plný počet bodů. „Sílu soupeře respektujeme, ale my máme taky svou a věřím si na tři body. Chceme využít naší momentální formy a rozpoložení týmu. Hráčům se na hřišti daří, dokážeme soupeře přehrávat, včetně těch nejsilnějších, a to samozřejmě na mužstvo příznivě působí. Hráčům roste sebevědomí,“ pochvaloval si trenér karvinského celku Leoš Kalvoda.

Od Opavy očekává, že bude doma předvádět svůj typický nátlakový fotbal, kterému se nesmí jeho tým poddat. „Opava je velice kvalitním týmem a oprávněně měla před sezonou postupové ambice. Ale nevyšel jí podzim, stejně jako nám, naopak na jaře se zvedla, stejně jako my. Budeme chtít hrát aktivně, nečekat před vápnem. Žádného zanďoura hrát nebudeme,“ vzkazuje soupeři Kalvoda.

Tomu bude scházet pro osm žlutých karet kapitán Jan Buryán, ale také Martin Opic, jenž odjel do Rotterdamu na fotbalové Mistrovství Evropy hasičů. „V útoku tak zřejmě znovu začně Argentinec Damiano s Mišinským a žolíka Souradu si schováme na to, aby rozhodl zápas,“ vtipkoval Kalvoda.

Zápas se hraje v neděli v Opavě od 16 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo