Generální partner
Světlý režim
29. květen 2009

Fotbalisté jedou do Opavy bodovat

Druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná hrají v neděli poslední zápas letošní sezony venku. A bude to hned velké derby na půdě slezského rivala z Opavy. Bojovat se bude o pozici nejlepšího týmu kraje a post nejúspěšnějšího celku z celé severní Moravy.

Karvinští by jen neradi přerušili svou vítěznou jízdu, během níž jedenáctkrát v řadě bodovali a poslední tři utkání si připsali plný počet bodů. „Sílu soupeře respektujeme, ale my máme taky svou a věřím si na tři body. Chceme využít naší momentální formy a rozpoložení týmu. Hráčům se na hřišti daří, dokážeme soupeře přehrávat, včetně těch nejsilnějších, a to samozřejmě na mužstvo příznivě působí. Hráčům roste sebevědomí,“ pochvaloval si trenér karvinského celku Leoš Kalvoda.

Od Opavy očekává, že bude doma předvádět svůj typický nátlakový fotbal, kterému se nesmí jeho tým poddat. „Opava je velice kvalitním týmem a oprávněně měla před sezonou postupové ambice. Ale nevyšel jí podzim, stejně jako nám, naopak na jaře se zvedla, stejně jako my. Budeme chtít hrát aktivně, nečekat před vápnem. Žádného zanďoura hrát nebudeme,“ vzkazuje soupeři Kalvoda.

Tomu bude scházet pro osm žlutých karet kapitán Jan Buryán, ale také Martin Opic, jenž odjel do Rotterdamu na fotbalové Mistrovství Evropy hasičů. „V útoku tak zřejmě znovu začně Argentinec Damiano s Mišinským a žolíka Souradu si schováme na to, aby rozhodl zápas,“ vtipkoval Kalvoda.

Zápas se hraje v neděli v Opavě od 16 hodin.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.