Generální partner
Světlý režim
29. květen 2009

Fotbalisté jedou do Opavy bodovat

Druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná hrají v neděli poslední zápas letošní sezony venku. A bude to hned velké derby na půdě slezského rivala z Opavy. Bojovat se bude o pozici nejlepšího týmu kraje a post nejúspěšnějšího celku z celé severní Moravy.

Karvinští by jen neradi přerušili svou vítěznou jízdu, během níž jedenáctkrát v řadě bodovali a poslední tři utkání si připsali plný počet bodů. „Sílu soupeře respektujeme, ale my máme taky svou a věřím si na tři body. Chceme využít naší momentální formy a rozpoložení týmu. Hráčům se na hřišti daří, dokážeme soupeře přehrávat, včetně těch nejsilnějších, a to samozřejmě na mužstvo příznivě působí. Hráčům roste sebevědomí,“ pochvaloval si trenér karvinského celku Leoš Kalvoda.

Od Opavy očekává, že bude doma předvádět svůj typický nátlakový fotbal, kterému se nesmí jeho tým poddat. „Opava je velice kvalitním týmem a oprávněně měla před sezonou postupové ambice. Ale nevyšel jí podzim, stejně jako nám, naopak na jaře se zvedla, stejně jako my. Budeme chtít hrát aktivně, nečekat před vápnem. Žádného zanďoura hrát nebudeme,“ vzkazuje soupeři Kalvoda.

Tomu bude scházet pro osm žlutých karet kapitán Jan Buryán, ale také Martin Opic, jenž odjel do Rotterdamu na fotbalové Mistrovství Evropy hasičů. „V útoku tak zřejmě znovu začně Argentinec Damiano s Mišinským a žolíka Souradu si schováme na to, aby rozhodl zápas,“ vtipkoval Kalvoda.

Zápas se hraje v neděli v Opavě od 16 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii