Generální partner
Světlý režim
26. červenec 2013

Z Varnsdorfu chceme aspoň bod, hlásí Hoffmann

Karviná zahajuje nový soutěžní ročník na půdě pátého celku uplynulé sezóny,FK Varnsdorf. Los není podle zkušeného Josefa Hoffmanna vůbec jednoduchý, ale nic s tím nikdo nenadělá.

Nejzkušenější hráč z kádru Josefa Mazury se už na začátek soutěže těší. „Je dobré, že už liga začíná. Teď jen potvrdit to, co jsme natrénovali,“ přeje si Josef Hoffmann. Natrénováno je prý dobře. Pro pětatřicetiletého univerzála je letní i zimní příprava už takřka rutina. „Každá příprava je vlastně stejná. Je to hodně o běhání, i když musím říct, že tentokrát jsme byli hodně na hřišti,“ pochvaloval si.

Na úvod soutěžního ročníku by si nejen člen mistrovské sestavy Baníku Ostrava z roku 2004 dokázal představit lehčího soupeře než Varnsdorf. „Je to nepříjemný soupeř, který sbírá body především v domácím prostředí. Navíc i cesta bude dlouhá. Naštěstí jedeme už v sobotu, takže aspoň budeme před zápasem odpočinutí,“ shrnul Hoffmann daleký výlet.

S Varnsdorfem se karvinští fotbalisté potkají po relativně krátké době. V půlce května svého soupeře na domácím hřišti porazili 2:1. „Možná to bude výhoda. Víme, co od nich čekat. Na druhou stranu u nich to bude něco jiného,“ ví moc dobře Josef Hoffmann. O tom, že nemluví do větru dokazuje fakt, že Karvinští v sedmém kole minulého ročníku ve Varnsdorfu vyhořeli a odjedli s debaklem 1:4. Do toho zápasu však Hoffmann nezasáhl.

S jakým úmyslem odjíždí on a jeho spoluhráči do Šluknovského výběžku k soupeři, který obsadil v minulém ročníku FNL konečné páté místo? „Odjíždíme s tím, že tam nechceme prohrát a minimálně by to chtělo přivést domů bod,“ zakončil Josef Hoffmann.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.