Generální partner
Světlý režim
26. červenec 2013

Z Varnsdorfu chceme aspoň bod, hlásí Hoffmann

Karviná zahajuje nový soutěžní ročník na půdě pátého celku uplynulé sezóny,FK Varnsdorf. Los není podle zkušeného Josefa Hoffmanna vůbec jednoduchý, ale nic s tím nikdo nenadělá.

Nejzkušenější hráč z kádru Josefa Mazury se už na začátek soutěže těší. „Je dobré, že už liga začíná. Teď jen potvrdit to, co jsme natrénovali,“ přeje si Josef Hoffmann. Natrénováno je prý dobře. Pro pětatřicetiletého univerzála je letní i zimní příprava už takřka rutina. „Každá příprava je vlastně stejná. Je to hodně o běhání, i když musím říct, že tentokrát jsme byli hodně na hřišti,“ pochvaloval si.

Na úvod soutěžního ročníku by si nejen člen mistrovské sestavy Baníku Ostrava z roku 2004 dokázal představit lehčího soupeře než Varnsdorf. „Je to nepříjemný soupeř, který sbírá body především v domácím prostředí. Navíc i cesta bude dlouhá. Naštěstí jedeme už v sobotu, takže aspoň budeme před zápasem odpočinutí,“ shrnul Hoffmann daleký výlet.

S Varnsdorfem se karvinští fotbalisté potkají po relativně krátké době. V půlce května svého soupeře na domácím hřišti porazili 2:1. „Možná to bude výhoda. Víme, co od nich čekat. Na druhou stranu u nich to bude něco jiného,“ ví moc dobře Josef Hoffmann. O tom, že nemluví do větru dokazuje fakt, že Karvinští v sedmém kole minulého ročníku ve Varnsdorfu vyhořeli a odjedli s debaklem 1:4. Do toho zápasu však Hoffmann nezasáhl.

S jakým úmyslem odjíždí on a jeho spoluhráči do Šluknovského výběžku k soupeři, který obsadil v minulém ročníku FNL konečné páté místo? „Odjíždíme s tím, že tam nechceme prohrát a minimálně by to chtělo přivést domů bod,“ zakončil Josef Hoffmann.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii