Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2013

Jednobranková výhra rezervy proti Pawlowicím

Rezervní tým posílen o hráče z áčka uspěl v dalším zápase. V sobotním velmi horkém dopoledni zdolal těsně polské Pawlowice 1:0 pěknou brankou Přemka Pavlíka ze začátku druhého poločasu.

Domácí tým posílen o tři hráče áčka, kteří neodcestovali do Varnsdorfu, nastoupil podle pozápasových slov trenéra Jana Pejšy proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři. Do zápasu nastoupil také zkoušený Karol Pavelka, jehož budoucnost v Karviné se jeví jako pravděpodobná.

Karvinští soupeře do šancí po celý zápas moc nepouštěli. Naopak sami si vytvořili několik velmi dobrých střeleckých příležitosti, které bohužel neproměnili. Jako třeba Adam Taraba, který ve 22. minutě dostal přihrávku mezi dva hráče na hranici šestnáctky, ale zakončil pouze do brankáře hostů. Ještě předtím pěkně vystřelil z pětadvaceti metrů Martin Limanovský, kterou efektně brankář Pawlowic vyrazil na roh.

Do druhého poločasu kouč Pejša čtyřikrát vystřídal a přineslo to své ovoce. Sedm minut po změně stran vystřelil křižně z dobrých dvaceti metrů Přemek Pavlík a míč krásně zaplul až do sítě.

Zápas pokračoval v úmorném vedru v podobném duchu, kdy domácí tým byl lepší a hosté měli jen náznaky šancí. Skóre se tak už nezměnilo. „Soupeř mě mile překvapil. Praktikoval mnoho přihrávek a především ti kluci o sobě věděli. Našemu týmu chvíli trvalo než se dostal do zápasu. Poté jsme už však začali Pawlowice přehrávat a z toho rezultovalo několik šancí, které se nám díky zbrklosti nepodařilo proměnit. Zápas tak rozhodl velmi pěknou střelu z dvaceti metrů Přemek Pavlík,“ zhodnotil zápas trenér Jan Pejša.

Fotogalerii ze zápasu najdete na facebooku.

Související články

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.