Mikula se Svatonským přestoupili do Opavy

11.07.2014 | redakce

Mikula se Svatonským přestoupili do Opavy Vedení klubu se domluvilo s SFC Opava na všech podmínkách přestupu Davida Mikuly a Jana Svatonského právě do Slezského FC. Oba hráči podepsali u nováčka Fotbalové národní ligy smlouvy na dva roky s opcí.

Jednatřicetiletý Mikula strávil v Karviné dvě sezóny. Jarní část té minulé byl kapitánem mužstva. Nyní se vrátil domů do Opavy. „Davidovi u nás skončila smlouva, proto jsme mu umožnili návrat do mateřského klubu,“ uvedl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk. Záložník Jan Svatonský byl v Karviné jednu sezónu, ale místo v základní sestavě si pod bývalým trenérem Mazurou nevybojoval, proto spíše naskakoval až v průběhu utkání.

David Mikula v Karviné začínal na pozici stopera, ale během zimní přestávky na začátku letošního kalendářního roku se začal objevovat na pozici pravého obránce, kde odehrál takřka celou jarní část soutěže. Za Karvinou Mikula nastoupil v pětapadesáti zápasech a vstřelil 4 góly. Svatonský stihl za jednu sezónu v karvinském dresu třiadvacet zápasů s dvěma přesnými zásahy.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
včera - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
před 3 dny - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
před 3 dny - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.