Generální partner
Světlý režim
23. říjen 2015

Karviná hostí Votroky a potřebuje vyhrát

Bez dvou dnů přesně po měsíci se představí svým fanouškům karvinský tým v mistrovském utkání. Soupeřem bude v sobotu odpoledne ligový nováček – FC Hradec Králové.
Těžký zápas s exligovým soupeřem, navíc jen týden po první porážce v sezóně. Svěřencům Jozefa Webera začíná náročný konec podzimní části. „Čeká nás mimořádně těžký souboj. Hradec se zvedl, dorovnal si počet odehraných zápasů a útočí na špici,“ nechal se slyšet karvinský kouč.

Ten ví o přednostech soupeře. „Jde o kombinačně silné mužstvo, které po sestupu vhodně doplnilo kádr, a mají tam zkušené fotbalisty, kteří prošli ligou. Cesta k úspěchu vede přes naši aktivitu směrem dopředu, kterou jsem v Olomouci postrádal, a doplatili jsme na to porážkou. Takový ten tah na branku máme v domácím prostředí kvalitní, tak snad to prokážeme,“ dodal Weber. Zda udělá změny v sestavě, jak avizoval po Olomouci, neprozradil. 

Nováček Fotbalové národní ligy je po sestupu z nejvyšší soutěže vcelku nenápadným týmem, který se však dokázal postupně vyšplhat na šestou příčku se sedmnácti body. Ale chce mnohem výš, což jasně deklarují slova zkušeného Pavla Černého. „Karviná má sice zkušený tým, ale my tam chceme vyhrát a dotáhnout se na špičku tabulky,“ řekl pro klubový web a upozornil především na kvality středního záložníka Jana Šislera, který podle něj představuje velké nebezpečí. 

Jistě bude v sobotu odpoledne zajímavé sledovat dva nejlepší střelce i brankáře celé soutěže. Votroci mají v týmu nejlepšího střelce – osmigólového Jana Pázlera, který na východ Čech přišel před sezónou ze Znojma. Nutno podotknout, že Pázler pět posledních gólů nastřílel v předcházejících dvou utkáních. Lukáš Budínský má o dva zásahy méně. Opačně to je v brankářských statistikách. Karvinský gólman Pindroch má sedm nul, královéhradecký Radim Ottmar šest.

Hradec Králové před sezónou posílil i zkušený Pavel Krmaš z bundesligového Freiburgu. Společně se celým týmem mohl prozatím radovat ze čtyř výher, pětkrát skončilo utkání nerozhodně a jednou Votroci prohráli – ve Znojmě. Poslední vzájemný duel je starý rok a půl a skončil nerozhodně 0:0. Šlo o generálku před jarní částí sezony 2013/2014. 

Utkání 12. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FC Hradec Karviné začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 24. října ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Paták a Dobrovolný.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč. Pro děti bude připravený program s PROMOteamem HITRÁDIA Orion. 

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.