Generální partner
Světlý režim
23. říjen 2015

Karviná hostí Votroky a potřebuje vyhrát

Bez dvou dnů přesně po měsíci se představí svým fanouškům karvinský tým v mistrovském utkání. Soupeřem bude v sobotu odpoledne ligový nováček – FC Hradec Králové.
Těžký zápas s exligovým soupeřem, navíc jen týden po první porážce v sezóně. Svěřencům Jozefa Webera začíná náročný konec podzimní části. „Čeká nás mimořádně těžký souboj. Hradec se zvedl, dorovnal si počet odehraných zápasů a útočí na špici,“ nechal se slyšet karvinský kouč.

Ten ví o přednostech soupeře. „Jde o kombinačně silné mužstvo, které po sestupu vhodně doplnilo kádr, a mají tam zkušené fotbalisty, kteří prošli ligou. Cesta k úspěchu vede přes naši aktivitu směrem dopředu, kterou jsem v Olomouci postrádal, a doplatili jsme na to porážkou. Takový ten tah na branku máme v domácím prostředí kvalitní, tak snad to prokážeme,“ dodal Weber. Zda udělá změny v sestavě, jak avizoval po Olomouci, neprozradil. 

Nováček Fotbalové národní ligy je po sestupu z nejvyšší soutěže vcelku nenápadným týmem, který se však dokázal postupně vyšplhat na šestou příčku se sedmnácti body. Ale chce mnohem výš, což jasně deklarují slova zkušeného Pavla Černého. „Karviná má sice zkušený tým, ale my tam chceme vyhrát a dotáhnout se na špičku tabulky,“ řekl pro klubový web a upozornil především na kvality středního záložníka Jana Šislera, který podle něj představuje velké nebezpečí. 

Jistě bude v sobotu odpoledne zajímavé sledovat dva nejlepší střelce i brankáře celé soutěže. Votroci mají v týmu nejlepšího střelce – osmigólového Jana Pázlera, který na východ Čech přišel před sezónou ze Znojma. Nutno podotknout, že Pázler pět posledních gólů nastřílel v předcházejících dvou utkáních. Lukáš Budínský má o dva zásahy méně. Opačně to je v brankářských statistikách. Karvinský gólman Pindroch má sedm nul, královéhradecký Radim Ottmar šest.

Hradec Králové před sezónou posílil i zkušený Pavel Krmaš z bundesligového Freiburgu. Společně se celým týmem mohl prozatím radovat ze čtyř výher, pětkrát skončilo utkání nerozhodně a jednou Votroci prohráli – ve Znojmě. Poslední vzájemný duel je starý rok a půl a skončil nerozhodně 0:0. Šlo o generálku před jarní částí sezony 2013/2014. 

Utkání 12. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FC Hradec Karviné začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 24. října ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Paták a Dobrovolný.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč. Pro děti bude připravený program s PROMOteamem HITRÁDIA Orion. 

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii