16. leden 2016

Premiérový zápas v roce 2016 si osladili výhrou 2:1

Karvinští zvládli vstup do přípravných zápasů, když si poradili s třetiligovým Rybnikem. Oba góly vstřelili už v úvodním poločase, konkrétně přesně mířili Puchel a Fiala. Domácí korigovali až v samotném závěru.

Zápas v komplexu hotelu Olimpia začal s půlhodinovým zpožděním, jelikož hřiště bylo obsazeno přípravným utkáním Ruch Chorzów - Puszcza. K zápasu nakonec neodcestoval Zbyněk Pospěch a ani Václav Juřena, Jaroslav Zelený a Richard Vaněk. Naopak pravou stranu obrany zaujal nový hráč – Marek Janečka ze Spartaku Trnava.

Od začátku utkání se hrálo pouze na jednu bránu, což trvalo vlastně celý první poločas. Karvinští byli ve všech směrech lepší a šli do dvoubrankového trháku. Nejprve se po dvaceti minutách z levé strany prosadil s pomocí jemné teče Erik Puchel a stal se tak vůbec prvním úspěšným střelcem Karviné v roce 2016.

Ve 35. minutě to už bylo o dva góly. Karvinští vybojovali míč, domácí obranu přečíslili – Lingr přihrál úplně volnému Fialovi, který mohl střílet z první, ale počkal si a i s přispěním domácího obránce zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Na začátku druhé půle se hra oticky vyrovnala a hned po pěti minutách domácí ROW poprvé zahrozil ze standardní situace. Poté vstřelil hezký a regulérní gól Petr Glaser, jenže rozhodčí viděl míč na jeho ruce a pískalo se v neprospěch hráčů ve žlutých dresech. Domácí hrozili převážně z centrů, jednou nastřelili také tyč. V 72. minutě mohl náskok pojistit Glaser, ale ve velké příležitosti trefil pouze dobře vyběhnuvšího domácí brankář.

Dvě minuty před koncem se domácí zmohli aspoň na čestný úspěch, kdy po chybě obránců i brankáře Pastornického pohodlně skóroval Muszalik a určil tak konečný stav zápasu. „První půle byla herně určitě lepší, ale to tak často v těchto přípravných utkáních bývá. Celkově jsem s přístupem hráčů spokojený, po tom desetidenním těžkém bloku zápas zvládli velice dobře,“ řekl po utkání trenér Jozef Weber.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.