Generální partner
Světlý režim
18. květen 2016

Máme to ve svých rukou, hlásí Pospěch

Stylově oslavil Zbyněk Pospěch návrat do základní sestavy – dvěma góly a přihrávkou. Po zápase rozdával rozhovory a pochvaloval si, že se konečně zase trefil a pomohl mužstvu k důležitým bodům.
28. minuta – gól, 64. minuta – zase gól. Karvinský útočník se trenérům za důvěru odvděčil dvěma zásahy. Ten první byl celkem snadný, kdy téměř do prázdné brány umístil perfektní přihrávku Lukáše Budínského. Druhý jeho zásah by o poznání těžší, vždyť na něm doslova visel domácí Křapka. „Nejsem ten typ, co padá za každou cenu v pokutovém území. Obtočil jsem se kolem domácího hráče a padlo to tam. Tím jsme se uklidnili, protože je rozdíl vést o jeden nebo o dva góly,“ podotkl. 

Připomněl také, že za klíčový okamžik považuje gól Jana Šislera z úvodu druhé půle, před kterým mu míč perfektně přiklepl a defenzivní záložník zamířil naprosto přesně. „Určitě jo, to byl základ úspěchu. Dostali jsme krátce před přestávkou nešťastný gól na 1:1, což je pokaždé nepříjemné, ale oklepali jsme se z toho. To se cení,“ radoval se třiatřicetiletý fotbalista.

Ztráta v Ústí by podle Pospěcha byla dost nepříjemná. „Teď to máme ve svých rukou. Během zápasu jsme výsledek Znojma nevěděli, dozvěděli jsme se ho až s blížícím se koncem. Myslím si ale, že za stavu 3:1 jsme už utkání v pohodě kontrolovali,“ potvrdil zkušený útočník.

V sobotu by rád se svými spoluhráči měl splněno. Zbývá k tomu „maličkost“ – porazit Pardubice. „Pokud vyhrajeme, tak se nemusíme ohlížet na výsledek Znojma v Opavě. Tím, že se hraje v jednotný čas, tak to aspoň nebudeme mít v hlavě. Každopádně my se musíme na utkání připravit jako na každé jiné. Je to pro nás poslední domácí zápas, který můžeme vyšperkovat oslavou postupu. Bylo by to hezké,“ uzavřel Zbyněk Pospěch.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii