Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2016

Duel na Spartě se blíží!

Karviná se Spartou – asi nejočekávanější zápas podzimu (z pohledu karvinských fanoušků) se hraje už tuto neděli od 15 hodin v Praze na Letné.
Domácí potřebují vyhrát, aby snížili devítibodové manko na vedoucí Plzeň, Karvinští by rádi napravili zaváhání se Slováckem, ale budou to mít hodně těžké. Každopádně se dá v neděli na Letné očekávat velmi dobrá atmosféra. Kromě domácích příznivců dorazí i fanoušci Karviné z Čech a samozřejmě ti skalní, kteří se vydají do Prahy ve své režii z karvinského nádraží v 7:41 hod. Zpět domů pojedou v 18:24 hod. Kdo by rád jel, může - stačí dorazit v sedm ráno na nádraží, kde mají fandové sraz!

Ne každému se poštěstí si proti Spartě zahrát. Současný asistent u ligového dorostu U19 Marek Bielan měl tu čest - stalo se tak 8. srpna 1998, dnes již neexistující FC Karviná prohrála v Praze 0:5. „Velmi dobře si pamatuji, že bylo obrovské vedro, dostali jsme pět kousků a jeli domů. Obecně zápasy proti Spartě jsou pro malé kluby svátkem, když se navíc hraje na Letné, tak to platí dvojnásob. V té době nebylo v českých podmínkách nic víc, než hrát na Spartě,“ vzpomíná Bielan.

Určitě podobně to vnímají i hráči současného kádru, kteří jsou od pondělí v plné přípravě na nejzvučnějšího soupeře, s kterým se můžou v lize vůbec potkat. K týmu se ve čtvrtek připojí i reprezentanti do 20 let Erik Puchel, Libor Holík a Petr Galuška, kteří absolvovali soustředění a turnaj ve Španělsku. V neděli do zápasu s jistotou nezasáhnou vykartovaní záložníci Marek Janečka s Lukášem Budínským. 

Domácí tým bude postrádat mozek týmu a reprezentanta Bořka Dočkala, který pyká za vyloučení z Liberce a do konce podzimu si už nezahraje. Druhým jistým absentujícím bude stoper Ondřej Mazuch, jenž na stadionu U Nisy uviděl čtvrtou žlutou kartu. Už dříve klub také oznámil, že zraněná superstar Tomáš Rosický bude připraven až na jarní část.
Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii