Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2016

Duel na Spartě se blíží!

Karviná se Spartou – asi nejočekávanější zápas podzimu (z pohledu karvinských fanoušků) se hraje už tuto neděli od 15 hodin v Praze na Letné.
Domácí potřebují vyhrát, aby snížili devítibodové manko na vedoucí Plzeň, Karvinští by rádi napravili zaváhání se Slováckem, ale budou to mít hodně těžké. Každopádně se dá v neděli na Letné očekávat velmi dobrá atmosféra. Kromě domácích příznivců dorazí i fanoušci Karviné z Čech a samozřejmě ti skalní, kteří se vydají do Prahy ve své režii z karvinského nádraží v 7:41 hod. Zpět domů pojedou v 18:24 hod. Kdo by rád jel, může - stačí dorazit v sedm ráno na nádraží, kde mají fandové sraz!

Ne každému se poštěstí si proti Spartě zahrát. Současný asistent u ligového dorostu U19 Marek Bielan měl tu čest - stalo se tak 8. srpna 1998, dnes již neexistující FC Karviná prohrála v Praze 0:5. „Velmi dobře si pamatuji, že bylo obrovské vedro, dostali jsme pět kousků a jeli domů. Obecně zápasy proti Spartě jsou pro malé kluby svátkem, když se navíc hraje na Letné, tak to platí dvojnásob. V té době nebylo v českých podmínkách nic víc, než hrát na Spartě,“ vzpomíná Bielan.

Určitě podobně to vnímají i hráči současného kádru, kteří jsou od pondělí v plné přípravě na nejzvučnějšího soupeře, s kterým se můžou v lize vůbec potkat. K týmu se ve čtvrtek připojí i reprezentanti do 20 let Erik Puchel, Libor Holík a Petr Galuška, kteří absolvovali soustředění a turnaj ve Španělsku. V neděli do zápasu s jistotou nezasáhnou vykartovaní záložníci Marek Janečka s Lukášem Budínským. 

Domácí tým bude postrádat mozek týmu a reprezentanta Bořka Dočkala, který pyká za vyloučení z Liberce a do konce podzimu si už nezahraje. Druhým jistým absentujícím bude stoper Ondřej Mazuch, jenž na stadionu U Nisy uviděl čtvrtou žlutou kartu. Už dříve klub také oznámil, že zraněná superstar Tomáš Rosický bude připraven až na jarní část.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.