Mlade talenty

Radek Voltr: Bylo to těžké rozhodování

09.01.2017 | redakce, foto/Michal Chadim
 

Radek Voltr: Bylo to těžké rozhodování Dalo se to tak trochu očekávat a nakonec se to i stalo. Ofenzivní univerzál, který v Karviné na podzim hostoval ze Slavie Praha, ve Slezsku skončil a nově bude oblékat dres Liberce. Nováčkovi věští záchranu v lize i proto, že se podle něj dělá fotbal v Karviné dobře.

 

Radku, strávil jste v Karviné půl roku, jaký byl z vašeho pohledu?
Jako na houpačce. Se začátkem soutěže jsem byl relativně spokojený, poté přišlo nepříjemné zranění, které mě trochu přibrzdilo. Pak mi chvíli trvalo, než jsem se dal úplně zdravotně dohromady. Pak už to ale bylo dobré a myslím si, že můžu říct, že angažmá v Karviné pro mě bylo pozitivní.

A jaký byl podzim celkově?
Myslím si, že nad očekávání. Samozřejmě některé zápasy se nepovedly. Ale myslím, že jsme uhráli velice slušný počet bodů a můžeme být s podzimem spokojení.

Do podvědomí nejen karvinských fanoušků jste se zapsal minimálně dvakrát a to moc hezky - gólem z 12. sekundy v Jablonci a krásnými nůžkami v Hradci Králové. Vnímáte to podobně?
Samozřejmě jsem rád, že oba góly jsou něčím specifické. Někdy to tak ve fotbale prostě je. Já osobně si to určitě budu pamatovat. Rychlejší gól už asi nikdy nedám (smích). A nůžky? To bude taky těžké zopakovat.
Bylo to těžké rozhodování, zda zůstat nebo jít jinam? Proč jste si nakonec vybral Liberec?
Těžké to bylo. V Karviné se sešel velice dobrý tým, od vedení až po kabinu a myslím, že se tady fotbal dělá dobře. Ovšem Liberec je pro mě veliká výzva, je to tradiční klub, který se v posledních letech stále objevuje v evropských pohárech. Jsem rád, že se stanu jeho součástí. 

Jak budete na Karvinou vzpomínat a myslíte si, že dnes už vaši bývalí spoluhráči ligu zachrání?
Budu vzpomínat jedině v dobrém. Jak už jsem řekl, parta tady byla super, vše fungovalo tak jak má a všichni tahali za jeden provaz. S klukama určitě zůstanu i nadále v kontaktu a budu je sledovat. Jsem přesvědčený, že letošní sezóna se bez větších problémů zachrání. Je tady dostatečně silný a zkušený tým. 

• LFA upřesnila poslední 2 kola
dnes - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem