Generální partner
Světlý režim
9. leden 2017

Radek Voltr: Bylo to těžké rozhodování

Dalo se to tak trochu očekávat a nakonec se to i stalo. Ofenzivní univerzál, který v Karviné na podzim hostoval ze Slavie Praha, ve Slezsku skončil a nově bude oblékat dres Liberce. Nováčkovi věští záchranu v lize i proto, že se podle něj dělá fotbal v Karviné dobře.
Radku, strávil jste v Karviné půl roku, jaký byl z vašeho pohledu?
Jako na houpačce. Se začátkem soutěže jsem byl relativně spokojený, poté přišlo nepříjemné zranění, které mě trochu přibrzdilo. Pak mi chvíli trvalo, než jsem se dal úplně zdravotně dohromady. Pak už to ale bylo dobré a myslím si, že můžu říct, že angažmá v Karviné pro mě bylo pozitivní.

A jaký byl podzim celkově?
Myslím si, že nad očekávání. Samozřejmě některé zápasy se nepovedly. Ale myslím, že jsme uhráli velice slušný počet bodů a můžeme být s podzimem spokojení.

Do podvědomí nejen karvinských fanoušků jste se zapsal minimálně dvakrát a to moc hezky - gólem z 12. sekundy v Jablonci a krásnými nůžkami v Hradci Králové. Vnímáte to podobně?
Samozřejmě jsem rád, že oba góly jsou něčím specifické. Někdy to tak ve fotbale prostě je. Já osobně si to určitě budu pamatovat. Rychlejší gól už asi nikdy nedám (smích). A nůžky? To bude taky těžké zopakovat.
Bylo to těžké rozhodování, zda zůstat nebo jít jinam? Proč jste si nakonec vybral Liberec?
Těžké to bylo. V Karviné se sešel velice dobrý tým, od vedení až po kabinu a myslím, že se tady fotbal dělá dobře. Ovšem Liberec je pro mě veliká výzva, je to tradiční klub, který se v posledních letech stále objevuje v evropských pohárech. Jsem rád, že se stanu jeho součástí. 

Jak budete na Karvinou vzpomínat a myslíte si, že dnes už vaši bývalí spoluhráči ligu zachrání?
Budu vzpomínat jedině v dobrém. Jak už jsem řekl, parta tady byla super, vše fungovalo tak jak má a všichni tahali za jeden provaz. S klukama určitě zůstanu i nadále v kontaktu a budu je sledovat. Jsem přesvědčený, že letošní sezóna se bez větších problémů zachrání. Je tady dostatečně silný a zkušený tým. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii