Generální partner
Světlý režim
25. duben 2017

PRO FANOUŠKY: Fanděte slušně!

220 tisíc korun! Tolik klub prozatím zaplatil ve své premiérové prvoligové sezóně na pokutách kvůli neukázněnému chování fanoušků během domácích utkání. Jak vůbec celý proces až k vynesení „ortelu“ probíhá?
Městský stadion v Karviné-Ráji disponuje nejkvalitnějším kamerovým systémem v České republice, tudíž není problém zjistit pachatele přestupků při zápasech. Jde především o používání pyrotechniky, vulgární nadávky a házení kelímků či jiných předmětů na hrací plochu. Vedení klubu chápe, že ke sportu emoce patří, ale klub tímto jednáním následně zbytečně přichází o nemalé finanční prostředky.

Všechny tyto přestupky totiž pozorně zapisuje Technický delegát LFA, který má za úkol do detailu poznamenat přestupky, které nejsou slučitelné s Návštěvním řádem a Disciplinárním řádem LFA (jak takové zápisky technického delegáta vypadají, se můžete podívat níže)

Těmito materiály se následně zabývá Disciplinární komise LFA, která si pozve zástupce klubu do Prahy na své pravidelné zasedání. Ten v hlavním městě zdůvodňuje a vysvětluje danou problematiku, bohužel ta mnohdy není zdůvodnitelná a není proti ní obrany. 

Doteď nepochopitelným činem (a naštěstí také ojedinělým) bylo osvětlování laserem, kdy domácí fanoušek takto nepochopitelně jednal vůči sektoru hostů v ostře sledovaném utkání proti pražské Slavii. „Takové případy vrhají na klub špatný stín, navíc tito lidé porušují Návštěvní řád stadionu,“ prohlásil technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Není v zájmu nikoho z klubu trestat vlastní fanoušky zákazem vstupu na stadion, ale může to být jedno z krajních řešení. „Na pokutách od LFA jsme doposud zaplatili dohromady 220 tisíc korun. Všichni si umíme představit, že tyto peníze šly investovat smysluplněji, například do mládeže. Opravdu znovu a naposledy upozorňujeme všechny fanoušky, aby se vyvarovali jakýchkoliv excesů, kterými poškozují samotný klub,“ dodal na závěr Górniok. 

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii