Generální partner
Světlý režim
25. duben 2017

PRO FANOUŠKY: Fanděte slušně!

220 tisíc korun! Tolik klub prozatím zaplatil ve své premiérové prvoligové sezóně na pokutách kvůli neukázněnému chování fanoušků během domácích utkání. Jak vůbec celý proces až k vynesení „ortelu“ probíhá?
Městský stadion v Karviné-Ráji disponuje nejkvalitnějším kamerovým systémem v České republice, tudíž není problém zjistit pachatele přestupků při zápasech. Jde především o používání pyrotechniky, vulgární nadávky a házení kelímků či jiných předmětů na hrací plochu. Vedení klubu chápe, že ke sportu emoce patří, ale klub tímto jednáním následně zbytečně přichází o nemalé finanční prostředky.

Všechny tyto přestupky totiž pozorně zapisuje Technický delegát LFA, který má za úkol do detailu poznamenat přestupky, které nejsou slučitelné s Návštěvním řádem a Disciplinárním řádem LFA (jak takové zápisky technického delegáta vypadají, se můžete podívat níže)

Těmito materiály se následně zabývá Disciplinární komise LFA, která si pozve zástupce klubu do Prahy na své pravidelné zasedání. Ten v hlavním městě zdůvodňuje a vysvětluje danou problematiku, bohužel ta mnohdy není zdůvodnitelná a není proti ní obrany. 

Doteď nepochopitelným činem (a naštěstí také ojedinělým) bylo osvětlování laserem, kdy domácí fanoušek takto nepochopitelně jednal vůči sektoru hostů v ostře sledovaném utkání proti pražské Slavii. „Takové případy vrhají na klub špatný stín, navíc tito lidé porušují Návštěvní řád stadionu,“ prohlásil technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Není v zájmu nikoho z klubu trestat vlastní fanoušky zákazem vstupu na stadion, ale může to být jedno z krajních řešení. „Na pokutách od LFA jsme doposud zaplatili dohromady 220 tisíc korun. Všichni si umíme představit, že tyto peníze šly investovat smysluplněji, například do mládeže. Opravdu znovu a naposledy upozorňujeme všechny fanoušky, aby se vyvarovali jakýchkoliv excesů, kterými poškozují samotný klub,“ dodal na závěr Górniok. 

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo