Mlade talenty

PRO FANOUŠKY: Fanděte slušně!

25.04.2017 | redakce
 

PRO FANOUŠKY: Fanděte slušně! 220 tisíc korun! Tolik klub prozatím zaplatil ve své premiérové prvoligové sezóně na pokutách kvůli neukázněnému chování fanoušků během domácích utkání. Jak vůbec celý proces až k vynesení „ortelu“ probíhá?

 

Městský stadion v Karviné-Ráji disponuje nejkvalitnějším kamerovým systémem v České republice, tudíž není problém zjistit pachatele přestupků při zápasech. Jde především o používání pyrotechniky, vulgární nadávky a házení kelímků či jiných předmětů na hrací plochu. Vedení klubu chápe, že ke sportu emoce patří, ale klub tímto jednáním následně zbytečně přichází o nemalé finanční prostředky.

Všechny tyto přestupky totiž pozorně zapisuje Technický delegát LFA, který má za úkol do detailu poznamenat přestupky, které nejsou slučitelné s Návštěvním řádem a Disciplinárním řádem LFA (jak takové zápisky technického delegáta vypadají, se můžete podívat níže)

Těmito materiály se následně zabývá Disciplinární komise LFA, která si pozve zástupce klubu do Prahy na své pravidelné zasedání. Ten v hlavním městě zdůvodňuje a vysvětluje danou problematiku, bohužel ta mnohdy není zdůvodnitelná a není proti ní obrany. 

Doteď nepochopitelným činem (a naštěstí také ojedinělým) bylo osvětlování laserem, kdy domácí fanoušek takto nepochopitelně jednal vůči sektoru hostů v ostře sledovaném utkání proti pražské Slavii. „Takové případy vrhají na klub špatný stín, navíc tito lidé porušují Návštěvní řád stadionu,“ prohlásil technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Není v zájmu nikoho z klubu trestat vlastní fanoušky zákazem vstupu na stadion, ale může to být jedno z krajních řešení. „Na pokutách od LFA jsme doposud zaplatili dohromady 220 tisíc korun. Všichni si umíme představit, že tyto peníze šly investovat smysluplněji, například do mládeže. Opravdu znovu a naposledy upozorňujeme všechny fanoušky, aby se vyvarovali jakýchkoliv excesů, kterými poškozují samotný klub,“ dodal na závěr Górniok. 

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem