Generální partner
Světlý režim
15. květen 2017

Cenné zkušenosti Holzera v Belgii

Development Tournament pro reprezentační celky do 16 let hostilo od 6. do 10.5. belgické město Tubize. V české výpravě pod vedením kouče Václava Černého nechyběl ani zástupce Městského fotbalového klubu Karviná, konkrétně Jan Holzer.
Stoper dorostenecké sedmnáctky, který ale věkově patří o kategorii níže, nastoupil do všech tří utkání - v prvních dvou v základní sestavě, v posledním šel na hřiště už po třiceti minutách kvůli zranění spoluhráče. „S herní vytížeností jsem spokojený, nasbíral jsem další velmi cenné zkušenosti,“ prohlásil po návratu do Karviné.

Během pěti dnů odehráli reprezentanti tři těžká utkání s bilancí jedné výhry a dvou porážek. „Herně nám vůbec nevyšlo jen poslední utkání se Švýcarskem, jinak to bylo z naší strany slušné. Belgie nám dala lekci z produktivity, proti Maďarsku jsme byli celý zápas lepším týmem. Akorát Švýcaři nás jednoznačně přehráli, byli agresivnější a fotbalovější. Oni dokážou hrát ve velkém tempu každý zápas, i když jdou rychle po sobě. My bohužel zatím ne,“ rekapituloval.

Po středečním večerním návratu nemohl v sobotu chybět v základní sestavě proti Zbrojovce Brno. U hřiště ho sledovala celá rodina včetně bratra Daniela, který hraje za pražskou Spartu a reprezentační jednadvacítku. Týdenní „výlet“ do Belgie si Jan Holzer moc pochvaloval. „Byli jsme ubytováni v hotelu s perfektně upravenými asi pěti hřišti, navíc v něm často přespává belgická reprezentace. Opravdu paráda,“ podotkl závěrem Holzer.

Výsledky ČR U16 v Belgii

Belgie U16 - Česká republika U16 2:0 (2:0)
Sestava ČR: Benada - Bárta (41. Králíček), Vincour, Gabriel, Holzer (41. Žilák) - Vokřínek (69. Kamenský) - Radosta, Pudhorocký, Krobot (69. Bláha), Žambůrek - Firbacher (55. Zeronik). 

Maďarsko U16 - Česká republika U16 2:3 (1:2)
Branky ČR: 14. Zeronik, 40. Pudhorocký, 68. Firbacher
Sestava ČR: Markovič - Bárta, Fišer (78. Gabriel), Hasala, Holzer (65. Žambůrek) - Kamenský - Zeronik (65. Radosta), Pudhorocký (55. Krobot), Bláha (65. Firbacher), Žilák (75. Vokřínek) - Králíček.

Švýcarsko U16 - Česká republika U16 5:1 (3:0)
Branka ČR: 52. Firbacher
Sestava ČR: Benada (41. Markovič) - Radosta, Gabriel (41. Vincour), Fišer (41. Hasala), Žilák (30. Holzer) - Kamenský (62. Vokřínek) - Zeronik (41. Bárta), Firbacher, Krobot (58. Pudhorocký), Žambůrek - Králíček (41. Bláha).YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.