Generální partner
Světlý režim
25. květen 2017

Hráči a trenér se proměnili v běžce! 5,5 km zvládli

Třetímu ročníku akce pořádané Slezskou univerzitou v Opavě - Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné přálo počasí! Závod dokončilo celkem 116 běžců, mezi nimi i pětice zástupců MFK Karviná!

Krátce po čtvrté hodině odpolední se začali scházet přihlášení běžci včetně fotbalistů a trenéra na náměstíčku u univerzity. Před samotným startem bylo potřeba se zaregistrovat, připnout si přidělené startovní číslo, rozcvičit se, rozdat pár autogramů a s úderem páté hodiny se vyrazilo na trať v délce 5,5 kilometru.

Před startovním výstřelem panovala velmi dobrá nálada. „Klukům jsem řekl, že kdo bude rychlejší než já, v sobotu s Jabloncem nebude hrát. A kdo skončí za mnou, tak to bude jeho ostuda. Ať si vyberou,“ smál se trenér Jozef Weber. Nakonec všichni čtyři jeho svěřenci (Tomáš Weber, Filip Panák, Branislav Pindroch i Mihailo Jovanović) skončili před ním zhruba o dvě a půl minuty.

Dobrá nálada trenéra neopustila ani v cíli. „Výborná trať, kterou jsem celkem znal, protože tady s klukama chodímev přípravě běhat, anebo jezdím poblíž na kole. Se svým výkonem jsem spokojený, ale musím se přiznat, že jsem měl na trati i malou psychickou krizi. Čekal jsem totiž, že poběžíme rovnou k areálu Lodiček a ono ne,“ usmíval se. Povzbudit všechny dorazil asistent Josef Mucha a u cíle se objevil i Jan Moravec.

Samotní hráči běželi celou trať pospolu v pohodovém tempu, ale zapotili se. „To ano. Ale bylo to příjemné, i když nás z asfaltu pěkně bolí nohy,“ řekli shodně v cíli, kde byli obdarováni památeční medailí a samozřejmě občerstvením. Děkan Daniel Stavárek se v cíli usmíval. „Kluci určitě neběželi naplno. Přeci jen určitě měli ráno trénink a navíc už v sobotu hrají poslední zápas s Jabloncem. Jsem rád, že dorazili,“ řekl.

Hráči a trenér v akci

41. Branislav Pindroch 26:26 min.
42. Mihailo Jovanović 26:26 min.
43. Filip Panák 26:26 min.
44. Tomáš Weber 26:28 min.
74. Jozef Weber 29:06 min.

Konečné a souhrnné výsledky najdete ZDE, tříminutovou reportáž TV Polar pak od času 0:35 ZDE!

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii