Generální partner
Světlý režim
30. květen 2017

VÍKEND MLÁDEŽE: Čtyři derby proti Frýdku-Místku

Výhra čtrnáctky, remíza šestnáctka a porážky sedmnáctky s patnáctkou - to je souhrn derby proti Valcířům. B žáci v krajské soutěži pak hráli v Petrovicích, kde ti starší dohnali tříbrankové manko a remizovali, zatímco mladší kralovali a zvítězili jasně o sedm gólů.
U17

MFK Karviná U17 – MFK Frýdek-Místek U17 0:1 (0:0)
Branka: 78. Blahuta
Sestava Karviné: Skocz - Pisarek, Mrózek, Holzer, Kaczmarczyk - Noga, Podbiol, Seriš, Bielan - Szotkowski (77. Vlachovský), Giľak (57. Smaženka).

U16

MFK Karviná U16 – MFK Frýdek-Místek U16 1:1 (0:1)
Branky: 79. Holzer - 1. Křenek 
Sestava Karviné: Kunz - Štromp, Věčorek, Rychtařík (41. Holzer), Čopik (41. Stuchlík) - Přichystal, Buzek, Klepáček, Lalik (68. Zielina) - Zych (41. Giľák), Hrušovský (41. Podbiol).
Trenér Čestmír Kročil: „Úvod utkání jsme měli špatný. Ihned po rozehrání jsme inkasovali po míči za obranu. V dalších minutách jsme hosty zatlačili, ti díky svým třem čtyřem nadstandardním rychlým hráčům spoléhali pouze na brejky. Bohužel jsme spalovali jednu tutovku za druhou. Celý zápas jsme se neskutečně trápili v útoku a místo pohodlné výhry třeba 8:3, jsme urvali aspoň bod díky gólu z předposlední minuty. Velmi dobře zachytal Vojta Kunz.“ 

U15

MFK Frýdek-Místek U15 – MFK Karviná U15 2:1 (1:0)
Branky: 17. Mohyla, 51. Merta - 61. Zych 
Sestava Karviné: Drobek - Adamus (36. Blatoň), Lukáš, Dadak, Špirko - Rychtařík - Volný (36. Goj), Bystřičan (57. Gredka), Zych, Golasowski - Hrušovský (64. Popov).
Asistent trenéra Daniel Novák: „Utkání ve Frýdku-Místku se hrálo v krásném počasí a po dobrých výkonech jsme chtěli v nastoleném tempu pokračovat. Od začátku jsme byli lepší na míči a měli více ze hry. Domácí hrozili z brejků a ze standardních situací. Kluci se snažili vstřelit branku, ovšem jejich pokusy byly buď nepřesné, nebo málo razantní. Naopak z brejku jsme inkasovali, kdy kluci špatně bránili domácího hráče, který přešel přes tři naše a přihrával do jasné šance. Po tomto gólu přišla z naší strany hluchá pasáž, kdy se hra vyrovnala. V závěru poločasu jsme soupeři nabídli nebezpečný přímý kop, který neproměnil. Ve druhém poločase už jsme opět hráli naši hru, ovšem zůstali jsme u neproměňování jasných šancí. Soupeř nás z takových situací v každém zápase trestá, zatímco my nejsme schopni tyto situaci přetavit v branku. A tak po naší sérii zahozených šancí přišel roh Frýdku-Místku, několik odrazů a míč v naší síti - 2:0. Kluci to však nevzdali a dál soupeře tlačili a odměnou jim byl gól po střele Zycha. V dalších minutách jsme domácí ještě zatlačili na jejich půli, ovšem zase jsme nedokázali využít několik dobrých situací. Kluci zaslouží pochvalu za dobrý výkon, kdy bojovali až do konce o body. Škoda neproměněných šancí, kterých je v poslední době opravdu dost.“

U14

MFK Frýdek-Místek U14 – MFK Karviná U14 0:4 (0:3)
Branky: 34. a 41. Jurčák, 29. Molitorisz, 30. Jurásek
Sestava Karviné: Kolář - Koudela (57. Holiš), Szczygiel, Motyčka, Ondračka - Molitorisz, Klváček, Kanclerz (36. Rohal), Volný - Jurásek, Jurčák.

St.žáci B

TJ Lokomotiva Petrovice – MFK Karviná st.žáci B 3:3 (1:0)
Branky Karviné: 48., 53. a 60. Samuhel
Sestava Karviné: Ferenc - Cina, Michailidis N., Samuhel, Siuda - Michailidis V., Pavlica, Luka, Mec - Palička, Konesz. Střídali: Voborník, Di Carlo, Krajčík.
Trenér Petr Špička: „Domácí hráli velmi dobře a potvrdili to i gólově, protože jsme prohrávali už 0:3. Po třetí brance jsme změnili posty a vyplatilo se. Za bod můžeme být nakonec rádi.“

Ml. žáci B

TJ Lokomotiva Petrovice – MFK Karviná ml.žáci B 1:8 (1:4)
Branky Karviné: 16., 20. a 41. Vacula, 45. a 60. Pryszcz, 6. Novotný, 10. Puczok, 58. Kajstura
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.