Generální partner
Světlý režim
21. červen 2017

MFK Karviná zahájí sezónu doma s Jihlavou

Krátce po středečním poledni proběhl v Praze losovací aktiv. Karvinští zahájí druhou sezónu v nejvyšší soutěži domácím utkáním s Jihlavou. Během podzimu do Karviné dorazí mj. mistrovská Slavia a Plzeň, derby s Baníkem se bude hrát v Ostravě.
Pět týdnů před startem podzimní části, nově HET ligy, je jasno. Karvinské fotbalisty čeká zajímavý podzim, los dopadl přívětivě. Dokládá to hned devět domácích utkání včetně atraktivních zápasů se Slavií (v půlce října) a Plzní (konec října). Hracím dnem domácích „netelevizních“ zápasů bude neděle. Pokud si však některý zápas z Městského stadionu v Karviné-Ráji vybere do přímého přenosu ČT nebo O2 TV Sport, tak den i čas utkání si daná televize určí sama.

Během podzimu se pojede třikrát do Prahy (Bohemians 1905, Sparta a Dukla), jednou do dalekých Teplic a zbytek výjezdů bude příjemně kratších (Zlín, Uherské Hradiště a Ostrava). Od sedmého do devátého kola čeká na svěřence Jozefa Webera trojboj s tradičními moravskými „baštami“ Sigmou Olomouc, Zbrojovkou Brno a Slováckem. Důležité je zmínit, že s Olomoucí a Brnem se bude hrát dvakrát za sebou doma. Podzimní část bude třikrát přerušena kvůli reprezentační přestávce - po pátém, devátém a třináctém kole.

K rozlosování se před odpoledním tréninkem vyjádřili asistent trenéra Josef Mucha a hráči Marek Janečka s Tomášem Wágnerem. „S losem můžeme být spokojení, i když samozřejmě stejně budeme muset s každým týmem odehrát dva zápasy. Jsme ale rádi, že začneme doma a první dvě kola odehrajeme s kvalitativně srovnatelnými soupeři. Začátek ligy bude nesmírně důležitý,“ řekl Mucha. 

S ledovým klidem přijal zprávu o losu záložník Marek Janečka. „Není potřeba to nějak řešit. Přeci jen s každým týmem nás čekají dvě utkání,“ pronesl. Útočník Tomáš Wágner kvituje hned devět utkání v domácím prostředí. „Ale samozřejmě je musíme zvládnout, což by v konečném zúčtování mohla být naše výhoda. Také je fajn, že sezónu začneme domácím zápasem před našimi výbornými fanoušky,“ řekl s úsměvem.

Los podzimní části sezóny 2017/2018

1. kolo Karviná – Jihlava (30.7.)
2. kolo Bohemians Praha 1905 - Karviná (5.8.)
3. kolo Karviná – Mladá Boleslav (13.8.)
4. kolo Zlín – Karviná (19.8.)
5. kolo Karviná – Liberec (27.8.)
6. kolo Sparta Praha – Karviná (9.9.)
7. kolo Karviná – Sigma Olomouc (17.9.)
8. kolo Karviná – Zbrojovka Brno (24.9.)
9. kolo Slovácko – Karviná (30.9.)
10. kolo Karviná – Slavia Praha (15.10.)
11. kolo Teplice – Karviná (21.10.)
12. kolo Karviná – Plzeň (29.10.)
13. kolo Dukla Praha – Karviná (4.11.)
14. kolo Karviná – Jablonec (19.11.)
15. kolo Baník Ostrava – Karviná (25.11.)
16. kolo Karviná – Bohemians Praha 1905 (3.12.)

Kompletní rozpis celé soutěže najdete ZDE.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii