Mlade talenty

Gibala o utrápené sezóně U19: Chyběl nám lídr

29.06.2017 | redakce
 

Gibala o utrápené sezóně U19: Chyběl nám lídr Čtrnácté místo se ziskem 46 bodů obsadili ligoví dorostenci v nejvyšší soutěži. Trenér Petr Gibala v rozhovoru celou sezónu hodnotí...

 

Předsezónní cíl v podobě záchrany se vám podařil splnit doslova za minutu dvanáct. Můžete tedy sezónu 2016/2017 hodnotit kladně?
Záchrana a účast v příští sezóně nejvyšší dorostenecké soutěže byl jeden z cílů, takže spokojenost. Druhým cílem byla konkurenceschopnost hráčů, aby se v soutěži nějakým způsobem prosadili – mám na myslí především herní věci. Nutno říct, že to se zčásti podařilo. Kluci byli pod tlakem a někteří si s tím poradili lépe, jiní hůř. Tím, že jsme soutěž zachránili, tak můžeme říct, že mužstvo obstálo. Bohužel nám chyběl lídr, tedy typický hráč, který ostatní strhne.

Tím měl být gólman Ciupa, záložník Lingr nebo například Nimely. Proč to podle vás ani jeden z nich nebyl?
Sylvanus Nimely byl lídrem hlavně po fotbalové stránce, s jeho výkonem rostli i ostatní hráči. Bez něj jsme na jaře byli jen průměrným týmem. S komunikací už to bylo horší, přeci jen neuměl pořádně česky. Ano, tým na jaře i bez pracoval na maximum, snaha se nikomu nedala upřít, ale ta kvalita tam úplně nebyla. Ondra Lingr byl na podzim na hostování v Baníku. Na jaře nám samozřejmě jeho přítomnost moc pomohla, ale neodehrál všechno, byly tam nějaké reprezentační srazy. S Ondrou jsem byl opravdu spokojený. Z áčka se nám ještě snažil ke konci vypomáhat také Libor Holík. Jeho zkušenosti byly znát. 

Co vás během celé sezóny nejvíc sráželo?
Určitě chyby v obranné fázi. Inkasovali jsme mnohokrát opravdu neuvěřitelné góly po neuvěřitelných chybách jednotlivců. A pokud se k tomu přidala menší produktivita, tak jsme měli velký problém se dostat zpět do zápasu. Ale snaha a bojovnost tam byla, proti tomu nemůžu říct absolutně nic negativního. Kluci stále dřeli, snažili se i s nepříznivým výsledkem něco udělat.
Hráči ročníku 1998 v dorosteneckém fotbale končí. Kolik jich je?
Pokud se nemýlím, tak pět nebo šest. 

Máte za sebou sezónu, ve kterém odpadl nerozhodný výsledek. V případě remízy po devadesáti minutách následovaly penalty. Jaký na to máte názor s odstupem času?
Zopakuji slova ze začátku sezóny. Pro mládežnický fotbal to podle mě není vhodné a je to krok zpátky. Pokud vychováváme hráče směrem k reprezentaci, tak by se měl hrát útočný fotbal s množstvím šancí a případně gólů. Jenže toto pravidlo inklinuje k tomu „pojďme to nějak ukopat do remízy a penalty už jsou loterie“. A jestli to mělo být pro pobavení diváků? Myslím, že těch padesát až sto lidí, kteří chodí na dorosteneckou ligu v celé republice, by to i bez penaltového rozstřelu nějak přežilo.

Kdy začínáte s přípravou na novou sezónu?
Začínáme v pondělí 10. července a hned na konci týdne nás čeká tradiční dorostenecký Zlatý kahan, který se bude hrát u nás a v Šilheřovicích. Čeká nás také turnaj v Banské Bystrici a do začátku soutěže ještě dojde na tři klasické přípravné duely. Věřím, že budeme mít kvalitní kádr s dostatkem hráčů. Liga startuje první srpnový víkend.• Sestřih zápasu v Ostravě
před 3 dny - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
1.11. - a) sektor D5-řada 6- sedadlo 34, b) sektor E4-řada 6-sedadlo 10, c) sektor D4-řada 4-sedadlo 25, d) sektor D4-řada 2-sedadlo 12. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Jablonci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem