Generální partner
Světlý režim
29. červen 2017

Gibala o utrápené sezóně U19: Chyběl nám lídr

Čtrnácté místo se ziskem 46 bodů obsadili ligoví dorostenci v nejvyšší soutěži. Trenér Petr Gibala v rozhovoru celou sezónu hodnotí...
Předsezónní cíl v podobě záchrany se vám podařil splnit doslova za minutu dvanáct. Můžete tedy sezónu 2016/2017 hodnotit kladně?
Záchrana a účast v příští sezóně nejvyšší dorostenecké soutěže byl jeden z cílů, takže spokojenost. Druhým cílem byla konkurenceschopnost hráčů, aby se v soutěži nějakým způsobem prosadili – mám na myslí především herní věci. Nutno říct, že to se zčásti podařilo. Kluci byli pod tlakem a někteří si s tím poradili lépe, jiní hůř. Tím, že jsme soutěž zachránili, tak můžeme říct, že mužstvo obstálo. Bohužel nám chyběl lídr, tedy typický hráč, který ostatní strhne.

Tím měl být gólman Ciupa, záložník Lingr nebo například Nimely. Proč to podle vás ani jeden z nich nebyl?
Sylvanus Nimely byl lídrem hlavně po fotbalové stránce, s jeho výkonem rostli i ostatní hráči. Bez něj jsme na jaře byli jen průměrným týmem. S komunikací už to bylo horší, přeci jen neuměl pořádně česky. Ano, tým na jaře i bez pracoval na maximum, snaha se nikomu nedala upřít, ale ta kvalita tam úplně nebyla. Ondra Lingr byl na podzim na hostování v Baníku. Na jaře nám samozřejmě jeho přítomnost moc pomohla, ale neodehrál všechno, byly tam nějaké reprezentační srazy. S Ondrou jsem byl opravdu spokojený. Z áčka se nám ještě snažil ke konci vypomáhat také Libor Holík. Jeho zkušenosti byly znát. 

Co vás během celé sezóny nejvíc sráželo?
Určitě chyby v obranné fázi. Inkasovali jsme mnohokrát opravdu neuvěřitelné góly po neuvěřitelných chybách jednotlivců. A pokud se k tomu přidala menší produktivita, tak jsme měli velký problém se dostat zpět do zápasu. Ale snaha a bojovnost tam byla, proti tomu nemůžu říct absolutně nic negativního. Kluci stále dřeli, snažili se i s nepříznivým výsledkem něco udělat.
Hráči ročníku 1998 v dorosteneckém fotbale končí. Kolik jich je?
Pokud se nemýlím, tak pět nebo šest. 

Máte za sebou sezónu, ve kterém odpadl nerozhodný výsledek. V případě remízy po devadesáti minutách následovaly penalty. Jaký na to máte názor s odstupem času?
Zopakuji slova ze začátku sezóny. Pro mládežnický fotbal to podle mě není vhodné a je to krok zpátky. Pokud vychováváme hráče směrem k reprezentaci, tak by se měl hrát útočný fotbal s množstvím šancí a případně gólů. Jenže toto pravidlo inklinuje k tomu „pojďme to nějak ukopat do remízy a penalty už jsou loterie“. A jestli to mělo být pro pobavení diváků? Myslím, že těch padesát až sto lidí, kteří chodí na dorosteneckou ligu v celé republice, by to i bez penaltového rozstřelu nějak přežilo.

Kdy začínáte s přípravou na novou sezónu?
Začínáme v pondělí 10. července a hned na konci týdne nás čeká tradiční dorostenecký Zlatý kahan, který se bude hrát u nás a v Šilheřovicích. Čeká nás také turnaj v Banské Bystrici a do začátku soutěže ještě dojde na tři klasické přípravné duely. Věřím, že budeme mít kvalitní kádr s dostatkem hráčů. Liga startuje první srpnový víkend.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii