Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2017

Ligoví dorostenci začali s letní přípravou

Nejen dorost U19 (na fotkách), ale od nové sezóny i dorost U17 je účastníkem I. Celostátní ligy. V pondělí 10. července začaly oba týmy na Bažantnici s přípravou na sezónu, která začíná první srpnový víkend.

U19

Pestrou letní přípravu absolvuje devatenáctka pod vedením trenérů Marcela Frajta a Reného Bielana. Už o víkendu je na programu tradiční Zlatý kahan (turnaj pro dorost U19, který organizuje Baník Ostrava), jehož jedna skupina se bude hrát na Kovoně, další víkend je na programu turnaj v Banské Bystrici a následně ještě přijdou na řadu dva klasické přípravné duely s Dubnicí a Ružomberkem.

Příprava bude krátká, něco málo přes tři týdny. První srpnový víkend už hrají Karvinští první ligový zápas doma s Plzní. „Musí to stačit. Na začátku přípravy jsme přivítali třicítku fotbalistů včetně brankářů. Máme tady několik kluků na zkoušku, potřebujeme je poznat a všichni dostanou už v sobotu prostor se ukázat,“ řekl trenér Marcel Frajt.

Na otázku, o jaké fotbalisty se konkrétně jedná, zmínil pouze národnosti. „Máme tady Řeka, Ukrajince, několik slovenských i polských kluků a naše kmenové hráče. Někteří noví vypadají šikovně, ale musíme je vidět i v zápasech,“ připustil.

U17

Sedmnáctka měla na startu přípravy 17 hráčů a v průběhu letní přípravy neabsolvuje žádný turnaj, nýbrž klasické zápasy. „Bude to klasický formát středa a sobota,“ zmínil trenér Petr Gibala, který převzal ročník 2002 po Čestmíru Kročilovi s René Bielanem společně s asistentem Miroslavem Štěpánkem. 

Na závěr se sluší dodat, že o novém formátu I. Celostátní ligy jsme přinesli samostatný článek ZDE s tím, že nová kategorie U18 se bude skládat z méně vytěžovaných hráčů U19 a U17 a mladší dorost U16 zahajuje přípravu až v pondělí 17. července.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii