Mlade talenty

Ligoví dorostenci začali s letní přípravou

10.07.2017 | redakce
 

Ligoví dorostenci začali s letní přípravou Nejen dorost U19 (na fotkách), ale od nové sezóny i dorost U17 je účastníkem I. Celostátní ligy. V pondělí 10. července začaly oba týmy na Bažantnici s přípravou na sezónu, která začíná první srpnový víkend.

 

U19

Pestrou letní přípravu absolvuje devatenáctka pod vedením trenérů Marcela Frajta a Reného Bielana. Už o víkendu je na programu tradiční Zlatý kahan (turnaj pro dorost U19, který organizuje Baník Ostrava), jehož jedna skupina se bude hrát na Kovoně, další víkend je na programu turnaj v Banské Bystrici a následně ještě přijdou na řadu dva klasické přípravné duely s Dubnicí a Ružomberkem.

Příprava bude krátká, něco málo přes tři týdny. První srpnový víkend už hrají Karvinští první ligový zápas doma s Plzní. „Musí to stačit. Na začátku přípravy jsme přivítali třicítku fotbalistů včetně brankářů. Máme tady několik kluků na zkoušku, potřebujeme je poznat a všichni dostanou už v sobotu prostor se ukázat,“ řekl trenér Marcel Frajt.

Na otázku, o jaké fotbalisty se konkrétně jedná, zmínil pouze národnosti. „Máme tady Řeka, Ukrajince, několik slovenských i polských kluků a naše kmenové hráče. Někteří noví vypadají šikovně, ale musíme je vidět i v zápasech,“ připustil.

U17

Sedmnáctka měla na startu přípravy 17 hráčů a v průběhu letní přípravy neabsolvuje žádný turnaj, nýbrž klasické zápasy. „Bude to klasický formát středa a sobota,“ zmínil trenér Petr Gibala, který převzal ročník 2002 po Čestmíru Kročilovi s René Bielanem společně s asistentem Miroslavem Štěpánkem. 

Na závěr se sluší dodat, že o novém formátu I. Celostátní ligy jsme přinesli samostatný článek ZDE s tím, že nová kategorie U18 se bude skládat z méně vytěžovaných hráčů U19 a U17 a mladší dorost U16 zahajuje přípravu až v pondělí 17. července.

Fotogalerie

               
 

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem