Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2017

Ligoví dorostenci začali s letní přípravou

Nejen dorost U19 (na fotkách), ale od nové sezóny i dorost U17 je účastníkem I. Celostátní ligy. V pondělí 10. července začaly oba týmy na Bažantnici s přípravou na sezónu, která začíná první srpnový víkend.

U19

Pestrou letní přípravu absolvuje devatenáctka pod vedením trenérů Marcela Frajta a Reného Bielana. Už o víkendu je na programu tradiční Zlatý kahan (turnaj pro dorost U19, který organizuje Baník Ostrava), jehož jedna skupina se bude hrát na Kovoně, další víkend je na programu turnaj v Banské Bystrici a následně ještě přijdou na řadu dva klasické přípravné duely s Dubnicí a Ružomberkem.

Příprava bude krátká, něco málo přes tři týdny. První srpnový víkend už hrají Karvinští první ligový zápas doma s Plzní. „Musí to stačit. Na začátku přípravy jsme přivítali třicítku fotbalistů včetně brankářů. Máme tady několik kluků na zkoušku, potřebujeme je poznat a všichni dostanou už v sobotu prostor se ukázat,“ řekl trenér Marcel Frajt.

Na otázku, o jaké fotbalisty se konkrétně jedná, zmínil pouze národnosti. „Máme tady Řeka, Ukrajince, několik slovenských i polských kluků a naše kmenové hráče. Někteří noví vypadají šikovně, ale musíme je vidět i v zápasech,“ připustil.

U17

Sedmnáctka měla na startu přípravy 17 hráčů a v průběhu letní přípravy neabsolvuje žádný turnaj, nýbrž klasické zápasy. „Bude to klasický formát středa a sobota,“ zmínil trenér Petr Gibala, který převzal ročník 2002 po Čestmíru Kročilovi s René Bielanem společně s asistentem Miroslavem Štěpánkem. 

Na závěr se sluší dodat, že o novém formátu I. Celostátní ligy jsme přinesli samostatný článek ZDE s tím, že nová kategorie U18 se bude skládat z méně vytěžovaných hráčů U19 a U17 a mladší dorost U16 zahajuje přípravu až v pondělí 17. července.

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.