Generální partner
Světlý režim
11. červenec 2017

Karvinští vyzvou Zl. Moravce, ovšem nepřeje počasí

Pouze vydatný déšť trápí v místě konání soustředění karvinské fotbalisty. Místo úterního dopoledního tréninku na hřišti museli do haly, odpoledne pak cestovali na trávník do Bytči, protože ten v Terchové je podmáčený.

Bez zranění a v příjemných podmínkách uprostřed přírody se svěřenci koučů Jozefa Webera a Josefa Muchy připravují na start HET ligy. Jediným negativem je počasí, které hrubě nepřeje. „Nedá se nic dělat, v úterý jsme museli improvizovat. Dopoledne jsme strávili v hale, odpoledne se jelo do Bytče, protože trávník v Terchové je pod vodou,“ hlásil asistent Josef Mucha.

Zatím je otázkou, kde se uskuteční plánované středeční utkání se Zlatými Moravci, protože se mělo hrát právě v Terchové. „Uvidíme podle počasí, nyní opravdu nevíme,“ připustil Mucha s tím, že jinak panuje s podmínkami ohledně ubytování a stravování spokojenost. „Jen škoda toho počasí,“ zopakoval.

 Desátému týmu posledního ročníku Fortuna ligy chybí sehrát do konce přípravy poslední dva duely – ve středu s Karvinou a v sobotu s Bielskem-Bialou. Tým trenéra Juraje Jarábka posílil Martin Dobrotka, který byl na začátku přípravy na testech právě v Karviné. Na spadnutí je také údajně angažmá útočníka Lubomíra Urgely, který je stále hráčem MFK Karviná, ale loňskou sezónu strávil v ostravském Baníku.

Sedmadvacetiletý slovenský útočník zkoušel během léta štěstí v týmu Bielsko-Biala, nyní to vypadá, že by se však mohl vrátit domů na Slovensko. V minulém zápase (pro něj prvním v dresu FC ViOn) se hned uvedl gólem do sítě maďarského Puskás Akádemia FC.

Přípravné utkání FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Karviná začne ve středu 12. července v 16 hodin v Bytči (původně se mělo hrát v Terchové, ale zaúřadovala nepřízeň počasí).

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii