Generální partner
Světlý režim
11. červenec 2017

Karvinští vyzvou Zl. Moravce, ovšem nepřeje počasí

Pouze vydatný déšť trápí v místě konání soustředění karvinské fotbalisty. Místo úterního dopoledního tréninku na hřišti museli do haly, odpoledne pak cestovali na trávník do Bytči, protože ten v Terchové je podmáčený.

Bez zranění a v příjemných podmínkách uprostřed přírody se svěřenci koučů Jozefa Webera a Josefa Muchy připravují na start HET ligy. Jediným negativem je počasí, které hrubě nepřeje. „Nedá se nic dělat, v úterý jsme museli improvizovat. Dopoledne jsme strávili v hale, odpoledne se jelo do Bytče, protože trávník v Terchové je pod vodou,“ hlásil asistent Josef Mucha.

Zatím je otázkou, kde se uskuteční plánované středeční utkání se Zlatými Moravci, protože se mělo hrát právě v Terchové. „Uvidíme podle počasí, nyní opravdu nevíme,“ připustil Mucha s tím, že jinak panuje s podmínkami ohledně ubytování a stravování spokojenost. „Jen škoda toho počasí,“ zopakoval.

 Desátému týmu posledního ročníku Fortuna ligy chybí sehrát do konce přípravy poslední dva duely – ve středu s Karvinou a v sobotu s Bielskem-Bialou. Tým trenéra Juraje Jarábka posílil Martin Dobrotka, který byl na začátku přípravy na testech právě v Karviné. Na spadnutí je také údajně angažmá útočníka Lubomíra Urgely, který je stále hráčem MFK Karviná, ale loňskou sezónu strávil v ostravském Baníku.

Sedmadvacetiletý slovenský útočník zkoušel během léta štěstí v týmu Bielsko-Biala, nyní to vypadá, že by se však mohl vrátit domů na Slovensko. V minulém zápase (pro něj prvním v dresu FC ViOn) se hned uvedl gólem do sítě maďarského Puskás Akádemia FC.

Přípravné utkání FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Karviná začne ve středu 12. července v 16 hodin v Bytči (původně se mělo hrát v Terchové, ale zaúřadovala nepřízeň počasí).

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.