Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2017

David Lischka posílil Karvinou

Příchod stopera vyřešen! Vedení klubu se s Jabloncem domluvilo na ročním hostování Davida Lischky.
Devatenáctiletý fotbalista, který prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi, je další posilou MFK Karviná. „Hledali jsme třetího stopera a máme radost, že je to zrovna David. S Jabloncem, který je jeho kmenovým klubem, jsme se domluvili na ročním hostování,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Lischka naposledy působil v druholigovém Varnsdorfu, kde na jaře odehrál třináct utkání a vstřelil jeden gól. Podzimní část minulého soutěžního ročníku strávil v Baníku Ostrava, ale příliš šancí nedostal (potvrzují to tři utkání MOL Cupu a pár minut v duelech s FM a Prostějovem).

Devatenáctiletý hráč se vrací do známého kraje, jelikož je odchovancem nováčka HET ligy, ostravského Baníku a bydlí v Ludgeřovicích. Do Jablonce se však dostal přes nedaleký třetiligový Hlučín. „Angažmá v Karviné vnímám jako velký posun v kariéře, přeci jen mezi první a druhou ligou je rozdíl,“ řekl David Lischka.

Za výhodu považuje fakt, že pochází z Moravskoslezského kraje. „Navíc jsem si psal s Tomášem Wágnerem a všechno okolo klubu a kluků v kabině vychválil. Těším se na ligu a rád bych pomohl i svými výkony,“ dodal Lischka.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.