Generální partner
Světlý režim
25. červenec 2017

David Lischka posílil Karvinou

Příchod stopera vyřešen! Vedení klubu se s Jabloncem domluvilo na ročním hostování Davida Lischky.
Devatenáctiletý fotbalista, který prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi, je další posilou MFK Karviná. „Hledali jsme třetího stopera a máme radost, že je to zrovna David. S Jabloncem, který je jeho kmenovým klubem, jsme se domluvili na ročním hostování,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Lischka naposledy působil v druholigovém Varnsdorfu, kde na jaře odehrál třináct utkání a vstřelil jeden gól. Podzimní část minulého soutěžního ročníku strávil v Baníku Ostrava, ale příliš šancí nedostal (potvrzují to tři utkání MOL Cupu a pár minut v duelech s FM a Prostějovem).

Devatenáctiletý hráč se vrací do známého kraje, jelikož je odchovancem nováčka HET ligy, ostravského Baníku a bydlí v Ludgeřovicích. Do Jablonce se však dostal přes nedaleký třetiligový Hlučín. „Angažmá v Karviné vnímám jako velký posun v kariéře, přeci jen mezi první a druhou ligou je rozdíl,“ řekl David Lischka.

Za výhodu považuje fakt, že pochází z Moravskoslezského kraje. „Navíc jsem si psal s Tomášem Wágnerem a všechno okolo klubu a kluků v kabině vychválil. Těším se na ligu a rád bych pomohl i svými výkony,“ dodal Lischka.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii