Mlade talenty

START! Liga je tady, MFK Karviná hostí Jihlavu

28.07.2017 | redakce, foto/Michal Chadim
 

START! Liga je tady, MFK Karviná hostí Jihlavu Opona s novým názvem HET liga se zvedá už v pátek, ale pro MFK Karviná až v sobotu. Svěřenci Jozefa Webera si přejí do nové sezóny vkročit pravou nohou, tedy nejlépe vítězstvím!

 

V historii města se nikdy žádnému klubu nepodařilo odehrát dvě ligové sezóny v řadě! Nyní to nastává a všichni v klubu včetně hráčů samotných si uvědomují, že druhá sezóna mezi elitou bude těžká. Určitě těžší než ta minulá. „Navíc se do ligy vrátily dva tradiční kluby Sigma s Baníkem a přestupové dostihy Sparty a Slavie určitě také každý zaznamenal. Očekávám velice kvalitní soutěžní ročník. Doufám, že nás opět bude zdobit především dobrá organizace hry a splníme cíl v podobě záchrany,“ přeje si trenér Jozef Weber. 

Ten společně s hráči věří, že budou úspěšní. "Také chceme i nadále naše fanoušky bavit fotbalem,“ doplnil Weber. Kapitán Pavel Eismann doplnil, že si v kabině přejí, aby podpora z řad fanoušků byla na podobné úrovni jako v loňské premiérové prvoligové sezóně. „Bylo by krásné to zopakovat a věříme, že tomu tak bude. Jejich podporu jsme si v každém zápase užívali,“ řekl.

V jaké složení Karvinští vyběhnou do zápasu? To samozřejmě Jozef Weber neprozradil. „Ovšem jasno mám od středy. Doufám, že utkání zvládneme,“ usmál se.


Změny u soupeře, který se až do konce minulého ročníku strachoval o záchranu? Tou největší je angažování trenéra Ivana Kopeckého z Vítkovic. Kádr opustilo šest fotbalistů a naopak sedm přišlo, i když v případě Nerada, Klímy Vedrala a Opluštila (ten už je opět pryč, odešel do Olympie HK) se jednalo o návraty z hostování. Fakticky dorazila pouze trojice Michal Pecháček, Nikolas Daníček a Martin Nový.

Jak vidí Karvinou nový jihlavský trenér? „Díky tomu, že kádr přes léto opustil ze základní sestavy pouze gólman Laštůvka, může být Karviná ještě silnější. Loňský ročník ji vyšel a zaznamenala velký pokrok,“ chválí Slezany na klubovém webu kouč Kopecký. Ovšem jedním dechem dodává, že má o soupeři dostatek informací a rád by z Karviné odjel s bodovým ziskem.

Utkání 1. kola HET ligy MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava startuje v sobotu 29. července v 17 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách potom jeho asistenti Kubr a Koval.

Informace prodeji vstupenek na tento zápas najdete ZDE. Rovněž vyjde nové číslo klubového bulletinu MFK KARVINÁ. Před novou sezónou byl upraven název, grafika i některé obsahové věci. Cena zůstává 20 Kč, tři vylosovaní šťastlivci se můžou těšit na atraktivní ceny – celosezónní permanentku do sektoru D5, klubový dres a karton plechovek piva Radegast + 30 balíčků tyčinek Bertičky. 

• LFA upřesnila poslední 2 kola
dnes - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem