Generální partner
Světlý režim
25. srpen 2017

PREVIEW: Před repre pauzou doma s Libercem

Ještě před reprezentační přestávkou přijede do Karviné tým Liberce, kterému svěřenci Jozefa Webera v minulé sezóně nedali ani jeden gól. Utkání začne v sobotu v 16 hodin.
Čtyřbodový součet po čtyřech kolech se pokusí v sobotu na svém stadionu rozmnožit fotbalisté MFK Karviná. V cestě ovšem bude stát tradiční „prvoligista“ z Liberce. „Půjde o velice těžkého soupeře, který v posledních dvou kolech urval čtyři body za remízu se Spartou a výhru v Mladé Boleslavi. Navíc proti Spartě dohrávali liberečtí hráči v devíti lidech,“ podotkl trenér Jozef Weber.

Sám před zápasem doufá v lepší produktivitu, protože herně to není od jeho svěřenců vůbec špatné. „Ve Zlíně jsme podali solidní výkon, ale zradila nás koncovka. Věřím, že v domácím prostředí  před vlastními fanoušky budeme produktivní a nějakou šanci proměníme,“ přeje si hlavní kouč MFK.

Záložníka Jana Šislera, který s fotbalem začínal v Liberci, vstup Severočechů do sezóny z jasného důvodu překvapil. „Každý půlrok výrazně obměňují kádr, navíc tentokrát je ten kádr hodně mladý a běhavý. Čekám spíš bojovný zápas,“ přemýšlel Šisler. A s velkou rotací v kádru severočeského klubu má střední záložník pravdu. 

V létě odešlo hned 11 fotbalistů (např. Dúbravka, Baroš, Ekpai, Vůch, Souček aj.) a další dva v posledních dnech zamířili na hostování do FNL (Machuča do Znojma, Da Silva do Varnsdorfu). Naopak dorazila trojice Kulhánek Pulkrab a Havelka ze Sparty, Folprecht z Neftči Baku, kde tedy pokračuje karvinský Pavel Dreksa sám, nebo Malinský z Hradce Králové.

Liberecký Slovan posbíral ve čtyř zápasech sedm bodů za dvě výhry, jednu remízu a jednu porážku při skóre 6:3. Oproti minulé sezóně nemusí rozdělovat síly na ligu a Evropskou ligu, jelikož na minulý soutěžní ročník budou chtít na sever Čech co nejdřív zapomenout. Trenér Jindřich Trpišovský bude moci v Karviné počítat s Milanem Kerbrem a Ondřejem Kúdelou, kteří minulý zápas museli vynechat kvůli vyloučení proti Spartě.


Tým zpod Ještědu nepatří mezi oblíbené soupeře Karviné. V minulé sezóně domácí remíza 0:0 a venkovní porážka 0:2 hovoří jasně. V dresu soupeře bude mít velkou motivaci Radek Voltr, který loňský podzim strávil v Karviné. Naopak v dresu MFK figurují tři hráči, kteří hráli za Liberec – už zmíněný Jan Šisler, mistr s Libercem ze sezóny 2005/06 stoper Pavel Košťál či kapitán Pavel Eismann.  

Utkání 5. kola HET ligy MFK Karviná – FC Slovan Liberec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 26. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, na čarách potom jeho kolegové Pelikán a Flimmel.

Pokladny stadionu se otevřou v sobotu ve 14:45 hodin. Slosovatelný klubový bulletin MFK KARVINÁ bude opět v prodeji za 20 Kč na pokladnách, ve Fanshopu a u hostesek. Odměna pro tři šťastlivce? Celosezónní permanentka, dárkový poukaz do wellness centra Zámeček Petrovice a plechovky piva Radegast + 30 balíčků tyčinek Bertyčky.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

pá 27.12. | redakce

Gigli Ndefe: Makám na tom, abych byl stále lepší

V podzimní části FORTUNA:LIGY byl druhým nejvytíženějším hráčem – čerstvý snoubenec Gigli Ndefe se po letním příchodu rychle adaptoval a patřil mezi důležité hráče MFK Karviná, o čemž svědčí pouze jeden vynechaný zápas kvůli kartám.

so 21.12. | redakce

Vlk: Mužstvo chceme po špatném podzimu okysličit

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk v obsáhlém rozhovoru hodnotí nepovedenou podzimní část, skladbu kádru, zranění, invektivy na jeho osobu a seznam hráčů, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá.