Generální partner
Světlý režim
26. září 2017

David Lischka: Po poháru jsem nabral sebevědomí

První ligový zápas od první minuty absolvoval v neděli proti Brnu stoper David Lischka, člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky.
Jak jste si užil zápas?
Konečně se vyhrálo takže to bylo dobré. Do utkání jsem šel úplně s čistou hlavou a nejdůležitější je výhra, kterou jsme moc potřebovali. Po prvním obdrženém gólu jsme se semkli a šli za vítězstvím. Ubojovali jsme to!

Přitom začátek nebyl ideální. Brněnští hráči udeřili z první střely na bránu. Můžete popsat inkriminovaný okamžik?
Klasická standardní situace, při které jsem couval a bohužel mě někdo přehlavičkoval a vrátil míč do nebezpečného prostoru, kde jsme to znovu neubránili.

Pomohl vám do sestavy vítězný pohárový duel v Kroměříži, ve kterém jste navíc otevřel skóre?
Určitě jsem nabral po středě sebevědomí a proti Zbrojovce se cítil na hřišti mnohem lépe. Ale říkám, hlavní je, že se nám podařilo vyhrát. Je to úleva.

V Karviné hostujete z Jablonce a máte už za sebou dva prvoligové starty. Byl to i jeden z cílů, proč na nějaký čas opustit sever Čech?
Přesně tak. Mohl jsem jít hostovat do druhé ligy, ale dal jsem přednost prvoligové Karviné. Moje ligová premiéra proti Mladé Boleslavi nebyla moc dlouhá. Trenér Weber mě na hřiště poslal v nastaveném čase (úsměv). Ale měl jsem z toho pochopitelně radost, každý start se počítá. Teď už to bylo celých devadesát minut, za což jsem šťastný.

V úterý se David Lischka objevil na seznamu náhradníků trenéra Vítězslava Lavičky pro kvalifikační utkání ČRU21 na půdě Chorvatska.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo