26. září 2017

David Lischka: Po poháru jsem nabral sebevědomí

První ligový zápas od první minuty absolvoval v neděli proti Brnu stoper David Lischka, člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky.
Jak jste si užil zápas?
Konečně se vyhrálo takže to bylo dobré. Do utkání jsem šel úplně s čistou hlavou a nejdůležitější je výhra, kterou jsme moc potřebovali. Po prvním obdrženém gólu jsme se semkli a šli za vítězstvím. Ubojovali jsme to!

Přitom začátek nebyl ideální. Brněnští hráči udeřili z první střely na bránu. Můžete popsat inkriminovaný okamžik?
Klasická standardní situace, při které jsem couval a bohužel mě někdo přehlavičkoval a vrátil míč do nebezpečného prostoru, kde jsme to znovu neubránili.

Pomohl vám do sestavy vítězný pohárový duel v Kroměříži, ve kterém jste navíc otevřel skóre?
Určitě jsem nabral po středě sebevědomí a proti Zbrojovce se cítil na hřišti mnohem lépe. Ale říkám, hlavní je, že se nám podařilo vyhrát. Je to úleva.

V Karviné hostujete z Jablonce a máte už za sebou dva prvoligové starty. Byl to i jeden z cílů, proč na nějaký čas opustit sever Čech?
Přesně tak. Mohl jsem jít hostovat do druhé ligy, ale dal jsem přednost prvoligové Karviné. Moje ligová premiéra proti Mladé Boleslavi nebyla moc dlouhá. Trenér Weber mě na hřiště poslal v nastaveném čase (úsměv). Ale měl jsem z toho pochopitelně radost, každý start se počítá. Teď už to bylo celých devadesát minut, za což jsem šťastný.

V úterý se David Lischka objevil na seznamu náhradníků trenéra Vítězslava Lavičky pro kvalifikační utkání ČRU21 na půdě Chorvatska.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.