Generální partner
Světlý režim
26. září 2017

David Lischka: Po poháru jsem nabral sebevědomí

První ligový zápas od první minuty absolvoval v neděli proti Brnu stoper David Lischka, člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky.
Jak jste si užil zápas?
Konečně se vyhrálo takže to bylo dobré. Do utkání jsem šel úplně s čistou hlavou a nejdůležitější je výhra, kterou jsme moc potřebovali. Po prvním obdrženém gólu jsme se semkli a šli za vítězstvím. Ubojovali jsme to!

Přitom začátek nebyl ideální. Brněnští hráči udeřili z první střely na bránu. Můžete popsat inkriminovaný okamžik?
Klasická standardní situace, při které jsem couval a bohužel mě někdo přehlavičkoval a vrátil míč do nebezpečného prostoru, kde jsme to znovu neubránili.

Pomohl vám do sestavy vítězný pohárový duel v Kroměříži, ve kterém jste navíc otevřel skóre?
Určitě jsem nabral po středě sebevědomí a proti Zbrojovce se cítil na hřišti mnohem lépe. Ale říkám, hlavní je, že se nám podařilo vyhrát. Je to úleva.

V Karviné hostujete z Jablonce a máte už za sebou dva prvoligové starty. Byl to i jeden z cílů, proč na nějaký čas opustit sever Čech?
Přesně tak. Mohl jsem jít hostovat do druhé ligy, ale dal jsem přednost prvoligové Karviné. Moje ligová premiéra proti Mladé Boleslavi nebyla moc dlouhá. Trenér Weber mě na hřiště poslal v nastaveném čase (úsměv). Ale měl jsem z toho pochopitelně radost, každý start se počítá. Teď už to bylo celých devadesát minut, za což jsem šťastný.

V úterý se David Lischka objevil na seznamu náhradníků trenéra Vítězslava Lavičky pro kvalifikační utkání ČRU21 na půdě Chorvatska.
Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii