8. listopad 2017

MLÁDEŽ: První prohra žákovské patnáctky

První listopadový víkend mládežnickým týmům výsledkově příliš nesedl. Vyhráli pouze mladší žáci, když zdolali HFK Olomouc a ml. žáci B si dojeli pro tři body na jih Ostravy.
U18

MFK Karviná U18 – FC Hlučín U19 0:6 (0:2)
Branky: 37. a 79. Blinka, 66. a 71. Hommes, 5. Kaluža, 77. Veřmiřovský
Sestava Karviné: Kunz - Palyukh, Cieslawski, Klimek, Kaczmarczyk - Streit (46. Osvěčík), Noga, Podbiol (46. Štromp), Szotkowski (72. Kobza) - Ratica, Klepáček (46. Zych).
Trenér Eduard Gábriš: „Po dlouhé třítýdenní pauze jsme nastoupili k dalšímu soutěžnímu zápasu, který nám však výsledkově absolutně nevyšel. Pod krutou porážku se kromě individuálních zaváhání podepsaly chyby při standardních situacích. Skóre sice vypadá jasně, ale hosty jsme na konci prvního poločasu a prvních dvacet minut po změně stran svírali. Dostali jsme se do pěti až šesti gólových příležitostí, ale bohužel jsme ze soupeřova brankáře udělali nejlepšího hráče. Hosté vyhráli zaslouženě, zápas se definitivně zlomil po třetí brance.“

U16

MFK Karviná U16 – FC Hlučín U17 0:1 (0:0)
Branka: 44. Ivánek
Herdzina - Rychtařík, Lukáš, Čopík, Samuhel - Blatoň, Goj, Bystřičan (73. Adamus), Přichystal (63. Dadak) - Popov (53. Špirko), Gredka.

U15

MFK Karviná U15 – FC Zbrojovka Brno U15 0:2 (0:1)
Branky: 35. Adamec, 40. Manuel
Sestava Karviné: Szkuta Dan. - Ondračka (42. Krajčík), Szczygiel, Motyčka, Rohal (60. Koudela) - Molitorisz (66. Holub R.), Fukala, Klváček, Jurčák - Jurásek (42. Szkuta Dom.), Holiš.
Trenér Čestmír Kročil: „Brno bylo v zápase lepší a vyhrálo zaslouženě. Měli jsme velké šance v první půli, ale gól jsme nevstřelili. Naopak v poslední vteřině přišel po rohovém kopu gól soupeře. Na začátku druhé půle jsme inkasovali podruhé, navíc se nám zranili Jurásek s Molitoriszem a bylo jasno. Zápas byl sice vyrovnaný, ale hráči Zbrojovky na nás byli velmi dobře připraveni.“

U14

MFK Karviná U14 – FC Zbrojovka Brno U14 1:4 (1:1)
Branky: 26. Opiol - 1. a 37. Holásek, 61. a 63. Kadeřávek
Sestava Karviné: Lipčák - Kovařík (2. Třaskalík), Pochopeň, Buřík, Majchrowski - Kresila (65. Toráč), Hruška, Kaleta (55. Přibyla), Szostek - Holub R. (43. Mrázek), Opiol.
Asistent trenéra Daniel Novák: „Proti Brnu jsme chtěli podat kvalitní výkon podložený bojovností a nenechat soupeři body bez boje. Bohužel hned v úvodu jsme inkasovali po krásném centru z pravé strany, kdy se míč odrazil od našeho hráče do brány. Postupně se však hra vyrovnala, i my jsme se dostávali do šancí. Chyběla nám však kvalita v útočné fázi, kde jsme zbytečně ztráceli míče.  Ve 26. minutě jsme po pěkné akci po levé straně vyrovnali, hlavou se trefil Opiol. V následujících minutách jsme si vytvořili dobré příležitosti dát branku, ale zůstaly neproměněny. Vstup do druhého poločasu nám opět nevyšel, kdy jsme inkasovali po laciné ztrátě míče na hranici vlastní šestnáctky. Hned na to měl Opiol šanci srovnat, kdy běžel sám na brankáře, ale vysoko přestřelil. V závěru jsme inkasovali další zbytečné branky, které kazí dojem z jinak dobře odehraného utkání. Zase nás však srazily chyby některých hráčů, které pak potápí celý tým. Kluci však udělali velký pokrok oproti minulému zápasu, který jsme s Brnem prohráli 0:7. Nutno vyzdvihnout výkon celého týmu, který zvládl hrát 55 minut vyrovnaný zápas s dobrým soupeřem. Výborný výkon také podal v brance Lipčák, který chytil v závěru utkání několik velkých šancí soupeře.“

U13

MFK Karviná U13 – 1. HFK Olomouc U13 6:4
Branky Karviné: 17. a 85. z pen. Matuška, 34. Pecold, 45. Urbánek, 60. Kraina, 64. Baumgartner

U12

MFK Karviná U12 – 1. HFK Olomouc U12 12:1
Branky Karviné: 25., 63. a 67. Kačor, 28. a 85. Prokeš, 36. a 75. Stavař, 52. a 78. Drobek, 13. Mbaye, 18. Adamiec, 76. Horváth