Generální partner
Světlý režim
15. listopad 2017

Reprezentanti se připojili k týmu

Ondřej Lingr s Davidem Lischkou se ve středu podle plánu zapojili zpátky do tréninkového procesu s Karvinou po svém návratu ze srazu národního týmu do 20 let.

Týden byli s reprezentací na poslední akci tohoto roku. V rámci Elite tournament hrála česká dvacítka dle plánu duel ve Švýcarsku. Ten vyhrála nečekaně s přehledem 4:1. „Zasloužená výhra. V předchozích zápasech ale hráli Švýcaři úplně jinak, některá jejich utkání viděli na videu. Asi neměli den, navíc jsme je do ničeho nepustili,“ těšilo záložníka Ondřeje Lingra.

Karvinský odchovanec nastoupil na posledních dvacet minut a byl u čtvrtého gólu českého týmu, který vybojoval pro Matěje Pulkraba. „Ještě předtím však náš gólman Jedlička chytil za stavu 3:1 penaltu. Kdyby ji domácí proměnili, možná by se zápas vyvíjel ve zbylém čase jinak. Ale nakonec jsme udeřili my. Takže spokojenost,“ usmíval se po návratu do Karviné. David Lischka do utkání nezasáhl.

Ve Švýcarsku panovala zima, na vrcholcích Alp už bylo plno sněhu. „Během zápasu sněžilo, pršelo a foukalo. Podmínky byly náročné, terén těžký. Ale takhle se to někdy sejde. Každopádně jsem rád, že jsem tam mohl být a poznat aspoň kousek další cizí země,“ prohodil. Nyní se už Lingr s Lischkou soustředí na nedělní ligový duel proti Jablonci, ve kterém je nutnost zvítězit.    

Po pěti odehraných zápasech patří českému týmu druhá příčka v osmičlenné tabulce. S českou výpravou cestoval také trenér juniorky Marek Bielan - rozhovor s ním přineseme v příštím týdnu.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii