Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2017

U19+U17 naposledy doma, juniorku čeká derby

Ligoví dorostenci jdou do podzimního ligového finiše, v posledním domácím utkání budou hostit v sobotu na Kovoně olomouckou Sigmu. V pondělí pak na stejném místě přivítá juniorský tým v derby třinecký tým.

U19 + U17

Ještě tři utkání do konce náročného podzimu je před staršími i mladšími dorostenci bojující mezi českou elitou v nejvyšší soutěži. Ovšem už tuto sobotu je čeká poslední domácí zápas, v posledních dvou totiž jedou do Pardubic a do Ostravy k derby s Baníkem.

V sobotu od 11 a 13:15 hodin bude jejich soupeřem tradičně silná líheň olomoucké Sigmy. Devatenáctka drží po třinácti odehraných zápasech výborné šesté místo, Sigma je druhá. Dá se tedy očekávat kvalitní duel. V soutěži týmů do 17 let je tým trenérů Gibaly a Štěpánka čtrnáctý, Sigma osmá.

Dvojutkání MFK Karviná U19 a U17 vs. SK Sigma Olomouc U19 a U17 se uskuteční v sobotu 18. listopadu ve Sportovním centru Kovona. Hlavními rozhodčí budou Petr Caletka a Jan Šamárek.    

U21

První s posledním – Karvinští vedou tabulku i díky vítězství v dohrávce na půdě Zbrojovky Brno. Naopak Fotbal Třinec tabulku moravské části Juniorské ligy uzavírá. První měření sil dopadlo jednoznačně pro Karvinou, která v létě zvítězila ve městě oceli 5:0.

Po tomto zápase, kterým se uzavře dvoukolový systém, by ještě měla následovat nadstavba v podobě dvou podzimních kol (26.11. 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 a 3.12. 8-5, 6-4, 7-3 a 1-2) a zbytek potom na jaře. „I do tohoto utkání jdeme s cílem vyhrát. Máme co napravovat, vždyť na domácím hřišti jsme vyhráli na podzim pouze jeden zápas,“ připomněl správně srpnové vítězství se Sigmou trenér Marek Bielan.

Kromě jedné výhry má jeho tým na kontě tři domácí remízy a dvě porážky.  I přesto to však díky výborným výsledkům na hřištích soupeřů stačí na vedení v soutěži. Aby tam Karvinští vydrželi, nesmí v pondělí prohrát. 

Utkání 14.kola Juniorské ligy-Morava MFK Karviná U21 – FK Fotbal Třinec U21 začíná ve Sportovním centru Kovona v pondělí 20. listopadu v 11 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jakub Vojkovský.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii