Mlade talenty

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek

26.12.2017 | redakce
 

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek V půlce listopadu absolvoval „stáž“ u reprezentačního týmu do 20 let v rámci turnaje Elite tournament. Jeden z trenérů juniorky MFK Karviná Marek Bielan si týden v reprezentačních barvách užil a poznal, jak to chodí na srazech národního týmu.

 

Marku, jak se vůbec „urodilo“ vaše týdenní angažmá v roli člena výpravy české reprezentace do 20 let?
Domluvil mi to šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala. Je pravidlem, že na jednotlivé srazy jezdí trenéři z celé republiky v roli pozorovatelů. 

Mohl jste se aktivně zapojit do tréninků?
No jistě. S bývalým vynikajícím stoperem pražské Sparty Jirkou Novotným, který je patronem této kategorie, jsme třeba také suplovali stopery. Byl jsem brán jako třetí asistent a normálně jsem se zapojoval do tréninkového procesu. Bylo to skvělé a velmi inspirativní.

Předpokládám, že jste byl poprvé s reprezentací?
Ano, poprvé a musím říct, že to byl skvělý zážitek. Na vlastní kůži a oči jsem zažil, jak se pracuje na té úplně nejvyšší profesionální úrovni. A nemyslím tím jen trenérskou činnost, ale i péči lékařů nebo masérů.

Byl jste také u chystané taktiky na švýcarského protivníka?
Ano, byl. Je až neskutečně, jak měl trenér Krejčí soupeře do detailu zmapovaného – opravdu klobouk dolů. Navíc hráči v tom zápase taktiku do puntíku dodrželi, a proto jsme také vyhráli zaslouženě 4:1. Pár dnů předem však Švýcarsko porazilo Anglii, s kterou naopak naši kluci neměli takřka šanci. Ale trenér Krejčí ušil taktiku doslova na míru a podařilo se!

Karel Krejčí byl dlouholetým asistentem Pavla Vrby v Plzni i v reprezentaci. Myslíte si, že to pro něj byla velká škola a pomohlo mu to?
Nepochybně. Sám mi říkal, že spojení s Pavlem Vrbou mu po všech stránkách dalo hodně. Můžu říct, že Karel Krejčí je velký profesionál.  Navíc je rodák z Karviné, což mi neustále zdůrazňoval (smích). Povídali jsme si hodně i mimo fotbal a hlavně se mu i dalším reprezentačním trenérům líbilo tady v Karviné na inspekci, kde byli asi dva týdny před reprezentačním srazem. Prošli si stadion, navštívili samozřejmě Regionální fotbalovou akademii Moravskoslezského kraje, která sídlí na Kovoně.Takže samá pozitiva?
Ano, až tomu zpočátku nechtěl věřit. Ale po příjezdu smeknul klobouk. Zázemí, hřiště, ZŠ Dělnická – je vidět, že vedení klubu v čele s Janem Wolfem udělalo pro fotbal v Karviné neskutečně moc a má to ohlas po celé republice.

Překvapilo vás během srazu něco?
Asi ne, i když možná jen to, jak je všechno nalajnované a do puntíku propracované. Spíš jsem nevěděl, co čeho přesně jdu. Trenéry i patrona Jirku Novotného jsem znal a všichni mě hned vzali meze sebe, toho si cením. Za výhodu považuji, že byli v nominaci Ondra Lingr s Davidem Lischkou, znal jsem i kluky z Olomouce nebo z Baníku. Takže žádné obavy, spíš jsem se těšil.  

Kdyby se v budoucnu naskytla možnost znovu se zúčastnit srazu, váhal byste?
Vůbec ne, jel bych stoprocentně. Každý trenér by si to měl zkusit. Pracuje se tam na nejvyšší možné úrovni v profesionálních podmínkách. Ostatně, tak by to v reprezentaci mělo být.

• Sestřih zápasu v Ostravě
před 3 dny - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
2.11. - U19-Baník Ostrava 0:3, HFK Olomouc-U18 3:13, U17-Baník Ostrava 2:3, HFK Olomouc-U16 4:3, Baník Ostrava-U15 6:0, Baník Ostrava-U14 6:1, Přerov-U13 2:14, Přerov-U12 1:7, st.žáci B-Vřesina 2:3, ml.žáci B-Vřesina 2:6.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
1.11. - a) sektor D5-řada 6- sedadlo 34, b) sektor E4-řada 6-sedadlo 10, c) sektor D4-řada 4-sedadlo 25, d) sektor D4-řada 2-sedadlo 12. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Jablonci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem